Kult X

JEDNOTLIVÉ SÉRIE AKT X
1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9.

Ladislav Cigánek, český Mulder, zdraví čtenáře našeho webu

Loňský rok byl jedna katastrofa vedle druhé. Proto jsem si řekl, že ten aktuální začneme zatraceně pozitivně!

Již před nějakou dobou ke mně doputoval zřejmě nejúžasnější dárek, kterého se našemu webu kdy dostalo. Poslal nám jej Filip, který je jedním z nejvytrvalejších českých fandů Akt X. Už před jistou dobou se vydal na natáčení dabingu poslední revivalové série Akt X. Na místě natáčení potkal mnoho vzácných tváří (a ještě vzácnějších hlasů), jmenovitě Bohdana Tůmu (režiséra dabingu), Petra Olivu (Kouřícího muže), Dagmar Čárovou (Monicu Reyesovou), Filipa Jančíka (Jeffreyho Spendera) a Ladislava Cigánka (hádejte, koho ten dabuje!).

A právě od Ladislava Cigánka získal Filip zřejmě ten nejkrásnější vzkaz, kterého se nám mohlo dostat. Takže, x-filové moji milí, považujte se za oficiálně pozdravené samotným agentem Mulderem!

V květnu 2020, kdy uplynulo rovné čtvrtstoletí od premiéry Akt X na českých televizních obrazovkách, jsme pro vás připravili shrnutí českého dabingu Akt X. Nenechte si to ujít a podělte se s námi o vaše vzpomínky.

Tento článek byl zveřejněn 1.1.2021 v 0:00 v kategorii Dabing.

Komentáře: 5

 1. Marek napsal(a) 5.1.2021 v 15:27

  Kterou postavu hrál čerstvě zesnulý George Gerdes?

 2. kultx napsal(a) 5.1.2021 v 20:18

  Marek: Hrál reverenda Calvina Hartleyho v epizodě Miracle Man (premiéra v březnu 1994). Hodně dobrá a výrazná role, ale v dalších epizodách už se, pokud vím, neobjevil.

 3. mlaw napsal(a) 18.1.2021 v 1:06

  Osobně dabing už u ničeho ze zásady nesleduju a když se mi někdy přihodí, že uvidím film/seriál, který jsem dřív zažil s dabingem (dřív holt jiná možnost nebyla), tak akorát zjistím o co všechno jsem byl ochuzen, nebo taky hlavně když slyším hlas daného herce, tak to mnoha scénám dává zcela jiný význam.
  O to víc musím ocenit zrovna pana Cigánka, stejně tak i Musilovou, Knopa, Olivu… prostě všechny. I třeba takový Gibson Praise měl dobrého dabéra (zmiňuji ho hlavně proto, že pokud dabing u nás i v těch nejlepších časech na něčem ztrácel, tak to byly hlasy dětí, které se někdy nedaly vůbec poslouchat).
  I po letech musím uznat, že tady byla na dabingu odvedena opravdu znamenitá práce a jedna z mála vyjímek, kdy si rád pustím jak originální, tak i naši audiostopu a nemám pocit, že bych se o něco připravil.

  Jediné čemu nerozumím (a dost mi to bohužel i tehdy kazilo zážitek) byla změna dabérů u kuřáka, pana X, syndikátu atd… u nemytologických epizod a dělo se to myslím někdy do 5 řady. Neznáte někdo důvod, proč k tomu docházelo?

 4. Angelitos napsal(a) 18.1.2021 v 7:18

  To je supeeer!! :)

 5. Nattynax napsal(a) 18.1.2021 v 10:55

  To je paráda!

Řekněte nám svůj názor!