Kult X

JEDNOTLIVÉ SÉRIE AKT X
1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9.

Flukemana má každý rád

Flukeman, tedy odporná motolice s lidskou podobou, jistě uvízl v hlavě každému, kdo viděl epizodu The Host. Ačkoliv se tato zmutovaná zrůda vyskytla pouze v jedné jediné epizodě, její obrovská popularita dodnes překvapuje. Ne každý ale ví, že kostým mutanta si navlékl Darin Morgan, pozdější producent a scénárista několika populárních epizod Akt X. S jistým mrazením v zádech člověka až fascinuje, co všechno si musel Morgan v nepohodlném převleku vytrpět. Na následujících řádcích se na to podíváme.

flukeman_darin_morgan_b_small.jpg flukeman_darin_morgan_a_small.jpg

Se svým nelehkým osudem Darin bojoval již od časných ranních hodin, kdy musel podstoupit nanesení masky a navlečení celého kostýmu. Tento proces obvykle zabral šest hodin, někdy i déle. Ani poté však neměl nebohý Morgan klid. Kostým totiž neskutečně páchl a byl natolik nepohodlný, že se v něm nedalo téměř dýchat. Tedy, dýchat se dalo, ale jen to, co bylo uvnitř, tedy zápach kostýmu i Darinova těla. O luxusu, jakým je přijímání potravy, samozřejmě nemůže být ani řeč. Jeden z posledních natáčecích dnů byl obzvláště náročný, Darin musel v kostýmu vydržet neuvěřitelných 20 hodin. Pokud se mu ten den chtělo na toaletu, musel veškerou potřebu vykonat nejen v kostýmu, ale i do kostýmu. Někdo sice může ocenit mobilní záchod tohoto typu, věřím ale, že většina lidí by preferovala klasiku. Po skončení natáčení pak Chris Carter žertoval, že role mutanta bude do budoucna součástí přijímacího rituálu pro všechny zájemce ucházející se o práci na Aktech X.

Popularitu Flukemana dobře dokumentuje skutečnost, že Chris Carter (scénárista The Host) v období druhé série zcela vážně přemýšlel nad možností, že by se Flukeman mohl do seriálu vrátit v další vlastní epizodě (jako se to např. v první sérii podařilo Toomsovi). Vlastní epizody se ohavná motolice nakonec už nedočkala, několika drobných odkazů v dalších sériích jsme však svědky byli, např. v epizodě Pusher ze třetí série. Podle bulvárního plátku se mutant vyplavil na Martha's Vineyard, což je ostrov u pobřeží americkému státu Massachusetts. Jak víme z epizody Anasazi, právě zde do své smrti bydlel Mulderův otec Bill. Drobná zmínka se objevila v epizodě The Field Where I Died, ve které si na roli svého slavnějšího bratra vzpomněl scénárista Glen Morgan. Americká Wikipedie pak tvrdí, že Flukeman se objevil také jako dávkovač bonbónů značky PEZ. Milé, že? :)

Tento článek byl zveřejněn 31.10.2012 v 0:00 v kategorii Darin Morgan, Galerie zrůd.

Komentáře: 9

 1. LadyX napsal(a) 20.6.2009 v 20:41

  Blee, o tom kostýmu se Darinovi musí dodnes zdát. Tohle bych nevydržela ani za rande s Mulderem :D :D

  A ta figurka na Wiki je super :D

 2. yscully napsal(a) 20.6.2009 v 22:13

  No fuj, v tom muset přebývat, tak asi začnu kousat všechny kolem…

 3. luca napsal(a) 20.6.2009 v 23:10

  Teda, ohrazuju se proti výrazu „odporná motolice“. Vždyť je tak roztomilej… :-))

 4. maria napsal(a) 20.6.2009 v 23:44

  The Flukeman was a great MOTW, maybe the second scarier after Tooms! Darin Morgan is fantastic!!!!

 5. kultx napsal(a) 21.6.2009 v 0:05

  maria, i totally agree with you ;-)

 6. xgirl napsal(a) 21.6.2009 v 10:45

  Flukouš je skutečně nezapomenutelná postava, nebýt oběti Darina Morgana, tak jsme tohohle šviháka nepoznali, takže díky, Darine Morgane! :-)

 7. Hellios napsal(a) 10.7.2009 v 15:47

  do guinessovky se zapise kazda mala imbecilni pitomost ale neverim, ze tohle tam je :-() tomu by se melo rikat vydrz

 8. Cezetka napsal(a) 31.10.2012 v 20:54

  fujky,mě to děsí :D..do toho kostýmu bych teda nevlezla:D

 9. lahvi napsal(a) 1.2.2016 v 14:19

  asi nejznamejsi bludka z akt.)

Řekněte nám svůj názor!