Kult X

JEDNOTLIVÉ SÉRIE AKT X
1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9.

Gillian Andersonová: Není důvod nedělat třetí film Akta X

Gillian Andersonová se na patnáctém filmovém festivalu v Sarajevu, na který dorazila v polovině týdne, rozpovídala mimo jiné i o třetím celovečerním filmu Akta X. Představitelka agentky Scullyové promluvila na akci zvané Coffee with…, kam jsou zvány nejslavnější hvězdy každého festivalového ročníku. Detaily přinesl americký server worstpreviews­.com. Gillian neprozradila prakticky nic nového, čemuž se ostatně nelze příliš divit, když ona sama toho ví přibližně stejně, jako my všichni. V jejím prohlášení se opět objevil rok 2012, který je stěžejním pro celou seriálovou mytologii. Pokud by se Chris Carter rozhodl uvést film do kin v takovém roce, zbývaly by nám do premiéry ještě tři roky. V podobném duchu se letos ostatně již vyjádřil Frank Spotnitz. Herečka dále uvedla, že natáčení seriálu i filmů byla vždy tvrdá práce, ale zároveň zábava, kterou si užili všichni zúčastnění. Proto není důvod to nezopakovat, ona sama je však tím posledním člověkem, na němž by cokoliv záviselo.

gillian_anderson_interview_sarajevo_film_festival_20_08_2009_small.jpg

Celé vystoupení půvabné herečky si můžete pustit na serveru tportal.hr

Moc jsme se toho nedozvěděli, že? Leccos však můžeme odvozovat: jelikož byla potvrzena mytologická povaha celého snímku, můžeme se po stránce žánru těšit na politický thriller, který známe právě z tolik populárních mytologických epizod seriálu. Pokud jde o herce, pak vedle Davida Duchovnyho a Gillian Andersonové nebyl potvrzen vlastně nikdo další. Tvůrce seriálu Carter se však v minulosti v jednom z interview nechal slyšet, že by ve filmu rád viděl Roberta Patricka a Annabeth Gishovou, kteří vystupovali v osmé a deváté sérii a stali se neoddělitelnými mytologickými postavami. Smutnou jistotou pak už jen zůstává, že film určitě nebude režírován Kimem Mannersem. Tento vynikající režisér, který natočil jedny z nejlepších mytologických dílů (jmenujme např. Requiem, Within, Without, Per Manum, Essence, Existence či závěrečné epizody seriálu The Truth) už bohužel není mezi námi.

Tento článek byl zveřejněn 22.8.2009 v 12:00 v kategorii Akta X film 3, Gillian Andersonová.

Komentáře: 4

 1. Smith napsal(a) 22.8.2009 v 12:52

  Skor nieco cez 68 milionov, nie 63. :)

 2. luca napsal(a) 22.8.2009 v 13:19

  Doggett a Reyesová měli být už ve dvojce! Já si ráda do roku 2012 počkám. :-))
  Btw… Hezká, přirozená, evidentně nijak „neretušovaná“ fotka Gill.

 3. Nadia napsal(a) 22.8.2009 v 18:33

  Love her

 4. De napsal(a) 18.2.2013 v 15:34

  No tak co! Rok 2012 skončil a co je film? Ne není. Pokud ale opravdu bude tak budu čekat klidně do svých devadesáti let.

Řekněte nám svůj názor!