Kult X

JEDNOTLIVÉ SÉRIE AKT X
1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9.

Gillian Andersonová dostává stálou roli v seriálu Hannibal

Gillian Andersonová se stává plnohodnotnou postavou seriálu Hannibal. Zatímco v prvních dvou sériích se herečka v seriálu vyskytovala jen ojediněle, počínaje sezónou třetí je z ní series regular, tedy postava, která se v příběhu objevuje pravidelně, tj. v každé epizodě. Připomeňme, že Hannibal je detektivní seriál s atributy psychologického thrilleru, který sleduje životní pouť proslulého kanibala Hannibala Lectera, ale obohacuje ji novými prvky. Lecter, v pracovním životě respektovaný psychiatr, se stává duševní oporou speciálnímu agentovi Willu Grahamovi, nadanému lovci sériových vrahů a hlavní postavě celého seriálu. Vskutku unikátní situace – jen si představte, že by Mulderovi dělal psychologa Eugene Victor Tooms.

hannibal-scully.png

Seriál oplývá naprosto unikátní audiovizuální stránkou, syrovým vyobrazením vyšetřování, propracovanou psychologií postav a mimořádnými hereckými výkony, kdy Hugh Dancy a Laurence Fishburne dělají něco takřka nemožného – zdatně sekundují Madsi Mikkelsenovi. V závěru druhé řady pak v seriálu dochází k jistému radikálnímu zlomu, který bude mít zásadní vliv na dění ve třetí řadě – a tedy i na roli Gillian Andersonové, která dosud vystupovala jako Hannibalova psychoterapeutka. Premiéra třetí řady proběhne na jaře 2015. Seriálu, který nám ukazuje, jak by asi mohlo vypadat Millennium pro 21. století, se budeme ještě hodně věnovat.

Tento článek byl zveřejněn 20.10.2014 v 0:00 v kategorii Gillian Andersonová, Seriál Hannibal.

Komentáře: 5

 1. gedzitka napsal(a) 22.10.2014 v 17:57

  no priznam sa ze este som nevidela snad jediny diel ale urcite si to pozriem, ja uz cakam na The Fall 2 ;)))

 2. Nattynax napsal(a) 22.10.2014 v 23:31

  Jsem ráda, že se Gill vrací na TV obrazovky a že jí můžeme vidět čím dál častěji. V mém hledáčku je teď ale prioritně The Fall.

 3. Scratchy napsal(a) 23.10.2014 v 18:03

  Hannibal je úžasný seriál. Zaujmul mě hned od prvního dílu. Už jsem si říkala, žeby konečně nějaký seriál co mě chytnul a netýká se Akta X? a ejhle Gillian :D

 4. Gstar napsal(a) 30.10.2014 v 1:39

  Já jsem viděla některé díly na PRIMA COOL celkem dobrý ,ale Gill se tam fakt jen mihla a nedabovala ji JANA MUSILOVÁ z dob AKT což je docela škoda ani v JOHNYM ENGLISHOVI.A to na COOL dávaly nebo ještě snad dávají STAV OHROŽENÍ to jsem vůbec neviděla.Hmm tak to bude fajn že, bude mít hlavní roli jen aby ji Hannibal rychle nesejmul a ještě ten český dabing.

 5. Gstar napsal(a) 30.10.2014 v 1:44

  Mimochodem Mad je dost zajímavej chlap a na tyhle role se úžasně hodí.(hrál i v bondovi)

Řekněte nám svůj názor!