Akta X plná omylů (Michael French)

Akta X knižně - průvodci, příběhové knihy atp.

Moderátor: KayTee

Re: Akta X plná omylů (Michael French)

Odeslatod Angelitos v 21 kvě 2008 14:40

XGirl píše:Vzkaz v akťácké knize se dá zanechat i v Ostravě, ne? ;)


tojo ale to bych vám pak nemohla říct...hejky půjčte si v Ostravě tu a tu knížku, nechala jsem Vám tam vzkaz :cry: :D Musím říct, že tady v "mé" knihovně si nikdo knížky o Aktech nepůjčuje kromě mě. Vždycky, když do toho oddělení vlezu tak jsou ty knížky na stejném místě...ignoranti :lol:
Obrázek
Scully: You were an Indian guide, help me out here.
Mulder: Indian guide says maybe you should run to the store and get some matches.
Scully: I would but I left my wallet in the car.
Uživatelský avatar
Angelitos
 
Příspěvky: 378
Registrován: 13 dub 2008 10:16
Bydliště: Ostrava :)

Re: Akta X plná omylů (Michael French)

Odeslatod petrazelva v 24 čer 2008 12:03

No, buďte rádi, že si máte co půjčovat. K nám do "místní lidové knihovny" na vsi akťácké knížky asi nikdy nedorazí :)
Don't give up!
Uživatelský avatar
petrazelva
 
Příspěvky: 450
Registrován: 14 dub 2008 11:44
Bydliště: Olšany u Prostějova/Praha

Re: Akta X plná omylů (Michael French)

Odeslatod Leblanc v 01 črc 2008 11:09

Tuhle knížku mám doma. Autor tam popisuje i -omyly- které jimi (podle mě) nejsou, viz Little Green Man (2x1). Scullyová je přistižena v Mulderově bytě a na otázku co tam dělá odpoví, že přišla nakrmit rybičky (v akváriu žádné nejsou). Já to brala jako vtipnou scénku (rádoby pohotová Scullyová) :D
Obrázek
I want to believe in the power of love ...
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Leblanc
 
Příspěvky: 133
Registrován: 28 čer 2008 21:43
Bydliště: Hustopeče

Re: Akta X plná omylů (Michael French)

Odeslatod Arte v 21 zář 2008 21:02

XGirl píše:
Vzkaz v akťácké knize se dá zanechat i v Ostravě, ne?


tojo ale to bych vám pak nemohla říct...hejky půjčte si v Ostravě tu a tu knížku, nechala jsem Vám tam vzkaz Musím říct, že tady v "mé" knihovně si nikdo knížky o Aktech nepůjčuje kromě mě. Vždycky, když do toho oddělení vlezu tak jsou ty knížky na stejném místě...ignoranti

Cooožeee? Chcete přes pusu? :( :lol: Já si půjčuju každý týden a to se nepočítá, jo? :D Možná bych měla přestat ignorovat spodní patro na Sýkoráku :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Arte
 
Příspěvky: 154
Registrován: 13 dub 2008 14:30
Bydliště: Ostrava jede! :D

Re: Akta X plná omylů (Michael French)

Odeslatod Arte v 21 zář 2008 21:08

Leblanc píše:Tuhle knížku mám doma. Autor tam popisuje i -omyly- které jimi (podle mě) nejsou, viz Little Green Man (2x1). Scullyová je přistižena v Mulderově bytě a na otázku co tam dělá odpoví, že přišla nakrmit rybičky (v akváriu žádné nejsou). Já to brala jako vtipnou scénku (rádoby pohotová Scullyová) :D

Tak do té knihy musel něco napsat, chudák, kdyby psal to, co je pravda, byla by dost tenká :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Arte
 
Příspěvky: 154
Registrován: 13 dub 2008 14:30
Bydliště: Ostrava jede! :D

Re: Akta X plná omylů (Michael French)

Odeslatod luca v 29 zář 2008 21:52

Leblanc píše:Tuhle knížku mám doma. Autor tam popisuje i -omyly- které jimi (podle mě) nejsou, viz Little Green Man (2x1). Scullyová je přistižena v Mulderově bytě a na otázku co tam dělá odpoví, že přišla nakrmit rybičky (v akváriu žádné nejsou). Já to brala jako vtipnou scénku (rádoby pohotová Scullyová) :D


Zrovna teď jsme na tuhle epku koukali doma a můžu odpřísáhnout, že v tom akvárku rybičky jsou. Není to zrovna Molly... ale napočítala jsem nejméně tři malé červené. Jsou vidět hned v prvním, vzdálenějším záběru na akvárium, poté, co Scullyová řekne, že je přišla krmit a otočí se k němu. Takže by si měl pan spisovatel koupit nový brejle! :lol:
Uživatelský avatar
luca
 
Příspěvky: 563
Registrován: 10 kvě 2008 00:20
Bydliště: Lišov

Re: Akta X plná omylů (Michael French)

Odeslatod Leblanc v 18 říj 2008 21:06

Jééé, tak to já asi taky... Já je taky neviděla :lol:
Obrázek
I want to believe in the power of love ...
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Leblanc
 
Příspěvky: 133
Registrován: 28 čer 2008 21:43
Bydliště: Hustopeče

Re: Akta X plná omylů (Michael French)

Odeslatod Arte v 19 říj 2008 01:31

Angelitos píše:
XGirl píše:Vzkaz v akťácké knize se dá zanechat i v Ostravě, ne? ;)


tojo ale to bych vám pak nemohla říct...hejky půjčte si v Ostravě tu a tu knížku, nechala jsem Vám tam vzkaz :cry: :D Musím říct, že tady v "mé" knihovně si nikdo knížky o Aktech nepůjčuje kromě mě. Vždycky, když do toho oddělení vlezu tak jsou ty knížky na stejném místě...ignoranti :lol:

Ach jo... ještě pár měsíců a pak konečně občanka a NOVÉ (nové...ehm..jak se to vezme.) knihy X files! ten vzkaz najdu, i kdyby mě to mělo život stát... :geek: :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Arte
 
Příspěvky: 154
Registrován: 13 dub 2008 14:30
Bydliště: Ostrava jede! :D

Re: Akta X plná omylů (Michael French)

Odeslatod luca v 08 led 2009 17:35

Tak jsem si tu knihu konečně přečetla a musím říct, že je fakt s podivem, na čem všem se dají vydělat prachy. Jak už bylo psáno na začátku, spousta věcí, které autor nechápe, se později vysvětlí, to, že má jednou Mulder otočenou hlavu doleva, podruhé doprava nebo Scullyová jednou vlasy rozcuchané, jednou ne, je dáno střihem a několikerým točením každé scény, to je snad v každém filmu či seriálu, a u několika tzv. chyb bych se do krve hádala, že chybami nejsou. Např. v epizodě Ice se autor podivuje nad tím, kde vzali dva červy. Pokud si dobře pamatuju, jednoho vytáhli z pilota a druhého Scullyová našla v předchozích obětech, kvůli kterým vlastně přijeli, a sama tam zdůrazňuje, že už našla jen jednoho živého, a přidá ho k tomu prvnímu do lednice. V Little Green Men jsem s celou rodinou rybičky v akváriu viděla, i když uznávám, že je třeba se na to opravdu zaměřit. A např. v Irresistible mi vůbec nepřipadá divné, že Pfaster Scullyovou dostal, ona ho vůbec neznala, nebyl důvod, proč by se měla domnívat, že by po ní mohl jít, a když vás někdo vytlačí ze silnice a bouchne vám airbag do obličeje (znám z vlastní zkušenosti), tak jste pár vteřin pěkně otřeseni a těžko dokážete bleskurychle reagovat, sahat po zbrani a tak. ;)
Neříkám, že nějaké technické, obsahové či časové nesrovnalosti v seriálu nejsou, ale že by bylo nutné o tom psát celou knihu? :roll:

Každopádně je to napsáno celkem čtivě a určité zajímavosti jsem se také dozvěděla, tak to zase nebyla úplná ztráta času. Ale jednou fakt stačilo. :)
Uživatelský avatar
luca
 
Příspěvky: 563
Registrován: 10 kvě 2008 00:20
Bydliště: Lišov

Předchozí

Zpět na Knihy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron