Kult X

JEDNOTLIVÉ SÉRIE AKT X
1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9.

Millennium plné zombies

Když už jsme se na našem webu před týdnem začali věnovat fenoménu zombies, sluší se vedle epizody Fresh Bones doplnit ještě její mladší kolegyni ze sedmé série. V díle Millennium dokonce nezůstalo jen u náznaků, jako v případě předešlé epizody, ale vykoukly na nás již právoplatné zombies se vším všudy. Trochu paradoxně to ale zůstalo tím posledním, proč fanoušci po tomto příběhu skočili. Epizoda Millennium, která byla v sedmé sérii Akt X vysílána v neděli 28. listopadu 1999, totiž měla sloužit jako definitivní rozlučka s agentem FBI Frankem Blackem. Ten byl hlavní postavou stejnojmenného seriálu z pera Chrise Cartera, který byl premiérově vysílán od 25. října 1996 do 21. května 1999.

xfiles_zombies_millennium_001.jpg xfiles_zombies_millennium_002.jpg xfiles_zombies_millennium_003.jpg xfiles_zombies_millennium_004.jpg xfiles_zombies_millennium_005.jpg xfiles_zombies_millennium_006.jpg xfiles_zombies_millennium_007.jpg xfiles_zombies_millennium_008.jpg xfiles_zombies_millennium_009.jpg xfiles_zombies_millennium_010.jpg xfiles_zombies_millennium_011.jpg xfiles_zombies_millennium_012.jpg

Seriálu Millennium se chci později věnovat mnohem obsáhleji, proto si v této aktualitě připomínáme pouze základní informace. Je zajímavé, že seriál odstartoval na podzim 1996, kdy Akta X vcházela do své čtvrté sezóny. Už jen z tohoto faktu lze jednoduše vyčíst, jak moc si producenti obou seriálů v tomto období věřili. Není se ani čemu divit, na přelomu let 1996 a 1997 byla Akta X zcela nezpochybnitelným mezinárodním televizním superhitem. Peníze a úspěch byly cítit na každém kroku a slyšela na to i producentská stanice FOX, která Carterovi ochotně vycházela vstříc (byli to nakonec představitelé této společnosti, kdo Cartera požádal o přípravu další seriálové dojné kravičky). Novému seriálu se hodně věřilo, a tak Millennium nakonec odsunulo Akta X na neděli a samo se na televizních obrazovkách uvelebilo v pátek večer. Navzdory slušné sledovanosti a vynikajícím kritikám začal zájem v následujících sezónách upadat, až FOX s koncem třetí řady seriál zrušilo.

xfiles_zombies_millennium_013.jpg xfiles_zombies_millennium_014.jpg xfiles_zombies_millennium_015.jpg xfiles_zombies_millennium_016.jpg xfiles_zombies_millennium_017.jpg xfiles_zombies_millennium_018.jpg xfiles_zombies_millennium_019.jpg xfiles_zombies_millennium_020.jpg xfiles_zombies_millennium_021.jpg xfiles_zombies_millennium_022.jpg xfiles_zombies_millennium_023.jpg xfiles_zombies_millennium_024.jpg

Chris Carter se rozhodl, že na fanoušky Franka Blacka nezapomene a dopřeje jim finální, plnohodnotnou rozlučku. Jak moc plnohodnotná byla, to si už musí každý fanoušek Millennia zodpovědět sám (a já budu moc rád, když odpovíte do komentářů pod tímto článkem). Tvůrci nechtěli nechat nic náhodě, a tak na přípravu scénáře přizvali ty nejlepší, Vince Gilligana a Franka Spotnitze. Ti ve svém příběhu zkombinovali možná až moc prvků, a tak konfrontace Franka Blacka se zombies rozhodně nemusela vonět fanouškům původního seriálu (a to nejen proto, že zombies zkrátka nevoní, protože jsou mrtvé). Autorům epizody se tak podařilo to, co chtěli asi nejméně – upozadit Franka Blacka, jak jen to šlo. Nic to ale nemění na faktu, že v kontextu sedmé série Akt X je epizoda Millennium jedním z nejlepších dílů, které nám toto po všech stránkách pochybné období nabídlo.

Tento článek byl zveřejněn 22.11.2010 v 3:00 v kategorii Seriál Millennium, Zombies.

Komentáře: 7

 1. kimberly napsal(a) 22.11.2010 v 19:44

  Millenium je skvostný seriál pre milovníkov tohto žánru. Vždy zaujímavý, kvalitný. Ale to je klasika že na obrazovke sa zvyknú udržiavat sračky a nie kvalita takže sa ani nečudujem že ho zrušili. A či to bola dôstojná rozlúčka? No…zrudy boli pekné, ale inak by som si to od tvorcov vedela predstavit aj lepšie

 2. Moro napsal(a) 22.11.2010 v 22:16

  a je vubec mozny ten serial nekde sehnat? ja jsem ho snad i jednou hledal a vubec nic,proste u nas o nem neni vidu ani slechu…ale treba jsem jen blbe hledal :)

 3. Hellios napsal(a) 23.11.2010 v 0:28

  kimberly: moje řeč, haha, zrovna jsem dojel další epiz, už jsem v půlce 2.se a dnes se toho dost vysvětlilo. Je to trošku asi opomíjené dílo, z počátku se mi někteé epizody líbili i víc než XF:-))
  Však se taky ten hádek do mě pořádně zakous' a spolu s motýlem Rumburakem mi skončil na pravé noze a už mě budou provázet až do konce mých dnů… nelituji toho:-)) Pokud máš zájem, na mail ti pošlu scan.

  kultx: zrovna jsem tak nějak přemýšlel, že bych ti navrhl sem hodit něco s Millenniem.

  Moro: sakrapekelně dlouho jsem to taky hledal, téměř jsem propadal zoufalství a mám tu nejlepší zprávu: na ulož.to je to komplet! 1SE je po jednom díle (kolem 360MB), 2.a 3.SE je zabálená asi po 5i dílech, ale archivy nejsou zaheslované(1.9GB). Obrazově kvalitka super, jen volume je potřeba patřičně zvýšit, u mě třeba až na maximum, zvukově je to dost tiše, ale jinak superduper pohoda. Takže jen si zadej Millennium a asi na druhé stránce to najdeš. ENJOY

 4. Moro napsal(a) 23.11.2010 v 1:02

  Hellios: Diky moc za tip,ani nevim proc jsem to na ulozto nehledal,mozna to tam tenkrat nebylo,nebo jsem se tam fakt nedival…ale az bude trochu casu,podivam se po tom a treba to rozkoukam…me by ten serial dost zajimal :)

 5. kimberly napsal(a) 23.11.2010 v 10:08

  hellios, rozhodne pošli, je skvostny :-D kimberlymarcia@post.sk

 6. Hellios napsal(a) 25.11.2010 v 0:29

  No tak když se dnes určitě všichni poctivě dívali na XFmovie, jsem si dal přídavek z Millennia – 2X21(se Satanem v zádech) a řekl bych, že to co je v XF Postmoderní Prometheus, je tady tahle epiz.- 4ďáblové si povídají u kafe o tom, jak zatracovali duše a celé je to naprosto sqělé. Noa a hlavně je tam neskutečně sqělá narážka na XF – Mulder a Scully pitvaj mimozemšťana a z celého záběru je nakonec poznat, že se právě zrovna točila další epizoda :-))))))))

 7. Hellios napsal(a) 1.12.2010 v 0:00

  Moro: ještě infos k downloadu Millennia – na HellSpy je to taky komplet, navíc každý dil jednotlivě, což je best!

Řekněte nám svůj názor!