Kult X

JEDNOTLIVÉ SÉRIE AKT X
1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9.

G.Logan (profil)

G.Logan pro náš web napsal patnáctku obsáhlých povídek, což ho řadí na třetí místo v žebříčku nejaktivnějších povídkářů našeho webu. V civilním životě pracuje jako letecký mechanik v letecké záchranné službě ČR. Mezi jeho hlavní zájmy patří armáda, konspirace a různé záhady, což ho pasuje do role ideálního fanouška Akt X. Z filmových a literárních žánrů ho to nejvíce táhne ke sci-fi, fantasy, hororovým a válečným snímkům. Krom povídek napsal pro náš web i článek shrnující zajímavosti o tajemném Filadelfském experimentu. Pokud vás zajímají další osobní informace, můžete navštívit jeho profil na Facebooku.

profil_glogan_b.jpg

:: Přečtěte si profily dalších autorů povídek: nabaa | luca | G.Logan | XGirl ::

Vztah k Aktům X:

G.Logan má k blízkému až intimnímu vztahu Muldera a Scullyové v podstatě neutrální postoj, i když jedním slovem dodává, že by si Akta X bez toho vlastně ani nedokázal představit. Charakterem se podobá spíše Mulderovi, protože se taktéž vrhá do věcí po hlavě a nepřemýšlí, jak to dopadne. Za svou nejoblíbenější postavu z mytologie považuje Muže s cigaretou; především kvůli faktu, že kdykoliv se Kuřák objeví, dozvíme se zase něco nového. Je sice pravda, že Kouřící muž nikdy neprozradí víc než je nutné, ale G.Logan je vděčný i za náznaky. Nejlepšími sériemi jsou podle něho čtvrtá a pátá, protože obě obsahují přesně to, co si člověk představuje pod pojmem Akta X – tedy vynikající mytologii i přesné dávkování humoru a smutku. Nejlepší samostatně stojící epizody jsou pro něj Bad Blood, Darkness Falls, Detour, Home a How The Ghosts Stole Christmas; za nejlepší mytologii G.Logan považuje Requiem, Memento Mori a Existence, která by podle jeho názoru byla ideálním ukončením seriálu.

profil_glogan_a.jpg

Vlastní blog:

 • Filadelfský experiment (30.06.2009) – Co se vám vybaví, když se řekne Filadelfský experiment, který byl jinak znám také pod jménem Projekt Duha? Pokud se vám na mysl dostane pokusné mizení a znovu objevování lodí USA, jste na správné cestě. Jedná se o mimořádnou událost, která do následujících let silně poznamenala veškeré pokusy amerického námořnictva. Abychom si mohli odpovědět, co byl tento experiment vlastně zač, musíme se vrátit do minulosti do roku 1927. Kompletní článek je zde.

Výběr povídek:

Tento článek byl zveřejněn 19.12.2009 v 18:00 v kategorii Profily povídkářů.

Komentáře: 5

 1. oskvarka napsal(a) 19.12.2009 v 19:40

  jj mam rada tvoje poviedky…take jednohubky s hlbokov myslienkov – zaujimave vybery…specialny styl…moja oblubena…endings :-)
  …som happy s kazdeho kto preklada lebo moja anglictina ozaj nie je moc extra :)

 2. kimberly napsal(a) 19.12.2009 v 22:46

  super, vyborne napisane kult, perfektna charakteristika nasho prekladatela :-)

 3. kultx napsal(a) 19.12.2009 v 22:57

  díky kimberly, jsem rád, že jsem z jeho Facebooku vytáhl to nejpodstatnější ;-)

 4. G.Logan napsal(a) 19.12.2009 v 23:18

  Teda jsem rád, že někdo má rád moje překlady. Jinak jsem zapoměl dodat, že za všechny svoje překlady vděčím nabaa. Bez její pomoci při opravách mých překladů bych se nikam nedostal takže, Nabaa děkuji za pomoc a díky, že jsi mi pomáhala a vydržela jsi opravovat moje chyby :-). Jo a jinak teď o vánocích připravím další překlady. A ještě jednou všem díky.

 5. nabaa napsal(a) 20.12.2009 v 9:55

  Nemáš zač, Logane, rádo se stalo. :-)

Řekněte nám svůj názor!