Kult X

JEDNOTLIVÉ SÉRIE AKT X
1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9.

INTERVIEW: Gillian Andersonová hovoří o olympijském Vancouveru

Autorka povídek luca přeložila nejnovější rozhovor s Gillian Andersonovou, který byl zveřejněn na zpravodajském serveru CNN teprve před dvěma dny. Náš web vás informoval v článku Gillian Andersonová odhaluje (olympijský) Vancouver. Redaktor CNN se půvabné jednačtyřicetileté herečky zeptal na několik otázek v souvislosti s dnes zahájenými olympijskými hrami ve Vancouveru. V letech 1993 až 1998, kdy ztvárňovala agentku Scullyovou v Aktech X, zde Gillian Andersonová žila a dodnes se sem pravidelně vrací. Nyní již předávám slovo luce, jejíž zbylé čtyři přeložené rozhovory najdete v jejím profilu.

gillian_anderson_ivy_london_leden_2010.jpg

Gillian jsme naposledy viděli minulý měsíc, jak připravuje „happy fucking birthday“

Nejspíše ji znáte jako zvláštní agentku FBI Danu Scullyovou z televizní série Akta X. Právě ta udělala z Gillian Andersonové ještě něco dalšího: vancouveranku (strašný patvar, já vím… :), pozn. překl.). Seriál byl v letech 1993 až 1998 natáčen ve Vancouveru v Britské Kolumbii, zčásti pro úsporu nákladů a zčásti pro zvláštní ponurý náboj města, který byl tak perfektní pro temnou sérii, říká Andersonová. Ve městě žila po celou tu dobu, trávila až 16 hodin denně přiváděním Scullyové k životu a užívala si jeho krásy ve volných chvílích. Andersonová bydlela v Caulfeildu, v oblasti západního Vancouveru, což byla dle vlastních slov její nejoblíbenější městská část. Nyní žije v anglickém Londýně, ale stále vlastní pozemek na jednom z vancouverských ostrůvků a několikrát do roka se sem vrací.

Andersonová se s reportérem CNN rozpovídala o svých zážitcích v tomto městě, zatímco ho tisíce lidí připravovali na nastávající zimní olympijské hry. Můžete si přečíst upravený rozhovor.

CNN: Jaký byl váš první dojem z Vancouveru?

GILLIAN ANDERSONOVÁ: Připadal mi strašně malý po době strávené v Chicagu, New Yorku a Los Angeles… ale brzy jsem si tu nerozlehlost zamilovala, protože to bylo jako s kýmkoliv žít ve velkém rozmanitém sousedství. Když se podíváte na mapu, zjistíte, že Vancouver je rozkouskovaný protékajícími kanály, takže každá část je jiná, ale přesto zasazena do stejného prostředí, což vytváří velice zvláštní pocit.

CNN: Různé publikace uvádějí Vancouver jako jedno z nejlepších měst k životu. Souhlasíte s tím?

GILLIAN ANDERSONOVÁ: Ano, myslí si to spousta lidí. Je tak různorodý: najdete tam krásné pláže i hory se sněhovými čepicemi, vodu a lesy; jsou tady také výborné restaurace, kam se nemusíte bát přijít s dětmi. Myslím, že přijdete na spoustu věcí, které připadají rodinám jako významně kvalitní. Vždy se tady cítíte bezpečně. Co se mě týká, vždycky ráda uniknu zbytku světa právě sem, protože tady mám soukromé útočiště.

CNN: Když vás ve Vancouveru navštíví přátelé, kam je ráda vezmete?

GILLIAN ANDERSONOVÁ: Spousta lidí vždy začíná na Robson St., což je velice populární nákupní centrum. Krásné je vidět na jedné straně hory a na druhé vodu, když tak procházíte jednotlivé obchůdky a upíjíte před restauracemi kávu. Na téhle ulici mají všechno, stačí si jen vybrat.

Zajímavé místo je také Granville Island, což je ostrůvek vytvářející malou zátoku přímo uprostřed Vancouveru. Mají tam půjčovnu kajaků. Také tam provozují spoustu restaurací. Můžete se jen tak projít; najdete tam obchody, občerstvení, spoustu stánků s kanadskými a indiánskými suvenýry.

Po nábřeží se můžete projet na kole do Stanleyho parku. Je nádherný, s kavárnami, čajovnami, různými cestičkami a stezkami.

Nebo si najmete gondolu ke Grouse Mountain, hoře, která se majestátně týčí k nebesům. Na vrcholu si můžete sednout, dát si horkou čokoládu nebo něco na povzbuzení a užívat si výhled na město.

CNN: Jste přírodní člověk? Ráda chodíte na túry nebo jezdíte na kole?

GILLIAN ANDERSONOVÁ: Ne tak úplně. Jsem tak trochu poustevník, ale mám spoustu přátel, které takové věci rádi dělají, zatímco já pracuju. (smích).

CNN: Které jsou vaše nejoblíbenější restaurace ve Vancouveru?

GILLIAN ANDERSONOVÁ: Na Robson St. je skvělá restaurace Cin Cin. Italská a velmi dobrá. Další úžasné místo je indické – Vij´s. Nebo suši restaurace nazvaná Tojo´s, která je svým způsobem výjimečná.

CNN: Chybí vám Vancouver?

GILLIAN ANDERSONOVÁ: Ano, moc mi chybí čas tam strávený. Kdykoliv na něj vzpomínám, začnu být melancholická. Je to opravdu krásné místo.

CNN: Na olympiádu nepojedete?

GILLIAN ANDERSONOVÁ: Ne… V té době budeme ve velmi, velmi teplé zemi.

CNN: Který olympijský sport máte ráda?

GILLIAN ANDERSONOVÁ: Můj tříletý brouček miluje skoky na lyžích, takže nás nějaké záběry nejspíš neminou. Já mám radši něco bezpečnějšího, jako třeba krasobruslení, než sporty, která vás můžou zabít.

napsala luca

Tento článek byl zveřejněn 13.2.2010 v 15:00 v kategorii Gillian Andersonová, Interview.

Komentáře: 3

 1. oskvarka napsal(a) 13.2.2010 v 16:26

  luca… diki moc :)… si skvela…
  btw ja tiez radsej krasokorculovanie :-)

 2. gedzitka napsal(a) 15.2.2010 v 9:34

  milujem gill aaaaaaaaaa

  luca: Thanks

 3. John napsal(a) 15.2.2010 v 18:22

  Vancouver looks like a very beautiful city, it has a very unique atmosphere that fits to The X-Files perfectly! Although I enjoy many of the episodes from the later seasons, seasons 1–5 are the absolute best of the show and part of that is because they were shot in Vancouver!

Řekněte nám svůj názor!