Kult X

JEDNOTLIVÉ SÉRIE AKT X
1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9.

Nezapomínejte na Akta X!

Kult X přeje všem svým drahým čtenářům krásné Velikonoční pondělí. Jak již bylo oznámeno v rámci slavnostní aktualizace, dneškem počínaje na našem webu začíná pauza. Ta bude přerušena pouze v případě, že se objeví významné novinky, týkající se třetího filmu nebo jednotlivých herců a tvůrců z Akt X. Drobnější zajímavosti bulvárního charakteru budou doplňovány do našeho diskusního fóra, na Facebook či na Twitter. Pokud vše půjde podle plánu, měla by se na náš web vrátit pravidelná aktualizace někdy během léta, s největší pravděpodobností se tak ale stane až v průběhu července 2010.

Původně jsem v tomto článku chtěl apelovat na vás všechny, abyste v dalších týdnech podpořili Kult X alespoň občasnou návštěvou. To bych si samozřejmě stále přál, avšak ještě o něco víc bych vás chtěl požádat, abyste nezapomínali na samotná Akta X. Pusťte si občas nějakou epizodu, přečtěte povídku nebo článek, podívejte se na pár obrázků. Vzpomínejte, připomínejte a nenechte tak tento klenot mezi seriály zahynout. Přesně z tohoto důvodu je tu i Kult X, který se zase vrátí. Ale bude k tomu potřebovat sílu, jež mu můžete dodat pouze vy.

A já vám garantuji, že ten návrat bude zaslouženě hlasitý. Vzpomínáte si na letní speciál z minulého roku? To je pouhý plivanec v porovnání s tím, jaký armageddon vás, nejvzácnější čtenáře, teprve čeká. Mimozemští kolonisté puknou závistí, až uvidí ty speciály, které se na vás hrnou. Z těch nejvýraznějších jmenuji doplnění deseti nejlepších epizod seriálu, které bude následováno ještě obsáhlejším shrnutím o nejdůležitějších mytologických epizodách. Článek se bude jmenovat Mytologické klenoty a připomene nejdůležitější mytologické příběhy, včetně zamyšlení nad osudy jednotlivých postav.

Pomyslným vyvrcholením pak bude článek s pracovním názvem Co nezapomeneme. Bude shrnovat ty nejdůležitější, nejkrásnější, zkrátka nejlepší okamžiky z celého seriálu, napříč mytologickými i samostatnými epizodami. K napsání tohoto shrnutí mě přiměla nedávná zkušenost, když jsem jednou v noci sledoval epizodu The Erlenmeyer Flask. Naprosto zásadním okamžikem tohoto dílu je smrt Muže z Pentagonu, která měla zcela mimořádný vliv na vyšetřování Akt X v dalších letech. Byla to právě slova Nevěřte nikomu, jež se pro oba agenty FBI stala mementem, které jim tolikrát zachránilo život. Krom toho si myslím, že je nanejvýš symbolické, že tato slova, vyřčená vzácným informátorem v posledních okamžicích jeho života, byla věnována agentce Scullyové a nikoliv Mulderovi, který tou dobou nebyl při vědomí. Právě váhající a skeptická Scullyová potřebovala tato slova slyšet mnohem víc, než Mulder, který se jimi již dávno řídil.

A takových úžasných okamžiků je v seriálu mnohem víc – od smrti Mulderova otce, přes peripetie s Duanem Barrym, až po jímavé „setkání“ Muldera s jeho nezvěstnou sestrou. Všemu tomuto se budeme věnovat, ale to až po přestávce. Vy našemu webu držte palce a nezapomeňte na nás, stejně jako nezapomenou Mulder se Scullyovou.

Tento článek byl zveřejněn 1.5.2010 v 0:00 v kategorii Web.

Komentáře: 17

 1. Moro napsal(a) 5.4.2010 v 15:36

  No posledni dny tady tech aktualit pribylo tolik ze by to vydalo na knizku :D…a vzhledem k tomu ze kvuli vejšce nemam moc cas to cist,tak mam do leta co delat…takze ja urcite nezapomenu a na leto se tesim…stejne to utece jak voda ;)

 2. kultx napsal(a) 5.4.2010 v 15:50

  Moro: Přesně tak. Když si představím, že příští měsíc už je květen, tak… na mě jdou mdloby (protože v květnu mám závěrečnou zkoušku) ;-)

  Ale těším se, ten přelom jara a léta je moje nejoblíbenější roční období a navíc se konečně zase vrátím ke svému milovanému psaní :)

 3. luca napsal(a) 5.4.2010 v 17:04

  Ty to určo zvládneš a my se zatím budeme těšit! :-D

 4. Pavecky napsal(a) 5.4.2010 v 17:16

  jejdama to začnu asi odpočítávat dny v kalendáři. . . už aby tady byl červen . . . jo a hodně štěstí u závěrečky :-)

 5. Pavecky napsal(a) 5.4.2010 v 18:47

  btw ja vím že sem to teda zrovna moc nepatří ale Mitch Pileggi (Walter Skinner což všichni určo ví) dnska slaví 58 narozeniny tak vše nej:-)

 6. XGirl napsal(a) 5.4.2010 v 19:16

  Milý Kryceku, já ti určitě zachovám přízeň, obdivuji tu prácikterou odvádíš a pevně věřím, že po všech zkouškách se zase namlsáme, co to dá! Užij si jaro, pokud t v rámci možností půjde, a neboj se, své věrné fanoušky určitě neztratíš ani ty, ani Akta X!

 7. mrx.friend napsal(a) 6.4.2010 v 3:06

  Dovolím si tvrdit, co bych to byl za mrx.frienda, kdybych kultx nenavštěvoval i nadále…s těmito stránkami už trávím nějaký ten rok, o Aktech X ani nemluvě, proto zůstanu věrný oboum, jak jen to půjde…připojuji se a také přeji hodně štěstí při zkouškách, mě letos čekají podruhé přijímací zkoušky (nojo, na psychologii je nával)
  Tak škole zdar…! :-))

 8. Hellios napsal(a) 6.4.2010 v 19:41

  Zapomenout na XF a ztratit tak kus sebe?… Myslím, že XGirl nebude vadit, když tady připomenu její memo: „XF aren´t over. XF are forever hidden in our souls. XF made us persons we are now…“_ ScullyMARATHON 2002

 9. lormac napsal(a) 6.4.2010 v 20:20

  Zapomenout na Akta?,když na nich člověk vyrůstal, to nejde :)
  To kultx: hodně štěstí při závěrečkách, taky mě to čeká:)

 10. vitek napsal(a) 6.4.2010 v 23:39

  Taky drzim palce!!! A tesim se na leto :-)

 11. gedzitka napsal(a) 7.4.2010 v 19:25

  jeeejda uz som sa zlakla, ked som to zacala citat, ze kto sa vlastne luuuci; to mi nerob, hned som bola na pokraji infarktu :-)

  tak ja taktiez tento web neprestanem navstevovat, ved este plno veci nemam precitanych, tiez nestiham ani so skolou, ani s pracou, ale velmi sa potesim ked bude jun a opat novinky na tomto super webe :-)

  drzim vsetky palce a posielam ti energiu na zaverecnu skusku, vies ako sa hovori: tazko na cvicisku, lahko na bojisku :-))) verim, ze sa ti to vsetko podari a potom mozes oslavovat :-)

  PS: mam jednu malicku prosbu – vies ja hlavne budem ocakavat spravy o gill, keby som ich nahodou zmeskala z dovodu zaneprazdnenosti, tak verim, ze sa o to postaras :-))) xi xi THANKS

 12. fragile napsal(a) 10.4.2010 v 18:17

  chci si už strašně dlouho připomenout „Úsvit padá“ a „Pole kde jsem zemřel“, podle mě nejlepší epizody (jejich uričtě, ale tyhle se mi vryly do hlavy). Akta se nedaj srovnat s ničím co se točí dnes, souhlas je to klenot, na který se nesmí zapomenout :-)

 13. gedzitka napsal(a) 10.4.2010 v 22:18

  fragile: uplne suhlasiiiim, to co sa dnes toci „s porovnanim“ co su Akta X je jednoducho neporovnatelne… Akta X je KLENOT presne tak ;-) ktory sa zapisal do historie ;-)

 14. oskvarka napsal(a) 13.4.2010 v 14:14

  krycek neboj ja som bola 20 dni na dovolenke a mam pocit ze tu za ten cas pribudlo tolko toho ze to do leta ani nedocitam… nehovoriac o tych vsetkych starich clankoch na ktore sa stale chystam a nie a nie sa k nim dostat :)…

 15. Queequeg napsal(a) 13.4.2010 v 15:47

  Já si myslím, že je tu spousta věcí, které jsem ani neviděla, příp. jen zběžně prohlédla, když stále přibývaly nové a nové. KRÁTKÁ pauza určitě nemůže být na škodu, jsme až moc rozmlsaní ;-)

 16. Hellios napsal(a) 4.5.2010 v 21:24

  kultx: http://www.youtube.com/watch?… – dík za inspiraci:-)

 17. Muzzy napsal(a) 10.1.2011 v 16:42

  Nezapomeneme :), Akta hltám opět od začátku, neboť pravda je tam venku…

Řekněte nám svůj názor!