Kult X

JEDNOTLIVÉ SÉRIE AKT X
1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9.

Leonard Betts si zaslouží vlastní aktualitu

Americký server SCI-FI Wire ve svém výběru nejodpornějších zrůd z Akt X pochopitelně neopomněl nezapomenutelného Leonarda Bettse ze stejnojmenné epizody čtvrté série. Ta byla poprvé uvedena 26. ledna 1997 a se svými 29 miliony domácnostmi se stala bezkonkurenčně nejsledovanější epizodou celého seriálu. Scénáristé Vince Gilligan, Frank Spotnitz a John Shiban nám v ní představili záhadného muže, který se v lidské evoluci dostal jaksi o krůček dál, než běžní lidé. Podle slov agenta Muldera bylo totiž jeho tělo schopno regenerace. Krom toho, že Betts musel navíc ještě k tomu konzumovat rakovinové nádory, aby si tuto vzácnou schopnost zachoval, byli diváci svědky mnoha zajímavých okamžiků – to když například Bettsovo bezhlavé tělo osobně odkráčelo z márnice.

monster_leonard_betts_small.jpg

Svou soukromou chvilku s Bettsovou hlavou si odbyla i Gillian a režisér Manners :) 

Jak říkám, v Aktech X jsme potkali opravdu pěknou řádku ohavností, ale raději bych vlepil pusu zrůdě z epizody Alone nebo dával dýchání z úst do úst monstru z dílu The Gift, než abych musel strávit sebekratší okamžik s Bettsem ve vaně.

Tento článek byl zveřejněn 17.10.2009 v 0:00 v kategorii Galerie zrůd, Zajímavosti.

Komentáře: 6

 1. luca napsal(a) 17.10.2009 v 21:03

  Mně teda bylo Bettse spíše líto, než že by mi přišel odporný. U mě v odpornosti bezkonkurenčně vede Billy Miles svlékající se ve sprše z kůže v dílu DeadAlive. :-)

 2. xgirl napsal(a) 17.10.2009 v 21:38

  No, když uvážím, že pojídal vyoperované nádory a pochutnal si i na plících zavražděného ochlasty a kuřáka…to mi nechutné přijde až dost!

 3. kultx napsal(a) 17.10.2009 v 22:17

  V Aktech X je to občas těžký. Ne každý „záporák“ je skutečně zlý a je to právě toto, co na tomto seriálu mám rád. Líto mi bylo např. „zrůd“ z epizod The Gift či Hungry. Vlastně i The Great Mutato byl v podstatě hodnej :) To samé „molí lidé“ v díle Detour, kteří vlastně jen bránili své území…

 4. kimberly napsal(a) 18.10.2009 v 21:13

  krycek, inak tvoj koment je neskutocny, gratulujem! s bettsom vo vani! :-D
  a pridávam k odporným pocitom este tých krásavcov z dielu Deamonics

 5. kultx napsal(a) 19.10.2009 v 2:58

  kimberly: chtěl jsem zkrátka jen to, aby bylo na první pohled jasné, že Betts opravdu není můj šálek čaje ;-)

 6. Eliška Cermanová napsal(a) 28.3.2010 v 9:37

  V tomoto díle se mi nejvíce líbil rozhovor při vytahování hlavy, jak Scully říkala, že je to jako mumifikace a tak… a Mulder odpověděl: „Nebo si z toho můžeš udělat pěkný těžítko.“ =D

Řekněte nám svůj názor!