Nejoblíbenější seriály

Sledujete i jiné seriály nebo filmy? Slyšeli jste pěknou hudbu, hráli kvalitní videohru, jedli dobré jídlo nebo třeba konvertovali k jinému náboženství? Řekněte! Zde je místo pro příspěvky, které se netýkají Akt X.

Moderátor: Xeninka

Re: Nejoblíbenější seriály

Odeslatod kimberly v 25 kvě 2008 22:01

Randall and Hopkirk, ja absolútna klasika a kvalita. Pôvodný seriál je čierno biely, ale natočil sa aj jeho o nič menej kavlitný remake niekedy aj trochu pirpomínajúci Akty X. Kvalita, kvalita a ešte raz kvalita. Kto ho nepoznáte, vrelo doporučujem pozrieť si.
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Nejoblíbenější seriály

Odeslatod k212 v 25 kvě 2008 22:26

kimberly píše:Randall and Hopkirk, ja absolútna klasika a kvalita. Pôvodný seriál je čierno biely, ale natočil sa aj jeho o nič menej kavlitný remake niekedy aj trochu pirpomínajúci Akty X. Kvalita, kvalita a ešte raz kvalita. Kto ho nepoznáte, vrelo doporučujem pozrieť si.

Jo tak na tento seriál si vzpomínám jen velmi matně, dávali ho snad někdy ke konci 80-tých let a to jsem byla ještě hodně malej špunt. Ale vzpomínám si na znělku, že to bylo černobílý (ale to bude nejspíš tím, že jsme doma měli černobílou telinu :lol: ) a že jeden z nich byl duch a druhý detektiv.
A co třeba Edna zlá bedna ... vůbec nevím, co to bylo za kreslený seriál, ale dávaly ho v Magionu. Tý jó ... se mi ani nechce věřit, že jsem se dostala s televizní obsesí až do těžkejch osmdesátek. :lol:
--- resistance was futile, i'm assimilated shipper ---
Uživatelský avatar
k212
 
Příspěvky: 80
Registrován: 14 dub 2008 10:16
Bydliště: Náchod reál, jinak Delta Kvadrant Unimatrice X

Re: Nejoblíbenější seriály

Odeslatod terentule v 27 kvě 2008 20:27

biggis píše:
mona lisa píše:Este by som priradila serialy mojho detstva - Nemocnice na kraji mesta, Sanitka, V uliciach San Francisca - M. Douglas sa mi vtedy moc pacil ako muz. A este v 1987 velmi oblubeny serial Chlapi a chlapci. A este jeden serial, na ktoreho nazov si nespomynam - dvaja priatelia pracovali v detektivnej agenture, jedneho zabili a ten ako duch potom pomahal tomu druhemu.


Tak jsem se ptala mamky, prý se ten seriál jmenoval Rendl a Hopkirk. Já jsem ho nezažila, ale mamka říká, že byl moc hezký.

Moji rodiče ho taky zbožňujou, dokonce si ho sehnali na dvd a teď nás pořád přemlouvají, ať se na něj podíváme. Ale je to docela zajímavý a i to pobaví :).
Uživatelský avatar
terentule
 
Příspěvky: 240
Registrován: 13 dub 2008 00:51
Bydliště: Praha :)

Re: Nejoblíbenější seriály

Odeslatod mona lisa v 28 kvě 2008 08:19

Ano, Randall a Hopkirk je to, co som mala na mysli.
Este som si spomenula na serial, ktory sme na zakladnej skole vsetci sledovali a bol velmi oblubeny a srandovny. Bol o kriminalistke/policajtke Linde Veszprémiovej, ktora perfektne ovladala karate a stale to pouzivala. Jej kolegovia sa jej furt posmievali, ze zena nema co robit u policajtov. Ale ona vzdy uspesne vsetko vyriesila. Stale jazdila na babete a nosila take otrasne drevaky. Este tam hral jej priatel, ktory sa o nu bal a stale ju sledoval a kontroloval. Neviete niekto, ako sa ten serial volal?
mona lisa
 
Příspěvky: 237
Registrován: 13 dub 2008 12:17
Bydliště: Bratislava

Re: Nejoblíbenější seriály

Odeslatod G.Logan v 28 kvě 2008 10:37

Nevim jak vám,ale mě se také dost líbí australské serialy jmenovitě Vodní krysy a stará klasika Záchranáři nevim jestli si na to pamatujete.
Každý lidský život končí stejným způsobem.Jen je detail jak žil a jak zemřel a to odlišuje jednoho člověka od druhého.-Ernest Hemingwey
Nevěř všemu, co lidé říkají. - Omnia, guae dicunt homines, tu credere noli.
Uživatelský avatar
G.Logan
 
Příspěvky: 289
Registrován: 15 dub 2008 20:35
Bydliště: Česká Třebová , ale narozen v Austrálii :-)

Re: Nejoblíbenější seriály

Odeslatod Angelitos v 07 čer 2008 22:03

G.Logan píše:Nevim jak vám,ale mě se také dost líbí australské serialy jmenovitě Vodní krysy a stará klasika Záchranáři nevim jestli si na to pamatujete.

Jo Záchranáři to jsem jako děcko žrala :lol:
Obrázek
Scully: You were an Indian guide, help me out here.
Mulder: Indian guide says maybe you should run to the store and get some matches.
Scully: I would but I left my wallet in the car.
Uživatelský avatar
Angelitos
 
Příspěvky: 378
Registrován: 13 dub 2008 10:16
Bydliště: Ostrava :)

Re: Nejoblíbenější seriály

Odeslatod nabaa v 07 čer 2008 22:39

Jj, Záchranáři byli špička, ale já jsem z australských seriálů milovala hlavně Hladinu adrenalinu. Pro lékařský seriály jsem měla asi slabost odjakživa a tenhle se mi líbil ještě víc než Nemocnice Chicago Hope. :)
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Nejoblíbenější seriály

Odeslatod G.Logan v 07 čer 2008 23:04

Když už se tady zminují lékařské serialy tak za nejlepší považuji Pohotovost, ta nemá chybu výborná od začátku do konce :)
Každý lidský život končí stejným způsobem.Jen je detail jak žil a jak zemřel a to odlišuje jednoho člověka od druhého.-Ernest Hemingwey
Nevěř všemu, co lidé říkají. - Omnia, guae dicunt homines, tu credere noli.
Uživatelský avatar
G.Logan
 
Příspěvky: 289
Registrován: 15 dub 2008 20:35
Bydliště: Česká Třebová , ale narozen v Austrálii :-)

Re: Nejoblíbenější seriály

Odeslatod nabaa v 07 čer 2008 23:15

G.Logan píše:Když už se tady zminují lékařské serialy tak za nejlepší považuji Pohotovost, ta nemá chybu výborná od začátku do konce :)


No nevím, ty poslední série už nebyly nic moc. Pohotovost mě bavila dokud neumřel Mark, pak jim to šlo z kopce. :roll: Ale vynikající je Nemocnice Presidio..a samozřejmě mí oblíbení Chirurgové, na ty bych taky mohla koukat pořád. :mrgreen:
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Nejoblíbenější seriály

Odeslatod G.Logan v 07 čer 2008 23:45

nabaa píše:
G.Logan píše:Když už se tady zminují lékařské serialy tak za nejlepší považuji Pohotovost, ta nemá chybu výborná od začátku do konce :)


No nevím, ty poslední série už nebyly nic moc. Pohotovost mě bavila dokud neumřel Mark, pak jim to šlo z kopce. :roll: Ale vynikající je Nemocnice Presidio..a samozřejmě mí oblíbení Chirurgové, na ty bych taky mohla koukat pořád. :mrgreen:


No Chirurgové :roll: některé díly jsou skvělé, ale pořád to není ono. Já prostě preferuji Pohotovost a když se chci zasmát tak jedině Doktor House :D
Každý lidský život končí stejným způsobem.Jen je detail jak žil a jak zemřel a to odlišuje jednoho člověka od druhého.-Ernest Hemingwey
Nevěř všemu, co lidé říkají. - Omnia, guae dicunt homines, tu credere noli.
Uživatelský avatar
G.Logan
 
Příspěvky: 289
Registrován: 15 dub 2008 20:35
Bydliště: Česká Třebová , ale narozen v Austrálii :-)

Re: Nejoblíbenější seriály

Odeslatod nabaa v 08 čer 2008 11:07

G.Logan píše:No Chirurgové :roll: některé díly jsou skvělé,ale pořád to není ono. Já prostě preferuji Pohotovost a když se chci zasmát tak jedině Doktor House :D


Mně se zdá, že House už není, co býval. Ze začátku byl cynickej, nesnesitelnej, ale k popukání vtipnej. V těch posledních dílech už mi připadá jen nesnesitelně otravnej. Ale mám ho ráda, to jo. :)
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Nejoblíbenější seriály

Odeslatod G.Logan v 08 čer 2008 16:02

Něco podobného jako Pohotovost akorát z prostředí policie, hasičů a záchranářů je Třetí Hlídka. Také výborný seriál, který pohřbilo pouze to, že ho Nova vysílala někdy okolo 2 hodiny ranní. O to víc jsem rád, že to dávají ted na AXN odpoledne :)
Každý lidský život končí stejným způsobem.Jen je detail jak žil a jak zemřel a to odlišuje jednoho člověka od druhého.-Ernest Hemingwey
Nevěř všemu, co lidé říkají. - Omnia, guae dicunt homines, tu credere noli.
Uživatelský avatar
G.Logan
 
Příspěvky: 289
Registrován: 15 dub 2008 20:35
Bydliště: Česká Třebová , ale narozen v Austrálii :-)

Re: Nejoblíbenější seriály

Odeslatod yscully v 08 čer 2008 17:06

G.Logan píše:Když už se tady zminují lékařské serialy tak za nejlepší považuji Pohotovost, ta nemá chybu výborná od začátku do konce :)


Je MASH lékařský seriál? :mrgreen:
Uživatelský avatar
yscully
 
Příspěvky: 282
Registrován: 01 kvě 2008 10:17
Bydliště: Brno

Re: Nejoblíbenější seriály

Odeslatod kimberly v 08 čer 2008 17:11

yscully píše:
G.Logan píše:Když už se tady zminují lékařské serialy tak za nejlepší považuji Pohotovost, ta nemá chybu výborná od začátku do konce :)


Je MASH lékařský seriál? :mrgreen:

MASH je najlepší lekársky seriál. ;) Milujem!
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Nejoblíbenější seriály

Odeslatod G.Logan v 08 čer 2008 17:22

MASH tak na ten jsem zapomněl, asi se půjdu oběsit :D . Ten znám snad nazpamět, ikdyž mi nepřišel jako lékařský spíše humorný. Stačí srovnat s dnešními serialy , ono přece jenom všude nemůže lítat bombardák Charlie a bombardovat záchodky :mrgreen: ( a hlavně Kuní ksicht Frank :D )
Každý lidský život končí stejným způsobem.Jen je detail jak žil a jak zemřel a to odlišuje jednoho člověka od druhého.-Ernest Hemingwey
Nevěř všemu, co lidé říkají. - Omnia, guae dicunt homines, tu credere noli.
Uživatelský avatar
G.Logan
 
Příspěvky: 289
Registrován: 15 dub 2008 20:35
Bydliště: Česká Třebová , ale narozen v Austrálii :-)

Re: Nejoblíbenější seriály

Odeslatod nabaa v 08 čer 2008 18:05

Na MASH se od doby, co jsem přečetla životopis Alany Aldy (mimochodem doporučuju, kvalitní čtení), dívám trochu jinak. Samozřejmě, že Frank probudivší se s rukou až po rameno v sádře, případně 2 metry nad zemí a podobně, je neopakovatelný a vůbec všechen ten vtip v seriálu zcela nezapomenutelný a neopakovatelný, ale hlavní myšlenkou MASHe je to, jakým způsobem se banda doktorů, kteří nejsou vojáci z povolání, vyrovnávají s traumatem války. Dalo by se říct, že všechen ten humor je v podstatě jen zástěrka zoufalství a traumatu. I když to hlavně ze začátku tak nevypadá. Nejvíc patrné je to v posledních dílech, těch, na kterých se velkou měrou podílel Alda sám. Doteď mi běhá mráz po zádech, když vidím Hawkeye, jak nutí ženu v autobusu, aby utišila kuře, a pak až s pomocí psychiatra Sydneyho přiznává sám sobě, že to nebylo kuře, ale dítě. Stejně tak jsou pro mě nejsilnější díly, ve kterých odjíždí Radar, Trapper a umírá Henry..no a samozřejmě poslední díl, ten obrečím pokaždé. Když jsem viděla MASH poprvé, brala jsem ho jako humoristický seriál, zábavu. Teď už ho vnímám spíš jako pohled do duše člověka, který je nucen vyrovnávat se s něčím, čemu nerozumí a s čím se ani vyrovnat nedá, jak jen to jde.
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Nejoblíbenější seriály

Odeslatod G.Logan v 09 čer 2008 10:12

Ano to je pravda Mash není jenom o humoru, ale hlavně o přátelství a otom jak vlastně prožívají válku. Tady nevim, ale hodně podobný seriál je Bratrstvo Neohrožených.Ten je válka z pohledu vojáka, ale i tam jsou momenty u kterých jsem se pomalu třásl , například díl ve kterém najdou koncentrační tábor v Dachau nebo díl v Ardenách to jsou opravdu díly u kterých jsem si řikal, že to asi nevydržim se na to dívat. Ikdyž je to pouze seriál, ale vypadal jako krutá realita kterou bych nerad zažil.
Každý lidský život končí stejným způsobem.Jen je detail jak žil a jak zemřel a to odlišuje jednoho člověka od druhého.-Ernest Hemingwey
Nevěř všemu, co lidé říkají. - Omnia, guae dicunt homines, tu credere noli.
Uživatelský avatar
G.Logan
 
Příspěvky: 289
Registrován: 15 dub 2008 20:35
Bydliště: Česká Třebová , ale narozen v Austrálii :-)

Re: Nejoblíbenější seriály

Odeslatod kimberly v 09 čer 2008 10:16

MASH mi tak trochu pripomína výborný film od Roberta Benniniho Život je krásny. Neviem či ste videli, ale je to o chlapcovi, ktorý sa s otcom dostal do koncentračného tábora, ale vôbec o tom nevedel. Otec urobil všetko preto, aby nepochopil krutosť toho čo sa deje a tvrdil mu, že sú v niečom ako reality šou, že vojaci sú len herci a že ten kto vydrží do konca vyhrá tank. Na konci jeho otca zastrelia, ale tak aby to malý nevidel. Ten uteká preč a cestou ho zachránia americký vojaci, ktorý ho posadia na svoj tank. Ten je presvedčený, že hru vyhrali. Až ako dospelý všetko pochopil...Ten chlapec je herec Roberto Benigni, ktorý si tu zahral svojho otca. Až ako dospelý pochopil, o čo tam vlastne išlo. Nádherný film a to ja na filmy nie som.
No a MASH je podobný...tiež je to spôsob ako nejako prežiť hrôzy, ktoré sa okolo nich dejú. A jedinou zbraňou a jediným spôsobom je cynizmus a čierny humor.
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Nejoblíbenější seriály

Odeslatod nabaa v 09 čer 2008 11:03

Život je krásný je hodně silný film, určitě patří mezi mé nejoblíbenější. MASHi bych ho sice moc nepřirovnávala, je to trochu z jiného soudku, ale rozhodně co do emocí a významu jsou si podobné.
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Nejoblíbenější seriály

Odeslatod KayTee v 09 čer 2008 11:24

Tak, ještě k animovaným seriálům.. dneska jsem ráno na Nově viděla pohádku Rodina Nessova - kdysi jsem hrozne milovala tu úvodní písničku :-D Super, krásně mě to naladilo :-D Taky jsem si díky tomu vzpomněla na pohádku Požiarnik Sam (nevím jak česky..koukala jsem na to ještě na Slovensku) - taky úžasná písnička - "Sedem hodín, to je čas, aby všade přišiel včas.. " :-D A pak Smolíkovi (Miazgovci)..taky super :-D
* * * A dream is an answer to a question we haven't learned how to ask * * *
Uživatelský avatar
KayTee
 
Příspěvky: 892
Registrován: 13 dub 2008 00:35
Bydliště: Far..far..away

PředchozíDalší

Zpět na Off Topic

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron