Kult X

JEDNOTLIVÉ SÉRIE AKT X
1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9.

Halloweenský sraz těch nejlepších zrůd z Akt X

Vzhledem k nízkému zájmu v minulém roce se letos halloweenský speciál konat nebude. Dovolím si ale na tomto místě alespoň v krátkosti vzpomenout na ty nejsladší zrůdy, s nimiž jsme v devítileté historii seriálu Akta X měli tu čest. Málo jich rozhodně nebylo, o čemž se můžete přesvědčit v obsáhlé galerii zrůd zde. Která z nich zabloudila nejhlouběji do našich srdcí, na to si musí každý z nás odpovědět sám, ale myslím, že nikoho neurazím, když řeknu jméno Eugene Victor Tooms. Tento vrchní ochutnávač jater, schopný hibernace a nápaditých vražd, odstartoval samostatně stojící epizody a dodnes si jej vedle „svítících mušek“ z epizody Darkness Falls pamatují i ti, kteří Akta X nikdy pravidelně nesledovali. V závěsu za Toomsem se drží Flukeman, ohavná motolice z epizody The Host, která náš seriál taktéž mimořádně proslavila. Mutanta, jenž se bohužel dočkal podobného osudu jako jeho kolega Tooms, jsme si blíže představili v článku Flukemana má každý rád.

xfiles_betts_a_small.jpg

Celý zástup zrůd, tentokráte ale výhradně těch cirkusových, jsme poznali ve slavné epizodě Humbug z konce druhé série. Díkybohu za Darina Morgana, který je otcem mnoha těchto postaviček a bez něhož by Akta X byla v tomto důležitém ohledu o poznání chudší. Po setkání s masovými vrahy Donniem Pfasterem a Virgilem Incantem na agenty čekal Leonard Betts, lékárník ze stejnojmenné epizody ze čtvrté série, který Muldera se Scullyovou zaujal skrze své jedinečné schopnosti. Krátce po setkání s tímto bezhlavým fantomem se naši neohrožení agenti vydali na piknik do floridských lesů, kde se při setkání s molími lidmi naučili, kterak budovat skutečně kvalitní pracovní prostředí (kdo neviděl, nepochopí).

xfiles_detour_monster_a_small.jpg

Na závěr nám zde zbývá už jen Frankensteinův příspěvek do Akt X a několik portrétů poněkud naštvané El Chupacabry. Naštvat bych rozhodně nechtěl Kouřícího muže, ale vzhledem k jeho image v posledních sériích si myslím, že si svoje teplé místečko v tomto exkluzivním výběru dozajista zaslouží. A která je vaše nejoblíbenější zrůdička z Akt X?

Tento článek byl zveřejněn 30.10.2010 v 20:00 v kategorii Galerie zrůd.

Komentáře: 4

 1. Xloverin napsal(a) 30.10.2010 v 21:10

  Donnie Pfaster, prave som si dorobila manikuru :-D

 2. Ela napsal(a) 30.10.2010 v 22:14

  Nejoblíbenější nevím, ale ráda mám ty již zmiňované a další, jako je např. pyromaniak z 1. serie dílu Fire nebo Peacockovi ze 4. serie dílu Home.

 3. kultx napsal(a) 31.10.2010 v 4:15

  Xloverin: Vidím, že jsi Donniemu oddaná po všech stránkách, tak to má být :-D

 4. Phoenix24 napsal(a) 31.10.2010 v 21:09

  Jako u mě Donnie vede, co do děsivosti, svou realitou, že takoví lidé skutečně existují. U ostatních ,,zrůd" nikde není řečeno, že nemohou existovat:)) Pokud jde o tyto – pak mě bral Tooms, Flukeman, Peackokovi taky nebyli špatní:) a pak třeba profesor z Daemonicus:))

Řekněte nám svůj názor!