Kult X

JEDNOTLIVÉ SÉRIE SERIÁLU AKTA X
1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | 10. | 11.

Kouřící muž před pětačtyřiceti lety zastřelil prezidenta Kennedyho

Dnes je to přesně 45 let, co se v texaském Dallasu ozvaly osudné výstřely, které ukončily život jednoho z největších státníků 20. století, pětatřicátého amerického prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Prezident se v rámci kampaně krátce po poledni 22. listopadu 1963 projížděl v otevřeném voze společně se svou manželkou Jacqueline, texaským guvernérem a jeho ženou. Všehovšudy padly tři výstřely, Kennedy byl zasažen do krku a hlavy, guvernér do zad, ženy naštěstí zůstaly fyzicky nezraněny. Krátce po atentátu byl zatčen bývalý americký voják Lee Harvey Oswald, který byl z vraždy prezidenta obviněn. Oswald se však nikdy nedostal ke skutečnému soudu, pouhé dva dny po tragických událostech se stal obětí vraždy i on sám, když ho při převozu do věznice přímo před televizními kamerami zastřelil texaský občan Jacob Rubinstein. Tato rychlá a kontroverzní smrt ještě více rozvířila debaty a nejrůznější konspirační teorie napříč celými státy. Kennedyho viceprezident Lyndon B. Johnson poté ustanovil tzv. Warrenovu komisi, která měla celý atentát prošetřit (vyčerpávající zprávu můžete nalézt na vládním serveru archives.gov). Komise nakonec potvrdila, že prezidenta zavraždil Oswald. Podle zjištění vyšetřovatelů Oswald silně inklinoval ke komunistickým myšlenkám a v polovině 50. let dokonce emigroval do Sovětského svazu.

:: Zajímat by vás mohl také článek Před čtyřiceti lety odstartovalo Apollo 11 :: 

Atentát na prezidenta Kennedyho se do historie zapsal tučným písmem a dodnes jde o jednu z nejdůležitějších událostí amerických dějin. Pohřbu prezidenta se zúčastnila téměř stovka hlav států, včetně vrcholných představitelů Sovětského svazu. Fenomén Kennedy má své místo i v Aktech X – první slova malého Foxe Muldera byla „JFK“ a Byers, jeden z Osamělých střelců, se narodil v den atentátu, načež dostal jméno John Fitzgerald Byers. A konečně podle epizody Musings Of A Cigarette-Smoking Man prezidenta zavraždil Kouřící muž, zatímco Oswald posloužil jako obětní beránek.

Tento článek byl zveřejněn 22.11.2008 v 0:00 v kategorii Záhady a fenomény.

Komentáře: 3

  1. sauron77 napsal(a) 22.11.2008 v 14:48

    ja som bol vzdy presvedceny ze kennedyho zabil tajomny muz s cigaretou

  2. Arte napsal(a) 22.11.2008 v 14:55

    Jsem ráda, že se tu objevují i takovéhle články, které zapadají do mytologie, ale opravdu se staly, tohle je zářný příklad :)

  3. Effenberg napsal(a) 5.2.2014 v 2:38

    Zabila ho tieňová vláda USA, spolupracujúca s finančnou svetovou elitou, čiže ako v Aktoch X, „Kuřák“.

Řekněte nám svůj názor!