Kult X

JEDNOTLIVÉ SÉRIE AKT X
1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9.

Frank Black se musí vrátit

Seriál Millennium, dvojče Akt X, jsme si nejen kompletně shrnuli, ale připomněli jsme si též několik jeho významných epizod. Dovolte mi tedy jen heslovitě vzpomenout The Curse of Frank Black, Jose Chung's ‚Doomsday Defense‘ a Somehow, Satan Got Behind Me, trojici vpravdě speciálních příspěvků do tohoto famózního seriálu. Je toho ještě ovšem tolik, co by si zasloužilo svoji zmínku, že ať už teď vyberu kterýkoliv další příběh, nutně nějaký jiný opomenu. Nakonec jsem si vybral Luminary, dramatickou cestu do nitra Aljašky, kam hlavní hrdina jde pátrat nejen po zmizelém mladíkovi, ale rovněž po sobě samotném. Zavzpomínat na tuto epizodu můžete ve videu na řádcích níže, kde zazní též nádherná hudební složka.

V této souvislosti musím vzpomenout webové stránky backtofrankblac­k.com, jejichž autoři si dali za úkol jediné: návrat Franka Blacka zpět na televizní obrazovky. Realita dnešních dnů, dlouhé roky po zrušení seriálu, je samozřejmě krutá a pochmurná, přesto se této aktivitě klaním. Podívejte se též na bravurní encyklopedii millennium-thisiswhoweare.net nabízející detailní obsahy jednotlivých epizod upozorňující na podobnosti s Akty X.

Tento článek byl zveřejněn 11.9.2011 v 20:00 v kategorii Seriál Millennium.

Komentáře: 2

 1. Hellios napsal(a) 11.9.2011 v 21:58

  XF jsou Světlo, Millennium Temnota… jako Jin a Jang, jako 2duše, které patří k sobě…

  Přidal bych OMERTA, to byl naprostej velkej luXus.
  Luminary nádherná přírodní lesní detour :-)
  Musicvideo velice vzpomínkové.

  THIS IS WHO I'M ;-D

 2. simona napsal(a) 13.9.2011 v 11:47

  Black je úžasný a velmi mne potěšilo jeho objevení se v Aktech X. Jeho návrat by byl velmi žádoucí, vždyť jen tak bliknul a byl zase pryč. Já bych, možná zdánlivě mimo mísu, přidala do těchto nezapometutelných událostí francouzský seriál Pohled do zrcadla. Sháním ho marně, stejně jako mnoho jiných uživatelů CSFD. Kdo to neviděl, nepochopí. Dozvuky války, hrozná tajemství na dosah, děsivé vraždy, no prostě úžasné. Bohužel asi k nesehnání.

Řekněte nám svůj názor!