Kult X

JEDNOTLIVÉ SÉRIE AKT X
1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9.

Klidné proplutí šestou sezónou

Jelikož „kredity budou stačit“, nebyl důvod držet se dál od šesté sezóny. No, byl by, ovšem ne dost dobrý pro mě. Musím se ale chvilku pozastavit nad tím, jak jsem shlížela celých devět řad a říkala si, že mi to zabere minimálně rok… Teď mám před sebou zbývající tři a mám obavy, že za měsíc nebude co dělat. Kéž by to ale zajistilo, abych zpomalila – myslím, že se tak nestane.

kultx-sam-klidne-propluti-sestou-sezonou-001-small.jpg kultx-sam-klidne-propluti-sestou-sezonou-002-small.jpg

1) Fight the Future. První celovečerní film jsem viděla už předtím a musím přiznat, že dokud jsem viděla jen ten film, užila jsem si ho víc, než v návaznosti na pátou sérii. Ačkoli chápu, proč tam byly, některé věci mi prostě přišly navíc, hlavně co se týče vztahu Muldera a Scully. (Bližší rozbor na obsesionvivien­te.blogspot.com­.)

2) Stavba sezóny. Nic, nic, nic, najednou těžce mytologický dvojdíl, a pak až do konce nic. Tato řada měla rozhodně nejzvláštnější uspořádání, ale o to víc působilo.

3) Vánoční díl. Vlastně by to možná mělo být „vánoční díl, ze kterého nemám depku“, ale to je fuk. SaM ráda vánoční epizody.

kultx-sam-klidne-propluti-sestou-sezonou-003-small.jpg kultx-sam-klidne-propluti-sestou-sezonou-004-small.jpg kultx-sam-klidne-propluti-sestou-sezonou-005-small.jpg

The Beginning – Zase se projevil talent tvůrců neřešit všechno v další epizodě, ale nechat to pěkně dostát, než to bude opravdu dávat smysl. A chudákovi Gibsonovi prostě nedají pokoj…

Drive – Až mě někdo naštve, tak mu řeknu, že mám pro něj jméno a klidně před to dám „pan“.

Triangle – Další z epizod, kterou jsem viděla předem, a další z epizod, které miluji. A výborně použité Sing, Sing, Sing (With a Swing).

Dreamland – Na světě je jen velmi málo věcí epičtějších, než Mulder v trenclích před zrcadlem.

Dreamland II – „Políbila bych tě, kdybys nebyl tak hrozně ošklivý. … Kdybych ho zastřelil, byla by to vražda, nebo sebevražda?“ Třetí věta netřeba.

How The Ghosts Stole Christmas – Viz výše, taktéž jsem viděla, taktéž stále výborně, navíc oficiálně zařazeno do mého vánočního playlistu.

Terms of Endearment – Tak tomu se říká ďábelská ženská. Ale proč musel být z Československa, to nemohl být z Rumunska? Těm už ty zrůdičky stejně nikdo neodpáře.

The Rain King – Chudák kráva.

S.R. 819 – Začínám se trochu ztrácet v tom, o co Krycekovi vlastně jde…

Tithonus – Who wants to live forever?

Two Fathers – Skoro jsem ten nájezd na mytologický díl nepřežila… Skoro.

One Son – Tady to někdo vzal od podlahy. Also, Cigarette Smoking Man je definitivně nejhorší. tatík. evah.

Agua Mala – Já vám nevěděla, jestli se u toho dílu víc smát, nebo bát. Tak jsem dělala oboje.

Monday – Fakt, že Muldera nerozhodí, že má najednou v bytě vybavenou ložnici, plně opomenu a jen poznamenám, že i ten zrzavej kocour ví, že pondělky stojí za houby.

Arcadia – Muder má štěstí, že v momentě, kdy požadoval sendvič, s ním byla v místnosti Scully. Já bych po něm hodila něco mnohem horšího, než rukavice. (Anebo ještě hůř pro něj, něco mu uvařila.)

Alpha – Zase jsem se lekla, že se ubližuje zvířatům. Ale dobrý, byl to jen člověk.

Trevor – Nevím, co by mě děsilo víc – jestli fakt, že ten chlápek chodí skrz hmotu, nebo fakt, že se kvůli tomu musí svlíknout.

Milagro – Dámy, ještě některá z vás by ráda tajného obdivovatele?

The Unnatural – Kdo by čekal, že na konci takového (dobrého) dílu čeká taková krásná scéna? „Sklapni, Muldere, hraju baseball“.

Three of a Kind – „I just can‘t decide who lights my fire.“ Víc říct netřeba.

Field Trip – No to byla zase chuťovečka. Ještě, že mají oba agenti tak břitké dedukční schopnosti.

Biogenesis – Tam tomuhle se říká finále sezóny. Wow.

napsala SaM

Tento článek byl zveřejněn 5.7.2011 v 12:00 v kategorii Shrnující články.

Komentáře: 4

 1. fr3ak napsal(a) 5.7.2011 v 17:23

  Jen bych měl menší poznámku k popisku k epizodě Monday – Mulder byl z té své ložnice rozhozený už v závěru epizody Dreamland II, takže nevím proč by se nad tím v druhé půlce série měl pozastavovat…

 2. SaM napsal(a) 5.7.2011 v 18:05

  Ano, Mulder si zkontroloval dveře, jestli je skutečně ve svém bytě, a víc nic. Prostě mě pobavilo, že to nijak neřešil, a klidně v ní spával tak, jak byla. :)

 3. Hellios napsal(a) 7.7.2011 v 0:21

  SaM: že nebude za měsíc co dělat??? Noo, tak to už možeš začít plánovat svoji _detour do Vancouveru! :-)

 4. oskvarka napsal(a) 8.7.2011 v 15:00

  SaM,fr3ak a este nezabudnite na fakt ze Chris tuto epizodu zaradil medzi tie co sa v skutocnosti nestali :D:D

Řekněte nám svůj názor!