Kult X

JEDNOTLIVÉ SÉRIE AKT X
1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9.

Čtyři démoni nad šálkem kávy v režii Darina Morgana

Pokud je pro vás titulek této aktuality splněným snem, pak se vám určitě bude líbit následující text s obrázkovým doprovodem. Řeč totiž nebude o ničem menším, než o epizodě Somehow, Satan Got Behind Me, která se 1. května 1998 stala posledním příspěvkem scénáristy Darina Morgana do světa obou seriálů, Akt XMillennia. Základní premisa je jasná: epizoda sleduje setkání čtyř démonů, kteří si takhle jednou nad ránem povídají u kávy a preclíků o rutině, kterou pro ně už několik staletí představuje ničení životů jejich lidských obětí. Každý z démonů nabízí svůj vlastní příběh z poslední doby, na němž nikdy neopomene ukázat, „jak divní a sebedestruktivní ti lidé vlastně jsou“. Tak například se jeden démon ptá ostatních, který sadista asi tak mohl vymyslet budík. Protože, jak démon trefně dodává, žádnou jinou bytost kromě člověka by nemohlo napadnout sestrojení něčeho, co bude dennodenně narušovat jediný jeho přirozený stav štěstí.

kultx-millennium-somehow-satan-got-behind-me-small.jpg

Nezapomeňte si přečíst článek Jose Chung, egosofisté a Millennium

Morgan totiž ve své půvabné obžalobě lidstva s chutí pokračuje, když moderní tělocvičné „pomůcky“ popisuje jako lidské mučící nástroje, které nenajdou srovnání ani ve skřipci. A všechny tyto podivné věci na sebetrýznění člověk vynalezl pouze ve jménu marnivosti a samolibosti. Ani to prý lidstvu nestačí. Každý člověk stráví jednu třetinu života na místě, které nesnáší, konáním věcí, které dělat nechce. Když nejsou v práci, otročí lidé též ve volném čase, kdy se věnují domácím povinnostem, z nichž žádná neobohacuje jejich životy. Celou svou mistrnou filipiku uzavírá démon (jinak taky Morgan) prohlášením, že lidi nejvíce rozčilují jejich nesmyslné zákony, které přitom nadělilo lidstvo samo sobě. A to je jen jeden z příběhů. Hned v tom dalším si Morgan bere na mušku „nejodpornější zaměstnání“, kterým je (jak jinak) práce cenzora v americké televizi. Další popis by už byl zbytečný, protože by vám kazil skvělé zážitky, které při sledování této nepopsatelné věci bude mít dozajista každý z vás. Tak jděte do toho!

kultx-millennium-somehow-satan-got-behind-me-001-small.jpg kultx-millennium-somehow-satan-got-behind-me-002-small.jpg kultx-millennium-somehow-satan-got-behind-me-003-small.jpg kultx-millennium-somehow-satan-got-behind-me-004-small.jpg kultx-millennium-somehow-satan-got-behind-me-005-small.jpg kultx-millennium-somehow-satan-got-behind-me-006-small.jpg kultx-millennium-somehow-satan-got-behind-me-009-small.jpg kultx-millennium-somehow-satan-got-behind-me-010-small.jpg kultx-millennium-somehow-satan-got-behind-me-007-small.jpg kultx-millennium-somehow-satan-got-behind-me-008-small.jpg kultx-millennium-somehow-satan-got-behind-me-011-small.jpg kultx-millennium-somehow-satan-got-behind-me-012-small.jpg kultx-millennium-somehow-satan-got-behind-me-013-small.jpg kultx-millennium-somehow-satan-got-behind-me-014-small.jpg

Tento článek byl zveřejněn 31.12.2010 v 18:00 v kategorii Darin Morgan, Seriál Millennium.

Komentáře: 3

 1. kimberly napsal(a) 31.12.2010 v 18:20

  skvostny diel

 2. Hellios napsal(a) 31.12.2010 v 18:51

  Auuuu, můj milovaný díl :-) Tak pěkný ďábelskéhý SIL!

 3. Hellios napsal(a) 2.1.2011 v 0:13

  No OMG, správně řečeno skvostné :-))
  „žádnou jinou bytost kromě člověka by nemohlo napadnout sestrojení něčeho, co bude dennodenně narušovat jediný přirozený stav štěstí lidí.“, no tak vidíte, kam se ten náš druh vypracoval :-))

  No snad celkově nejlepší a nejlíp podanej výčet lidských hříchů a celkově lidské inteligentnosti, teda spíš dementnosti:-))

  Nezapomenutelná narážka na XF, slušivá růžová:-) Tohle by se mělo pouštět na školách, třeba místo takových pitmin jako „Marian“ apod.(Tím se nijak nesnažím zlehčovat problematiku drog!)

  Prostě od začátku do konce jedna veliká Morganovská petelice! Sweet pink…

Řekněte nám svůj názor!