Kult X

JEDNOTLIVÉ SÉRIE AKT X
1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | 10. | 11.

Gillian Andersonová bojuje proti utrpení zvířat

Na americkém serveru s všeříkajícím názvem furisdead.com se objevilo video, které namluvila Gillian Andersonová. Videoklip popisuje utrpení králíků na kožešinových farmách ve Francii a Číně, kde jsou nebohá zvířata likvidována pro jejich kožešinu. PETA, největší světová organizace na ochranu zvířat, v této věci kritizuje především italského módního návrháře Giorgio Armaniho, který ve svých projektech kožešinu hojně využívá. Upozorňuji, že záběry na videu jsou drastické, přesto by je měl vidět každý.

Chcete-li o podobné problematice získat nějaké informace v českém jazyce, navštivte servery svobodazvirat.cz a ochranazvirat.cz. Ani David Duchovny nezahálí, v květnu 2008 se objevil ve videu organizace UNICEF, kde žádal o pomoc pro děti v cyklónem zdevastované Barmě.

Tento článek byl zveřejněn 10.10.2008 v 10:00 v kategorii Dobročinnost, Gillian Andersonová, Život.

Komentáře: 10

 1. Alois Janíček napsal(a) 10.10.2008 v 10:42

  zvíře nemá práva, člověk je silnější, tak maj hold smůlu. Lidi co to řešijou, jsou pokrytci a ignoranti, je spousta vážnějších záležitostí k iniciativě !

 2. Xeninka napsal(a) 10.10.2008 v 11:12

  Naši dřív chovaly králíky na maso a na tom mi nepřišlo nic divného… Dokonce jsme jeden čas i sušili tu srst z nich a pak se to doneslo někomu, kdo jí vykupovat a taky se z toho něco dělalo, ale to mi přišlo zcela normální… Skoro jsem se ani na to video místy nemohla koukat, zabíjejí je otřesným stylem a to stažení je taky hrozný…
  A dneska máme v bytě dva zakrslíky (kdyby mi to někdo řekl před rokem tak se mu vysměju) a nedovedu si představit, že bychom je vůbec mohli takhle stáhnout, jsou to taková naše mimča, holčičky naše…

 3. BiggiS napsal(a) 10.10.2008 v 12:23

  No to video je děs a hrůza. Ještě že Gillian proti tomu bojuje.

 4. Lyta napsal(a) 10.10.2008 v 13:51

  Spravne to ma byt „good work“ :)

  Jediny good job je good blow job a jestli s tim a Gillian mas zkusenost, nelze nez ti tise zavidet :D

 5. nabaa napsal(a) 10.10.2008 v 13:51

  Hrozné na tom je to, že většinou je zabíjejí vyloženě jen pro tu kožešinu a maso se vyhodí. Nejsem extrémista a vím, že zabíjení králíků, prasat, krav atd. je prostě v určité míře nutností a proto jsou ta zvířata taky chována, ale jsem zarytý odpůrce zabíjení pro zábavu a módu. Je to zvrhlé, sadistické a neuvěřitelně kruté a člověk, který z toho má potěšení, ať už v podobě trofeje nade dveřmi, nebo kožichu ve skříni, je mi v tomhle směru odporný. Hlavně když vím, že ta zvířata před smrtí strašně trpí. Něco jiného je popadnout králíka doma z králíkárny a naráz mu useknout hlavu a něco jiného je půl hodiny to zvíře týrat. Připomnělo mi to článek o tom, jak se získávají tulení kožešiny. Lovci chytají tulení mláďata, stahují je zaživa a nechávají je pomalu vykrvácet na ledu. Pro takové lidi snad ani neexistuje adekvátní trest. ten, kdo něco podobného může dělat, podle mě má opravdu velmi málo zábran. Sama absolutně nemůžu vidět, jak se zvíře trápí, i když to není mým přičiněním. Představa, že někdo může žít s tím, že je toho utrpení strůjcem, je pro mě nemyslitelná.

 6. Lyta napsal(a) 10.10.2008 v 13:55

  Jinak vzhledem k tomu, ze bydlime na vesnici, vim jaky rev pri zabijeni kralika je… tfuj, nastesti uz to tam ubyva. Nasi si ho treba koupi nebo ho od nekoho dostanou, ale ja se na to nemuzu ani podivat, natoz je jist. Porad mam trauma, kdyz jsem prosla kuchyni kolem stolu a na nem byla v hrnci stazena kralici hlava pro psa. No a to ani nemluvim o pojidani prasat, ktery jsou chytrejsi a cistotnejsi nez psy.

 7. luca napsal(a) 10.10.2008 v 14:42

  Já jsem teda masožrout, to se přiznám, a zabít králíka taky umím, i stáhnout, to mi problémy nedělá. Brácha bydlí kousek od prasečích jatek a ten kvikot bych vám slyšet nepřála, to úplně rve srdce. Jenže buďme realisti, stejně si pak ten řízek dám, hlavně když se na to nemusím koukat. Ale, jak řekla Nabaa, musí se to udělat humánně a kvůli užitku, ne pro parádu. Když někde vraždí slony jenom kvůli klům nebo se střílí vysoká pro kratochvíli boháčů, to fakt nesnáším, o ubíjení malých tuleňů ani nemluvím. Kožich bych si na sebe fakt nevzala, ne když lze vyrobit plnohodnotný umělý, který je od pravého k nerozeznání. A to např. v Číně stahují zaživa psy, což já se svým mazlíčkem v posteli absolutně neskousnu. Ochrany zvířat není nikdy dost!

 8. Marie napsal(a) 13.10.2008 v 10:24

  ja masozravec nejsem a i po deseti letech me stale nekteri lide maji za blazna, a mysli si,ze jsem naprosto blba.Pritom je to moje svobodne rozhodnuti a citim se tak spokojena.Naprosto chapu,ze k zivotu patri maso a taky jsem nikdy nikomu nevnucovala svoje nazory,ale co opravdu nechapu je zabijeni zvirat pro modni znacky typu armani atd.a nemluve o znackove kosmetice ktera je do dnesni doby stale testovana na zviratech…prijde mi to nechutne.Gillian v mych ocich zase stoupla a opravdu ji dekuju

 9. jirka napsal(a) 22.12.2009 v 11:11

  tak jestli si myslis ze zvirata nemaj prava tak ses peknej magor a psichopat kazdej bimel mit pravo aspon umrit rychle a co mozna bezbolestne

 10. Hellios napsal(a) 7.9.2010 v 21:48

  Giorgiho pověsit za nožky a a možná by mu pár shocků pročistilo mozkové centrum uvažování… ostatním podobným usekat obě nohy, ruce a vyhodit je chcípnout na ulici.

  Alois: ano, lidé jsou pokrytci, to je o téhle rase známo široko daleko ve Vesmíru, ale pokud dělají nebo přehlížejí něco takovýho jako je nesmyslný (a hlavně tak krutý!) vraždění bytostí, který se nemůžou bránit… osobně dohlédnu, aby tě pověsili vedle Giorgiho, aspoň budeš mít slavnou společnost!

Řekněte nám svůj názor!