Kult X

JEDNOTLIVÉ SÉRIE AKT X
1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9.

Krev nikdy nechutnala tak dobře

V neděli 26. června 2011 odstartovala čtvrtá řada amerického mysteriózního seriálu True Blood. Seriál, který z českých televizních obrazovek znáte pod názvem Pravá krev, vznikl v produkci kabelové stanice HBO. Tajuplný příběh s prvky hororu, satiry a erotického thrilleru vychází z fantaskního předpokladu, že upíři skutečně existují a tvoří svéráznou minoritu, podobnou třeba homosexuálům, náboženským sektám či národnostním menšinám. Poté, co byla vynalezena umělá krev, kterou lze běžně zakoupit v obchodech či u benzínek, upíři už nemusejí požírat lidi a mohou s nimi normálně koexistovat.

kultx-true-blood-krev-nikdy-nechutnala-tak-dobre-001-small.jpg kultx-true-blood-krev-nikdy-nechutnala-tak-dobre-002-small.jpg kultx-true-blood-krev-nikdy-nechutnala-tak-dobre-003-small.jpg kultx-true-blood-krev-nikdy-nechutnala-tak-dobre-004-small.jpg

Seriál vznikl podle knižní předlohy Charlaine Harrisové a pod jeho vznikem se podepsal Alan Ball, scénárista pětioscarového snímku American Beauty, ale především člověk, který na začátku tisíciletí přišel s cenami ověnčeným seriálem Six Feet Under (Odpočívej v pokoji), taktéž z produkce HBO. True Blood boduje hned na několika frontách. Nabízí dobře napsané postavy, které ve svých televizních představitelích nacházejí bohatá ložiska charismatu. Jednotliví hrdinové jsou dostatečně sympatičtí, abyste si je brzy zamilovali a začali jim fandit. Byť se seriál zabývá vážnými tématy, některé diváky může překvapit silná dávka černého humoru, který se v jednotlivých příbězích hojně vyskytuje. Ani zdaleka však nepůsobí jako pěst na oko, s humorem tohoto typu má ostatně Ball bohaté zkušenosti z práce na svém předcházejícím seriálovém dílku. Fiktivní městečko Bon Temps v Luisianě se stane vaším domovem a příjemná atmosféra jižanského zapadákova vás velmi brzy pohltí. Pokud vám vyřčené ingredience postačují, pak vám gratuluji, právě jste nalezli novou lásku na několik následujících měsíců. Já teď už předávám slovo jedné své drahé kamarádce, která se v článku True Blood: Instantní menstruace vyznala z lásky po svém.

kultx-true-blood-krev-nikdy-nechutnala-tak-dobre-005-small.jpg kultx-true-blood-krev-nikdy-nechutnala-tak-dobre-006-small.jpg kultx-true-blood-krev-nikdy-nechutnala-tak-dobre-007-small.jpg kultx-true-blood-krev-nikdy-nechutnala-tak-dobre-008-small.jpg

Na rozdíl od většiny seriálové produkce jsou premiérové epizody vysílány vždy v letních měsících, každá série má pouhých 12 epizod. Čtvrtá série na tom nebude jinak, její poslední epizoda bude vysílána na začátku letošního září. Pokud se vám nad seriálem začínají sbíhat sliny, doporučuji okusit alespoň jeho první sérii. Upírské příběhy nikdy nebyly mým šálkem krve, a přesto jsem první řadu zhlédl během dvou dní (dokonce jsem si doobjednal další dávky umělé krve, aby celé sledování mělo ten správný říz). A to jsem ani pořádně nezmínil, že upíři začínající být pomalu tím nejnormálnějším, co seriál v dalších sériích nabízí. Případné dotazy i vaše názory bez obav vkládejte do komentářů níže.

Tento článek byl zveřejněn 27.6.2011 v 14:00 v kategorii Seriálové tipy.

Komentáře: 1

  1. B napsal(a) 29.6.2011 v 1:09

    Čtvrtá série se rozjela naprosto famózně, po prvních dvou epizodách už se nedočkavě těším na další a doufám, že si seriál udrží kvalitu ;-)

Řekněte nám svůj názor!