Kult X

JEDNOTLIVÉ SÉRIE AKT X
1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9.

Jose Chung, egosofisté a Millennium

Když kdysi kdosi Darinu Morganovi řekl, že nechápe jeho epizody, mávl tento scénárista rukou s tím, že on má stejný problém. Ano, pochopili jste správně, Darin Morgan je génius a jeho epizody jsou právě takové. A teď prosím povstaňte, protože budeme číst názvy epizod, které Darin Morgan napsal pro seriál Akta X: Humbug, Clyde Bruckman's Final Repose, War of the Coprophages, Jose Chung's ‚From Outer Space‘. Svého pravděpodobně nejznámějšího hrdinu se Darin rozhodl přenést i do seriálu Millennium. Vznikla tak Jose Chung's ‚Doomsday Defense‘, jejíž ústřední postavou se opět stává cynický spisovatel, který bude Franku Blackovi pomáhat s vyšetřováním. Oběma neohroženým mužům se do cesty nepostaví nikdo menší, než egosofisté, náboženská skupina s velmi neotřelou filosofií. Zápletka, která je jedním slovem „dorinomorganov­ská“, se ale nedá popsat, aniž bych vám absolutně nezamotal hlavu, a tak nejlepší bude si epizodu pustit. Tak šupšup.

kultx-millennium-jose-chungs-doomsday-defence-small.jpg

Nezapomeňte si přečíst článek Čtyři démoni nad šálkem kávy v režii Darina Morgana

Jose Chung's ‚Doomsday Defense‘ měla premiéru v pátek 21. listopadu 1997, tedy přibližně rok a půl po uvedení první Chungovy epizody v Aktech X (to bylo 12. dubna 1996). Na obrázcích níže, které jsem s láskou přichystal, se můžete připravit na to, jak vypadají jednotlivé scény. Pokud budete opravdu pozorní, naleznete některé vychytané odkazy, jako jsou plakáty s Davidem Duchovnym či narážka na producenta Franka Spotnitze. Podobně jako Jose Chung's ‚From Outer Space‘ i toto „pokračování“ nabízí působivou myšlenku a hezkou pointu na závěr, z nichž je opět tolik patrný rukopis Darina Morgana. Největší radost mi však opět udělal Charles Nelson Reilly, představitel nesmrtelného Chunga, kterému se na rozdíl od „jeho“ epizody v Aktech X konečně dostává zaslouženého prostoru. Tak ať je mu země lehká (tedy jim oběma – panu Reillymu i panu Chungovi).

kultx-millennium-jose-chungs-doomsday-defence-009-small.jpg kultx-millennium-jose-chungs-doomsday-defence-002-small.jpg kultx-millennium-jose-chungs-doomsday-defence-004-small.jpg kultx-millennium-jose-chungs-doomsday-defence-005-small.jpg kultx-millennium-jose-chungs-doomsday-defence-006-small.jpg kultx-millennium-jose-chungs-doomsday-defence-007-small.jpg kultx-millennium-jose-chungs-doomsday-defence-008-small.jpg kultx-millennium-jose-chungs-doomsday-defence-001-small.jpg kultx-millennium-jose-chungs-doomsday-defence-011-small.jpg kultx-millennium-jose-chungs-doomsday-defence-012-small.jpg kultx-millennium-jose-chungs-doomsday-defence-013-small.jpg kultx-millennium-jose-chungs-doomsday-defence-014-small.jpg

Tento článek byl zveřejněn 31.12.2010 v 4:00 v kategorii Darin Morgan, Seriál Millennium.

Zatím žádné komentáře.

Řekněte nám svůj názor!