Kult X

JEDNOTLIVÉ SÉRIE AKT X
1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9.

Téa Leoniová (manželka Davida Duchovnyho)

Téa Leoniová je první a jedinou manželkou Davida Duchovnyho. Narodila se 25. února 1966 pod dosti strašidelným jménem Elizabeth Téa Pantaleoni, mnohem známější je však její herecké jméno, které vidíte v titulku. Její matka se jmenuje Emily, je expertkou na výživu a pochází z Texasu. Otec se jmenuje Anthony, pracuje jako právník a má italské a polské kořeny. Ačkoliv Téa do světa filmu spadla až v roce 1991, ve světě showbyznysu, konkrétně v oblasti modelingu se vyskytovala již mnohem dříve (např. zde si ji můžete prohlédnout na titulní stránce časopisu Ultra Sportčervence 1987). V její filmografii nalezneme některé velké tituly z kategorie AAA, např. akční hity Bad Boys, Deep Impact a Jurassic Park 3, nebo komedie Flirting with Disaster, The Family Man a Fun with Dick and Jane, kde jejími hereckými partnery byli např. Will Smith, Jim Carrey či Nicolas Cage. Téa se s Davidem seznámila na jaře 1997, tedy přibližně rok poté, co Duchovny ukončil svůj vztah s Perrey Reevesovou. Tentokrát už však herec nechtěl odevzdaně čekat na rozchod, a tak již v úterý 6. května 1997 zazvonily svatební zvony. Připomeneme-li si jistou konzervativnost Duchovnyho osobnosti, je rozhodně překvapivé, že ke svatbě došlo po pouhých dvou měsících vzájemné známosti. Nastaly těžké časy – tedy alespoň pro fanoušky Akt X.

tea_leoni_david_duchovny_time_pictures_small.jpg

Šťastní novomanželé na společenské akci v roce 1997 (více fotek zde)

Mnohými fanoušky seriálu je totiž Téa viněna z toho, že jen kvůli ní došlo k několika zásadním změnám, které nejprve znamenaly stěhování štábu z kanadského Vancouveru do amerického Los Angeles v roce 1998 a posléze i definitivní odchod Davida Duchovnyho od Akt X v roce 2000. Jak velký její vliv ve skutečnosti byl, o tom však můžeme dnes už jen spekulovat. Nezpochybnitelným faktem však zůstává, že Duchovny měl při natáčení seriálu vždy silné slovo, a tak na jeho podmínky samozřejmě muselo být přihlíženo s vážností. V médiích byl taktéž propírán vztah Téi a Gillian Andersonové, o čemž ale v současnosti již neexistují a vlastně ani nikdy neexistovaly podrobné zprávy (prohlédnout si můžete akorát společnou fotku obou dam z premiéry prvního celovečerního filmu). Brzy poté, 24. dubna 1999, se manželům narodila dcera Madelaine West a o tři roky později přišel na svět druhý a zatím poslední potomek, syn  Kyd Miller (15. června 2002). V době mezi oběma dětmi Téa dokonce zavítala do Akt X a objevila se v epizodě Hollywood A.D., kterou napsal a režíroval její manžel (hotové déjà vu, když si vzpomeneme na Duchovnyho předešlou přítelkyni Perrey Reevesovou, která se taktéž na pozvání Duchovnyho v seriálu objevila). Dlouhou dobu se o vztahu Davida a Téi hovořilo, jako o jednom z mála hollywoodských manželství, které drží pevně pohromadě. Proto byl pro mnoho lidí velký šok, když v říjnu 2008 došlo k dočasnému rozchodu obou manželů (mnoho z vás si jistě vzpomíná na bulvární zprávy, které hovořily o Duchovnyho údajném vztahu s lektorkou tenisu, či o Duchovnyho závislosti na sexu a s tím spojeným nástupem do léčebny). Co přesně se dělo poté, to bohužel nevíme. Víme však, že David se v reakci na rozvod vlastních rodičů v sedmdesátých letech vždy snažil žít alespoň v mezích spořádaný rodinný život, možná aby svým dětem nezpůsobil bolest, kterou v mládí poznal na vlastní kůži. Těžko říct, důležité je, že se Duchovnymu podařilo urovnat a zkorigovat všechny hlavní spory a manželé se o rok později začali objevovat opět bok po boku. (Jelikož byl tento článek uveden v roce 2010, nejsou v něm zachyceny události následujících let, konkrétně červen 2011, kdy se oba manželé podruhé rozešli. V jakém stavu se jejich manželství nachází nyní, není jasné.)

tea_je_sexy_cervenec_2009_a_small.jpg

Ať už má Téa svého manžela na provázku, nebo ne, Duchovny ví, kam jít 

Stejně jako předešlá Davidova známost, i jeho manželka zvládá stárnutí na jedničku. Možná je to tím, že se stále drží fit, např. pravidelným běháním newyorským Central Parkem se svým mužem. Téa také ráda pláže, zde si můžete prohlédnout její fotky z roku 2008 a zde z roku 2009. Za zmínku stojí i výtečný photoshoot, který slavný fotograf Timothy White nafotil pro titulní stránku knihy Hollywood Pinups. Téa Leoniová je a zůstane kontroverzní osobou jak v historii Akt X, tak ve vzpomínkách nejrůznějších fanoušků seriálu. K tomu byla zkrátka odsouzena, když se vdala za hereckou superstar z televizního seriálu. Nakonec ale, není pro ni nejlepší reklamou jednoduše to, že si ji vybral David Duchovny?

Tento článek byl zveřejněn 7.8.2010 v 0:00 v kategorii David Duchovny, Sexy aktuality, Téa Leoniová.

Komentáře: 6

 1. kultx napsal(a) 7.8.2010 v 2:40

  Tady je ještě jedna skvělá fotka z basketu :)

 2. kimberly napsal(a) 7.8.2010 v 9:49

  no samé radosti sa mi dejú! dakujem velmi pekne, dalsia pre man velmi prijemna aktualita o mojej oblubenej herečke

 3. luca napsal(a) 7.8.2010 v 9:51

  Mně teda Téa nijak zvlášť nevadí, a když jsou spolu šťastní, proč ne? Hezký článek! :-))

 4. luca napsal(a) 9.9.2012 v 11:41

  Zrovna nedávno jsem někde četla, že od roku 2011 spolu nejsou a že se dokonce v tichosti rozvedli. Těžko říct, co je na tom pravdy…

 5. kultx napsal(a) 9.9.2012 v 14:40

  luca, o rozvodu nevím, ale o rozchodu jsme informovali – tato aktualita z roku 2010 se zde objevila v souvislosti s letní recyklací, a tak události roku 2011 v ní zaznamenány nejsou ;-)

 6. kultx napsal(a) 9.9.2012 v 14:50

  Ale jelikož je tento článek vlastně profilem Duchovnyho manželky, tato informace se sem určitě hodí. Doplněno.

Řekněte nám svůj názor!