Kult X

JEDNOTLIVÉ SÉRIE AKT X
1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9.

Hvězda seriálu Fringe považuje srovnání s Akty X za velký kompliment

Anna Torv, hvězda výborného sci-fi seriálu Fringe, se v novém rozhovoru vyjádřila na téma častých srovnání, které její seriál označují za Akta X pro 21. století. Herečka řekla, že jakékoliv srovnání s klasickým sci-fi dramatem, které běželo na stanici FOX v letech 1993–2002, považuje za obrovský kompliment. Akta X označila za „jednoduše fantastickou show“. Přesto je přesvědčena, že oba seriály jsou odlišné, s čímž myslím bude souhlasit většina z nás. Tvůrci seriálu Fringe, byť se nikdy netajili tím, že Akta X jsou pro ně velkou inspirací, nechtějí v jednotlivých případech otevírat paranormální dimenzi, jak jsme ji během celých devíti let znali z Akt X. Na rozdíl od našeho seriálu je naprostá většina zápletek vědecky vysvětlena, byť vědou značně okrajovou. Celý rozhovor si můžete prohlédnout na adrese cortexiphan.net, vynikající český fanweb naleznete na adrese fringe.sff.cz.

anna-torv-ma-rada-akta-x.png

Tento článek byl zveřejněn 12.7.2011 v 0:00 v kategorii Zajímavosti.

Komentáře: 4

 1. Roman napsal(a) 12.7.2011 v 7:19

  Hezká holka :-) Jinak Fringe je vcelku fajn seriál, rád jej sleduji.

 2. Xeninka napsal(a) 12.7.2011 v 10:23

  Možná se srovnává to, že případy jsou zpočátku nevysvětlitelné, ale Fringe má naprosto jiné zaměření než Akta X – přesně jak říká Anna v rozhovoru – vědecký základ. Moc nechápu že se tyto seriály jakkoli srovnávají, imo jsou oba naprosto jedinečné.

 3. kultx napsal(a) 12.7.2011 v 12:13

  Xeninka: Vždyť přesně to jsem napsal – zpočátku nevysvětlitelné zápletky v Aktech X mnohdy nevysvětlené i zůstávají, zatímco ve Fringe jsou vysvětleny fringe vědou.

 4. mrx.friend napsal(a) 12.7.2011 v 20:40

  Nevim, tomuhle seriálu jsem zatím na chuť nepřišel…viděl jsem prvních pár dílů (ano, slyšel jsem – většina z vás mi asi bude oponovat tím, že ten největší nájezd nastává zhruba v polovině první série) a ty mě nijak zvlášť nepohltily, tak snad někdy najdu odvahu prokousat se dál…tyhle prázdniny bych spíš rád doukoukal Milénium… :-)

Řekněte nám svůj názor!