Kult X

JEDNOTLIVÉ SÉRIE AKT X
1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9.

Transvestita Duchovny se vrátí v revivalu Twin Peaks

Pokud znovuzrození Akt X bylo televizní událostí roku 2016, návrat do kultovního Městečka Twin Peaks znamená to samé pro rok 2017. A comeback to bude se vším všudy – vrací se takřka všichni staří známí, spolu s nimiž se v nových dílech objeví velké hvězdy jako jsou Monica Bellucci, Naomi Watts či Amanda Seyfried. Co však zajímá především nás, je to, že mezi navrátivšími nebude chybět agent Dennis Bryson alias smyslná Denise. Toho, respektive tu si před rovnými pětadvaceti lety zahrál David Duchovny, který si tím odbyl svou první seriálovou zkušenost. Svoji roli si nyní zopakuje. Další informace najdete na stránkách českého fanwebu o Twin Peaks.

duchovny-peaks.png

Návrat mysteriózní modly z pera Davida Lynche je navýsost příhodný – Chris Carter se opakovaně vyjádřil, že jako nejvýraznější inspirace při vzniku Akt X posloužily klasické seriálové thrillery The Twilight Zone z konce padesátých let, Kolchak: The Night Stalker z poloviny sedmdesátých let a právě Twin Peaks ze začátku let devadesátých. Duchovní otec Muldera a Scullyové potvrdil, že právě z hlubokých lesů v okolí městečka Twin Peaks načerpal nejvíce energie pro vznik svého vlastního televizního hitu.

Tento článek byl zveřejněn 21.5.2016 v 0:00 v kategorii David Duchovny.

Komentáře: 2

  1. Nattynax napsal(a) 18.7.2016 v 18:39

    Twin Peaks jsem milovala už jako malá a miluju doteď, ale z jeho znovuvzkříšení jsem na rozpacích… Obávám se propadáku jako u jiných pokusech navázat na předchozí uspěch něčeho dnes už kultovního. Trochu mě uklidňuje režie a scénář David Lynche a staré známé a milované tváře jako Kyle MacLachlan, Sherilyn Fenn, Sheryl Lee, Lara Flynn Boyle, Michael Ontkean nebo Ray Wise.

  2. Mirka napsal(a) 21.7.2016 v 7:57

    to Nattynax: Souhlasím, mluvíš mi z duše.Taky jsem Twin Peaks milovala i když někdy se mi zdál až moc složitý na pochopení. Škoda, že skončil takovým zvláštním způsobem. DD v roli agenta/agentky Denise byl kouzelný. No, na revival jsem zvědavá, o čem to asi bude? Přece jen od původního seriálu uplynula už dlouhá doba.

Řekněte nám svůj názor!