Kult X

JEDNOTLIVÉ SÉRIE SERIÁLU AKTA X
1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | 10. | 11.

RESET POKRAČUJE: Deset nových epizod vznikne už letos v létě

Ikonické postavy, působivé příběhy, odvážní tvůrci – to jsou znaky charakteristické pro skvělé televizní seriály. A také jsou některými z mnoha důvodů, proč mají Akta X tak mimořádný dopad na miliony fanoušků po celém světě. Chrisova tvořivost a skvělá práce Davida a Gillian i nadále pohánějí tento popkulturní fenomén a my se už nemůžeme dočkat, jaké další záhady Mulder a Scullyová otevřou v nové kapitole Akt X.

Touto pochvalou, vyslovenou z úst prezidenta společnosti Fox, bylo ve čtvrtek 20. dubna 2017 oznámeno pokračování seriálu Akta X. Stane se tak formou desetidílné minisérie, která bude vysílána v seriálové sezóně 2017/2018 (tedy buď na podzim 2017, nebo na jaře 2018).

mulder-scully-back-2017.png

S jistotou víme jen tři věci: vracejí se Carter, Duchovny i Andersonová, nových epizod bude deset a jejich natáčení začne už letos v létě. O všem ostatním můžeme zatím jen spekulovat. S velkou pravděpodobností, blížící se takřka jistotě, se však zopakuje scénář, kterého jsme byli svědky v první fázi revivalu. Natáčení by znovu mělo probíhat v kanadském Vancouveru. Výkonným producentem bude znovu Chris Carter, duchovní otec původního seriálu a autor seriálové mytologie. Vedle představitelů agentů Muldera a Scullyové nic nebrání návratu Mitche Pileggiho (Waltera Skinnera), Annabeth Gishové (agentky Reyesové) a téměř osmdesátiletého Williama B. Davise (Kouřícího muže). Takřka jistý je rovněž návrat Robbieho Amella a Lauren Ambrosové (agentů Millera a Einsteinové), kteří Mulderovi a Scullyové asistovali v posledních dvou epizodách předcházející série – a nutno dodat, že se tak dělo při značné nechuti nemalé části diváckého publika.

Vrátit se mohou rovněž Glen Morgan a James Wong, matadoři, kteří v původních Aktech X přivedli na svět nejen několik kultovních epizod, ale především postavy Waltera Skinnera, Osamělých střelců či Eugena Victora Toomse. Vrátit by se měl též Mark Snow, který pro Akta X posledních pětadvacet let vytvářel nezapomenutelnou hudební kulisu.

gatweet2017.png

O návratu Muldera a Scullyové informovaly desítky internetových zdrojů, mezi nejpopulárnějšími Entertainment Weekly a The Hollywood Reporter. Z českých nelze opomenout seriálovou stanici Ednu, magazín SerialZone a kulturní rubriku zpravodajského iDNES.

Tento článek byl zveřejněn 22.4.2017 v 0:00 v kategorii Restart seriálu Akta X.

Komentáře: 8

 1. yscully napsal(a) 22.4.2017 v 2:55

  Krásné, akorát ti dva charakterově placatí a prvoplánoví mlaďoši už by pomalu mohli vyfičet do nějakého spin-offu :)

 2. Xeninka napsal(a) 22.4.2017 v 3:29

  Kdyby už podzim 2017 tak bych se z toho jen tak nevzpamatovala. Poslední dobou bylo okolo pokračování docela ticho a najednou bum! včera v noci/nad ránem jsem Duchovnymu lajkovala post a byla jsem z toho tak rozjařená, že jsem skoro neusnula :D

 3. filip napsal(a) 22.4.2017 v 7:49

  Ahoj paráda ale máš tam je chybu.Carter režíroval iba druhý film, prvý Rob Bowman :)

 4. Alby napsal(a) 22.4.2017 v 11:34

  boze, ne tych dvoch mladych ne.

 5. Deshy napsal(a) 22.4.2017 v 12:29

  Jejda na ty dva pitomce jsem skoro zapomněla.
  Jsem čím dál vyděšenější.
  Mimochodem jsem jediná, kdo by radši měl ze Scullyové blondýnu, než znovu vidět tu paruku?

 6. Mirka napsal(a) 22.4.2017 v 12:34

  Agent Miller mi nevadil, ale ta drzá protivná Einsteinová mě totálně vytáčela.

 7. Alby napsal(a) 22.4.2017 v 20:29

  Mne vadili obaja, on vyzera ako keby utiekol z Twilightu a ju som chcela zabit on prveho momentu. Ja yb som chcela navrat ku korenom, nieco narocne, temne, nieco, co je Akty X, nie pokus o ich parodiu.

 8. Mirka napsal(a) 23.4.2017 v 12:22

  Alby Tvému komentáři jsem se srdečně zasmála(té první větě). I já toužím po klasických temných Aktech X, kdy jsem byla napjatá od začátku až do konce (aaach, když si vzpomenu na Pilota nebo Toomse…). Trochu mě utěšuje, že se bude zase natáčet ve Vancouveru (chtělo by to nějakou mlhu,přítmí a deštivo) a na scénářích budou pracovat J.Wong a G.Morgan. A Mark Snow určitě zkomponuje nějakou krásnou hudbu. No a Scully ať je klidně blond, přece nemusí být nutně „ticiánová“. V civilu je krásná, tak nevím proč ji pořád „hastroší“ do nějaké paruky. Vůbec jí to neslušelo.

Řekněte nám svůj názor!