Kult X

JEDNOTLIVÉ SÉRIE AKT X
1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9.

HOME AGAIN: Jak by to také mohlo být

Název druhé epizody chystaného revivalu spustil mnoho spekulací. Titul Home Again by na jednu stranu mohl odkazovat na kultovní epizodu čtvrté série, na stranu druhou může být vysvětlení mnohem poetičtější. Home Again se totiž jmenuje jedna z nejkrásnějších melodií, které pro Akta X vytvořil Mark Snow, dvorní skladatel seriálu. Tato skladba vznikla v roce 2008 pro druhý celovečerní film. Zazněla v jeho samotném závěru, kdy Mulder a Scullyová docházeli jistého smíření, nejen vzájemného, ale i se svými vlastními vnitřními démony. V připravovaném revivalu by Home Again mohlo znamenat buď návrat domů, tedy na půdu FBI, případně opětovné shledání obou hlavních hrdinů, pokud bychom v první epizodě ** sledovali nějaké jejich odloučení či rozkol, tedy stav, který tvůrce seriálu Carter nepřímo potvrdil už v několika rozhovorech.**

Zdůrazňuji však, že se jedná o pouhé spekulace, nikoliv o spoilery – jakákoliv prozrazení příběhu a vysoce pravděpodobné příběhové informace budeme uvádět tmavým textem (viz výše), aby si je mohli přečíst jen ti, kteří o ně mají skutečně zájem.

Tento článek byl zveřejněn 6.6.2015 v 21:00 v kategorii Hudba, Mark Snow, Restart seriálu Akta X.

Komentáře: 11

 1. Dadlenka napsal(a) 6.6.2015 v 22:02

  Ať už to bude jakkoliv, jsem moc ráda, že na aktech bude znovu pracovat i Mark Snow, on tomu serialu vzdy dával další rozměr. Těším se na nové hudební motivy, ale i na ty staré v novém podání:-)

 2. mrx.friend napsal(a) 6.6.2015 v 22:54

  Mně je to taky tak nějak šumák, na co se ‚Home Again‘ zaměří, ale tyhle malý aktuality mě vážně začínají bavit – pořád jsme v centru dění a pořád máme co objevovat a o čem diskutovat, to je přesně vono! :-)

 3. Dadlenka napsal(a) 6.6.2015 v 23:37

  Jj presne tak:-) mrx.friend, jako malý deti, se těšíme, co?:-))

 4. kultx napsal(a) 7.6.2015 v 18:36

  mrx.friend: je jen velká škoda, že je nás o tolik míň, než nás bylo ještě v době, kdy vznikal druhej film. Rok 2015 je už fakt příliš vzdálená „budoucnost“ a prapůvodní fanoušci už se hodně rozutekli :-(

  Mě teď děsí, že jak na potvoru budu zrovna od 8. června, tedy od zítřka až někdy do půlky srpna v práci hodně vytíženej, tak nevím, jak to budu všecko stíhat. Udělal každopádně maximum.

 5. Clarissa napsal(a) 8.6.2015 v 6:38

  Kultx: budeme vděční za jakékoli zprávy :-).

  Co se týče Home again, tak se spíše ztotožňuji s novou epizodou s motivem návratu než s pokračováním. Vzhledem k naznačovanému rozchodu M a S by to mohlo být celkem dojemné, ale nemyslím si, že by to byla jediná rovina tohoto příběhu :-).

 6. mirka napsal(a) 8.6.2015 v 16:29

  Kultx:Já si myslím, že je nás stále dost, konečně dělala jsem osvětu i u nás v práci,myslím, že dost lidí je zvědavých na pokračování a zájem mají.

 7. kultx napsal(a) 8.6.2015 v 21:37

  Clarissa: Díky, to jsem rád :)

  mirka: já to určitě nikomu nezazlívám, naopak to chápu. Lidem, kterým v roce 1996 bylo dvanáct, je dnes přes třicet a mají svých starostí dost. Rozhodně jsem vděčný, že se ještě dnes objevují mladší diváci, kteří nacházejí zálibu v Aktech X. Na těch teď musíme pracovat :-D

 8. dejna napsal(a) 9.6.2015 v 12:55

  Taky mě tyhle maličké časté výkřiky uvádějí do roztržité nálady a strašně natěšují a to i přes to, že se už tak aktivně na kultu x nevyjadřuji. V klidu mě aktuální dění rozhodně nenechává a já Ti Kryceku děkuji za stálou práci, co pro nás fanoušky naúnavně už takovou dobu odvádíš. A myslím, že i těch „starých“ je stále mnoho a čím blíž budeme a čím víc se toho bude vědět, tím víc x-philů bude vidět ;-)

 9. dejna napsal(a) 9.6.2015 v 13:00

  Hlavní je, ale aby chystaný revival byl lepší, než druhý film. Pak už bude všecko dobré!

 10. kultx napsal(a) 9.6.2015 v 22:17

  moc děkuju za Tvá slova, dejno… já jsem si už musel přiznat, že je to pro mě prostě droga, a i když toho času často bylo/je/bude minimum, furt tu budu oxidovat :)

  taky myslím, že čím víc se bude blížit datum premiéry, tím víc to bude (staré) fanoušky reaktivovat

  koneckonců co bych taky chtěl, Akta X byla v Česku velepopulární někdy před 16 nebo 18 lety, což už je nějaký ten pátek (je to asi 800 pátků) :)

 11. Lautitia napsal(a) 10.6.2015 v 17:38

  Jak už jsem tu kdysi zmínila, na akta jsem se začala dívat sem tam asi před pěti lety a asi před rokem jsem si stáhla všechny serie a shlédla všechny díly a některé nejenom jednou :D A moc se těším na revival. Na této stránce jsem každý den a vždycky mě potěší nějaká nová informace, fotka či podobně. Jen tak dál kultx :) :)

Řekněte nám svůj názor!