Kult X

JEDNOTLIVÉ SÉRIE AKT X
1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9.

Kult X vám přeje do roku 2011 vše dobré

Před rokem jsem si přál, aby nám Chris Carter v roce 2010 dokázal, že Akta X mají své místo i v dnešní době. To se bohužel nestalo, o Aktech X jsme v minulém roce neslyšeli dokonce ani slůvko. Nezbývá nám tedy nic jiného, než slovy agenta Muldera i nadále věřit. Do nového roku vám tedy popřeji alespoň zdraví, zdraví a zdraví, což jsou tři životně důležité věci, které nám umožňují žít šťastný a dlouhý život. Důležitá, alespoň pro mě osobně, je i silná víra (vyložte si to každý po svém) a zodpovědnost nejen vůči sobě, ale i mým blízkým.

chudak-devcatko-small.jpg

Přál bych si toho opravdu hodně, ale milerád se spokojím s tím, když v nově příchozím roce 2011 ubude na celém světě dětských slz. Vůbec se nedivím, že na dětské slzy neexistuje počítadlo, protože to by se ani nejlepší počítač na světě nedopočítal… 

Zároveň bych si přál, abychom nejen my, tedy občané západního světa, ale i národy v nesvobodných částech naší planety mohly v budoucnu užívat výdobytků demokracie a lidských práv. Říká se, že západní svět nemůže arabským nebo asijským státům vnucovat tyto „své“ hodnoty. To ale není pravda. Jak řekl Thorbjorn Jagland, předseda Nobelova výboru, který před měsícem předal Nobelovu cenu míru čínskému aktivistovi Liou Siao-po: „Univerzální práva, vyložená všeobecnou deklarací lidských práv, nejsou západní hodnoty, nejsou to západní normy, jsou to globální standardy použitelné v každé zemi světa, která je členem OSN.“ Nikdy nesmíme zapomínat, že většina lidstva stále žije pod nadvládou tyranie, kde absolutně neexistuje, že si na internetu můžete otevřít jakoukoliv stránku. Něco, co je pro nás naprosto nemyslitelné, se v těchto zemích stává každodenní realitou. Přitom země, jako je Rusko, Írán, Sýrie, Myanmar nebo Čína, mohou světu nabídnout mnoho dobrého, pracovitými lidmi počínaje, bohatou kulturou konče. Místo toho ale většina obyvatel musí žít pod nadvládou lotrů a zbabělců, jejichž vedením se z těchto států stávají policejní režimy, kde vládne bezpráví. Myslím na lidi, kteří tam musejí žít, a moc jim držím palce.

Tento článek byl zveřejněn 2.1.2011 v 20:00 v kategorii Život.

Komentáře: 2

  1. Petraela napsal(a) 2.1.2011 v 20:37

    Pekne napísané. Krajší svet pre všetky deti. Bez sĺz, hladu a bolesti.

  2. Jakub napsal(a) 3.1.2011 v 15:41

    Asi nejlepší přání do nového roku, které jsem četl :) Škoda, že je to zatím jen utopie, but we have to believe :)

Řekněte nám svůj názor!