Kult X

JEDNOTLIVÉ SÉRIE AKT X
1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9.

Mimozemská kolonizace naší planety je za dveřmi

Mimozemská kolonizace naší planety, která je ústředním mytologickým tématem seriálu Akta X, vypukne už za dva roky. Právě v sobotu 22. prosince 2012 totiž po několika tisíci letech skončí mayský kalendář, který na den zimního slunovratu tohoto roku předpovídá zásadní změny celého našeho světa. Historici se ovšem rozcházejí v názoru na to, jak rozsáhlé tyto změny mají být. Především pak zcela chybí jakékoliv vědecké podklady pro předvídané události. Někteří lidé tvrdí, že okolo tohoto data nastane celosvětová apokalypsa, jiní očekávají duchovní obrodu lidstva a autoři Akt X nám naordinovali mimozemskou kolonizaci, která de facto povede ke genocidě celého lidstva. Člověk si prostě nevybere.

2012-amor-fati-small.jpg

O řádek výše si můžete připomenout, jak si v epizodě The Sixth Extinction II: Amor Fati scénáristé David Duchovny a Chris Carter celou kolonizaci představovali. Jedná se o Mulderovy slavné vize a halucinace, díky nimž se na začátku sedmé série stal svědkem několika znepokojivých událostí. Pro fanoušky Akt X může být zajímavá ještě informace, že duchovní otec seriálu Carter pravděpodobně už v období druhé série počítal s tím, že v příběhu Akt X proběhne mimozemské kolonizace a stane se tak nejspíš v roce 2012. „Druhý muž Akt X“, pozdější spoluautor mytologie Frank Spotnitz, to řekl na svém blogu.

Tento článek byl zveřejněn 22.12.2010 v 0:00 v kategorii Mytologie, Zajímavosti.

Komentáře: 14

 1. Hellios napsal(a) 22.12.2010 v 21:13

  Mě fascinuje, jak se všichni opíraj o ten mayský kalendář. Sami potomci tohoto úžasnýho národa, který spolu s ostatními severostrředno­jižními indiány spadl pod největší a nejlegálnější genocidu v historii lidstva jsou tím už pěkně nas… Celý kalendář končí v r. 2012 a tím to hasne, není tu vůbez žádné jejich proroctví, nikde není nic o tom, že by měl být nějaký konec světa. A překvapuje mě, že když je dodnes převážně braná jako primitivní společnost (nj, uměli sqěle stavět, hodně toho věděli o astronomii, ale stejně je svět bere jako „méně inteligentní“), najednou jim půlka světa věří, že má být nějakej konec světa. Ale pokud bych si měl vybrat, tak spíš všichni pomřem, než že začne nějaká nová a lepší epocha lidí. Ale určo se pár sektářů odpraví samo, taka aspoň malinká očista by být mohla:-)

  A raději ať nás zbombí nějaký ty alieni ale HLAVNĚ total celý svět, protože pak by to ostatním za nějakou dobu přišlo nezajímavý. Stačí se podívat na prorokované všemožné přírodní pohromy a katastrofy, prostě pokud to nebude celoplanetární, tak pořád si budem hrabat na tom svým písečku – když jsou třeba v Indii obrovitánské povodně nebo jindě megasuperduper zemětřesení, při čemž vždycky zařve neuvěřitelně lidí, tak týden se o tom mele ve zprávách jak je to příšerný a hrozný, ČT udělá jeden večer dobročinej koncert a za týden je zase pohoda. Prostě tím chci říct, že v takových případech podáme pomocný prst, ale nikdy ne celou ruku. Ale vlastně před pár stovkama let sme si nepodali ani ten prst, tak na co si vlastně stěžuju, co?:-))) Nj, je to těžší než sbírat levely v Diablu;-)

 2. majkl napsal(a) 22.12.2010 v 22:03

  Nemá ten konec světa být náhodou 21.12.2012? … Koukám někde se tu stala chyba, článek jste asi zapomněli postnout včera :D

 3. kultx napsal(a) 22.12.2010 v 22:27

  majkl: Tuším, že mayský kalendář končí skutečně už 21.12.2012, každopádně zahájení invaze bylo v Aktech X stanoveno až na 22.12.2012, viz obrázek z poslední epizody :)

 4. kultx napsal(a) 22.12.2010 v 22:31

  Hellios: Mou rolí, jakožto webmastera stránek o Aktech X, není zesměšňování tvůrců seriálu Chrise Cartera a Franka Spotnitze, že podlehli nějakým nevědeckým fámám a lžím. Oni prostě vzali tuhle milou „pohádku“ o konci světa v roce 2012 a přetavili ji do famózní mytologie s jednou velkou mimozemskou kolonizací na konci.

  O tom, že nějaké vědecké podklady vůbec neexistují, jsem se v článku zmínil.

 5. terentule napsal(a) 22.12.2010 v 23:01

  Skvělé, samozřejmě, že svět musí skončit, resp.nastane kolonizace den před mými narozeninami… :D

 6. robert zelenka napsal(a) 22.12.2010 v 23:03

  Jestli skutečně nastane konec světa v roce 2012, tak budu pěkně nas..štvanej, protože ten rok maturuju a jestli to dopadne tak, že jsem se učil jak blázen zbytečně, tak to budu opravdu… nahněvanej.
  Nicméně trošku jsem zapátral a koukám, že někteří lidi to opravdu berou smrtelně vážně, například na tomhle webu: http://fenomen2012.net/ je opravdu velké množství článků o různých souvislostech, který dokazují blížící se konec. Autor si musel dát sakra práci sepsat tolik článků a jak tak koukam, tak web je bez reklam, takže z toho ten pán asi ani nic nemá :D.

 7. robert zelenka napsal(a) 22.12.2010 v 23:07

  Jinak mimochodem, podle mě je 2012 další fenomén, hlavně výhodný pro média, který z toho mohou relativně slušně težit. Podobně tomu bylo s globálním oteplováním, ptačí a prasečí chřipkou a prý to bude obdobné i před rokem 2038… uvidíme

 8. Hellios napsal(a) 23.12.2010 v 1:50

  kultx: jen můj názor, neměl jsem a nemám v úmyslu zesměšňovat nikoho z XF, to nikdy!!! A pochybuju, že by někdo jako Chris a Frank byly nějak zapáleně přesvědčený o něčem takovým. Všichni jsem myslel celkově ve světě a pokud tenhle nápad někdo třeba zfilmuje, tak proč ne, pokud to nebude odpad jako „2012“ :-)

  terentule: všechno nejlepší, být jeden z posledních, kdo může oslavit své last nerozky… a zkus jim vysvětlit, aby to přesunuli na konec května:-))

 9. kultx napsal(a) 23.12.2010 v 2:05

  Hellios: No právě! Pochybuju o tom i já :-D Frank a Chris prostě vzali tohle téma, udělali z toho úžasné drama a zda se opravdu v roce 2012 něco stane, to jim je myslím úplně ukradené.

  Někdy se zadaří (Akta X), většinou ale ne, což je ostatně příklad tebou zmíněné 2012, což je taková splaška, že si zbytečně nebudu poškozovat klávesnici, abych o tom napsal něco obsáhlejšího ;-)

 10. M&K napsal(a) 24.12.2010 v 14:46

  Ten den se stane velky kulovy, resp. ono se mozna neco stane, ale budou v tom mit prsty nejaci blazni, kteri se rozhodnou udelat nejakou hovadinu… Snad se to nestane v me blizkosti:) Kazdemu, kdo to ma v hlave v poradku, musi byt jasne, ze podobne veci (jako treba existene Boha) jsou jen vice ci mene priblble vymysly lidstva, ktere holt ma bujnou fantasii…

 11. Hellios napsal(a) 26.12.2010 v 17:37

  M&K: „Náboženství se odjakživa schovávalo za nevysvětlitelné jevy, jimiž omlouvalo ty nejhroznější činy lidstva.“ Myslím, že Mulder to řekl naprosto jasně.

  Narazil jsem ale na 1článek, Svět obrazem…
  „… mayské proroctví se nyní ukazuje zcela mimo terč. Mayové samozřejmě o konci světa nikoho nevarovali, pouze svůj kalendář zakončili 21/12 2012. A z toho záhadologové vydedukovali apokalypsu. Nejnovější tvrzení odborníků v knize Astronomie a čas ve starověkzu a středověku přesvědčivě dokazuje, že převod mayských tabulek na náš gregoriánský kalendář nebyl zdaleka tak přesný, jak všichni věřili. Amer. antropolog Floyf Lounsbury kdysi považoval tzv. GMT konstatnu založenou na obězích Venuše (která ovšem nebyla víc než pracovní hypotézou), za spolehlivý údaj. Nepřesné převedení mayských záznamů tak mohlo vyvolat odchylku padesáti až sta let, nebo – což je také možné – kalendář už dávno skončil a my jsme konec světa prospali. Navíc vědci z NASA uvedli, že konec zápisu mayského kalendáře se má ke zničení světa stejně, jako když doma v kuchyni 31/12 utrhneme z kalen. poslední list. Prostě si pak na zeď pověsíte nový.“

 12. pavlina napsal(a) 26.4.2011 v 17:04

  sakra se nedožiju ani svým 25 narozenin :((

 13. jirka hrodej,soc.ústavy eu. napsal(a) 20.7.2011 v 12:36

  zdravim šrděčně.zádny konec světa 21.12.2012.ne­bude.to jenom my v ústavech socialní péče eu-čr. budeme mít vánočni večeři s ježiskem pod stromečkem.konec světa bude jen v gatích u tech ,co s konci světa blbne a straší lidi. 21.12.2012.se zviši energie,a dimenze.zdraví–jiří hroděj,socialní ústavy eu-čr.

 14. simona napsal(a) 25.5.2012 v 9:23

  Taky souhlasím s tím, že si s vlastní zkázou bohatě stačíme sami. Jak jsem napsala ve svém komentáři k minulému příspěvku, bylo nás šest a vloni jsme je viděli přímo nad naší zahradou a byl to velmi klidný a úžasný zážitek. Dost dobře si dokážu představit, jak se jiná civilizace neklidně prohání nad naší zuboženou planetou a bojí se nás jako čert kříže a jen se dohadují, jestli se zlikvidujeme dříve než dokážeme podělat i další kus vesmíru. Ono se nám to dost dobře daří, jen toho odpadu, co vypouštíme dokonce i do kosmu. Ráda bych věřila teoriím, že nastává čas ženského principu, kterého by bylo na světě potřeba daleko více. Ono toho mužského testosteronu je poslední dobou tolik, že to až dusí. Pozor, nejsem žádná modrá punčocha a mám bezva muže, který to cítí stejně. Takže nevidím to datum jako ohnivou apokalypsu, vidím poslední století a začátek tohoto jako jednu hrůzu, z které občas vykoukne nějaká naděje. Ale pobavilo by mne setkání s těmi odjinud. Padalo by jedno pokrytecké dogma za druhým a pánbůh by to spočítal všem vatikánům světa. To by se mi líbilo.
  P.S. mám ráda dokument Mayská proroctví a kruhy v obilí

Řekněte nám svůj názor!