Kult X

JEDNOTLIVÉ SÉRIE AKT X
1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9.

VIDEOKLIP: David Duchovny vydal nové oficiální hudební video

David Duchovny se činí, tento měsíc vyšlo již jeho druhé hudební album. Z desky, která se jmenuje Every Third Thought, se na oficiálním YouTube kanálu objevilo hudební video pro písničku Half Life. Videoklip je sestříhán z koncertu ve Vancouveru a ze studiové akce pro několik VIP fanoušků. Za upozornění na klip děkuji své kamarádce Ivet, která se akce ve studiu osobně účastnila a tváří v tvář se tak mohla setkat i přímo s Davidem Duchovnym. Dokázala mi tak, že plnit si své sny sice není levné, ale stojí to za to. Máš můj obdiv, Ivet!

Tento článek byl zveřejněn 25.2.2018 v 20:00 v kategorii David Duchovny.

Komentáře: 16

 1. x-phile napsal(a) 26.2.2018 v 7:36

  Teď asi hodně lidí naštvu, ale IMHO Duchovny vůbec neumí zpívat.

 2. kultx napsal(a) 26.2.2018 v 11:00

  A teď si představ, že já nikdy nezjistil, jak se to vlastně pozná, že někdo zpívat umí nebo neumí. To samé s hraním.

  Já se spíš pohybuju v kategoriích „mám rád její hlas“, „rád ji vidím hrát“, „rád čtu, co píše“.

  Když vidím, co kritici občas zvolí za oscarový film, nebo co slyším na Grammy, jsem rád, že nejsem jedním z nich.

  Proto myslím, že tvoje IMHO jen těžko může někoho pohoršit. Já taky funguju výhradně přes IMHO, občas IMO.

 3. orange napsal(a) 26.2.2018 v 13:06

  Kult x: Ještě bych k tomu přidala kategorii líbí se/nelíbí se mi melodie.

 4. Mirka napsal(a) 26.2.2018 v 14:42

  Asi půjdu proti proudu, ale mě se jeho písničky líbí, má příjemný hlas, nezpívá falešně a jeho hudba mi „netrhá“ uši. Není profesionál, tak člověk nemůže čekat nějaké zázraky, ale je vidět, že to dělá s láskou a poctivě.
  Mám ráda hudbu jakéhokoliv žánru, pokud „lahodí“ mým uším a oslovuje mě. Na kritiku kašlu, svůj názor si udělám sama.

 5. x-phile napsal(a) 26.2.2018 v 15:04

  Písničky nejsou samy o sobě špatný, ale nelíbí se mi jeho projev.

 6. Iver napsal(a) 27.2.2018 v 10:56

  X-phile kdybys slyšela a viděla Unsaid undone teď v Sydney tak bys změnila názor bylo to absolutně famózní tak úžasné a s takovým nasazením jsem ještě žádnou písničku neviděla nikoho jiného podat celý koncert byl absolutně luxusní

 7. Angelitos napsal(a) 27.2.2018 v 20:32

  Myslím si taky, že nemá dobrý hlas na zpívání, ale takhle písnička není úplně zlá :) Já byla v šoku, že zpívá :D

 8. Deshy napsal(a) 28.2.2018 v 14:37

  Já doufala, že o tu kariéru „zpěváka“ se už dál pokoušet nebude.
  Když jsem slyšela studiové verze a verze naživo, tak jsem si uvědomila, jak moc se dá vylepšit prakticky cokoli.
  David zpívat neumí, neumí udržet melodii, frázovat ani intonovat.
  Bez ohledu na hudební vkus kohokoli.
  Naživo zpívá čistě prakticky jen pár operních pěvců po hodně tvrdém tréninku o to úplně nejde.
  Většina zpěváků ale není naživo mimo ve všem.

 9. kultx napsal(a) 28.2.2018 v 17:15

  „Bez ohledu na hudební vkus kohokoli.“

  Tohle já právě neumím říct. Znamená to totiž, že ten, komu se líbí Duchovnyho (hudební) projev, nemá vkus. Vkus je vůbec zvláštní kategorie.

  Živý projev má pro mě to kouzlo (a výhodu), že zní často úplně jinak, než jako mp3 v mém mobilu. V tom je magie živého výstupu.

  Vůbec se teď nezastávám Duchála, jeho frázování a bůhvíčeho ještě, o čem nemám žádnou (odbornou) páru, ale minimálně pár tisícovek lidí to hodně baví, na jeho koncerty choděj a považují to za to nejvkusnější věc na světě, tak já je v tom rád nechám.

  Deshy nicméně její názor neberu, věřím, že dle nějakých obecně uznávaných kritérií Duchovny skutečně není ideál zpěváka. Já, jako někdo, kdo se nedostal za hudebku 7. třídy ZŠ, se v této věci určitě hádat nebudu :-D Nicméně obecně uznávaná kritéria jsou mi víte-kde…

 10. kultx napsal(a) 28.2.2018 v 17:17

  Můj problém je jiný – zhruba 10 let sleduju Akta X výhradně v původním znění, takže kdykoliv si pustím nějakou jeho písničku, slyším „Muldera“. Nic není rušivější a je mi u toho popravdě trochu trapně ;-)

  Proto jsem slyšel celou jen jednu jedinou jeho písničku, zbytek jsem zatím „nedal“.

 11. Deshy napsal(a) 28.2.2018 v 18:13

  Já si vůbec nemyslím, že tohle je otázka vkusu nebo nevkusu.
  Já dokud neslyšela naživo, tak jsem si říkala: „No páni, on umí i zpívat“.
  Osobně si myslím, že kdyby to nebyl Duchovny, tak si ani neškrtne.
  Já spíš celo dobu tak nějak potichu uvažuji, zda se baví tím, že mu to ty lidi žerou, nebo má tak přebujelé ego, že si myslí, že mu to jde.
  A ne, hudbě kdoví jak nerozumím. Už jsme tu jednou narazili na angličtinu, já s ní mám velké problémy i proto, že mám problém si jazyky naposlouchat.
  Ale třebaže nemám ráda spoustu hudebních stylů, nikdy bych neřekla, že jsou nevkusné nebo nekvalitní.
  Ale aniž bych tě chtěla urazit, nehodlám se ani schovávat za to, že nejsem odborník nebo se jen neumím dostat za určitý konvenční úhel pohledu.

 12. mrx.friend napsal(a) 28.2.2018 v 20:53

  Tak teď by to chtělo srovnání s Kieferem Sutherlandem, kterej se dal „na starý kolena“ taky na muziku, konkrétně na country, např. https://www.youtube.com/watch?…

 13. kultx napsal(a) 1.3.2018 v 11:55

  Deshy, já si zase myslím, že ve světě zahlceném názory všech na všechno, mají mít lidé právo prostě a jednoduše NEMÍT názor, aniž by je někdo podezříval z toho, že se schovávají.

  Já to takhle v některých případech aplikuju už léta a docela mi to čistí hlavu.

  Znovu na to narážíme – konvenční úhel pohledu. Pokud slovo „konvenční“ používáš ve smyslu „běžný“, „tradičně pojímaný“, pak se přiznám, že v dnešním světě, který zrelativizoval každičkou píď našich životů, už konvence opravdu definovat neumím. Ne že bych sám neměl své vlastní, ale jak to vidí svět, to netuším. Kupříkladu – mám vystudovanou hudební vědu a už v prvním semestru jsme se učili, že hudbou je i ticho. Tak teď, babo, raď :-D

  Každopádně bych se nerad dostal do situace, kdy budu Duchovnyho muzikantský projev obhajovat, když nejsem jeho fanoušek a naživo jsem neslyšel ani minutu.

 14. kultx napsal(a) 1.3.2018 v 12:02

  mrx.friend: Hmm, hoší nám začali trocha blbnout… :-D

  Ale zas tolik se jim nedivím – představa, že se živím hraním, zpíváním a psaním, je orgastická asi pro kohokoliv, kdo od svých dvaadvaceti tráví 10 hodin v kanceláři.

 15. Ivet napsal(a) 4.3.2018 v 7:34

  Pro mě to je, jak to říct, no je to DD má pěknej hlas a něco v něm, je pro mě uklidňující. Rozhodně netvrdím, že umí perfektně zpívat. Mě se to líbí jako celek. Líbí se mi, že jsou ty texty od něj, že mají pro něj silnější význam a taky je z tohohle důvodu jednodušší je pochopit. Jinak k tomu jestli se tím baví a myslí si, jak není dobrý, si myslím, že je to určitá jeho seberealizace, kterou prostě určitým způsobem potřebuje, aby mu nehráblo. Jako je pro něj hraní a psaní, prostě je to v něm a on to takhle zpracovává. Rozhodně bych neřekla, že si myslí, jaký je to mistr. Klidně si zase na nějaký jeho koncert zajedu.

 16. x-phile napsal(a) 4.3.2018 v 22:18

  To je přesně ono, co napsala Ivet – je to DD – kdyby to nebyl on, tak po něm ani pes neštěkne. Vlastně to řekla už Deshy. Já mám jednu obrovskou výhodu, že to můžu posuzovat objektivně, protože mi jsou totálně ukradení David Duchovny a Gillian Anderson. Jo, je to tvrdý, ale je to tak. Miluju Akta X a Muldera se Scullyovou, ale další projekty herců mi fakt žíly netrhaj, takže jenom proto, že se DD snaží plodit nějakou „mjúzik“, fakt z toho ulítávat nebudu.

Řekněte nám svůj názor!