Nesuvisiace s pribehmi zo serialu

Akta X knižně - průvodci, příběhové knihy atp.

Moderátor: KayTee

Nesuvisiace s pribehmi zo serialu

Odeslatod mona lisa v 19 dub 2008 20:34

U nas na Slovensku vysli nie-serialove knihy:
Epicentrum
Tornádo = Smrtíci šepot
Škriatkovia = Chameleon
Protilátky
Zrucaniny = Stratené mesto
Koža = Kuže

Koža bola dost drasticka na moj vkus :(
Mne sa velmi pacilo Tornado a najlepsi boli Skriatkovia - bolo tam aj spiknutie, kde agentka FBI bola nasadena aby zabila Muldera. Pre tych, co tuto knihu necitali, doporucujem.
Epicentrum uslo. Protilatky a Zrucaniny ma zrovna nenadchli.
Co sa mi na niektorych knihach nepacilo- niekde si vykaju.

Viete o nejakych inych knihach?
Naposledy upravil mona lisa dne 01 črc 2008 12:20, celkově upraveno 3
mona lisa
 
Příspěvky: 237
Registrován: 13 dub 2008 12:17
Bydliště: Bratislava

Re: Nesuvisiace s pribehmi zo serialu

Odeslatod peta111 v 19 dub 2008 20:47

ObrázekObrázekObrázek

Mě se hrozně líbila Kůže (což asi bude ve slovenštině ta KOZA, že :lol: ) a Zřízeniny. Škoda, že to nikdy nebylo zfilmované, nezvyklé exteriéry Mexika a Thajska by určitě stály za to! A příběhy byly bezva, Protilátky s nanotechnologií taky nebyly špatné,ale nejraději mám ty dvě. :D

http://www.multilingva.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=12&Itemid=26 Tady najdete malé ukázky ze zmiňovaných knih, pro ty, kteří to nečetli. ;)
Uživatelský avatar
peta111
 
Příspěvky: 246
Registrován: 13 dub 2008 14:17
Bydliště: Ostrava

Re: Nesuvisiace s pribehmi zo serialu

Odeslatod Luki v 19 dub 2008 20:54

JJ kůže je úžasná... taky zbožňuju epicentrum a ty protilíky/zříceniny mne strašně zajímaj protože jsou od stejnýho autora... škode že nejsou už sehnatelné :(. Kdybych to věděl tak je řed čtyřmi lety v těch levných knihách beru po desítkách.
Uživatelský avatar
Luki
 
Příspěvky: 603
Registrován: 13 dub 2008 09:49
Bydliště: Bohumín

Re: Nesuvisiace s pribehmi zo serialu

Odeslatod peta111 v 19 dub 2008 20:59

Luki píše:JJ kůže je úžasná... taky zbožňuju epicentrum a ty protilíky/zříceniny mne strašně zajímaj protože jsou od stejnýho autora... škode že nejsou už sehnatelné :(. Kdybych to věděl tak je řed čtyřmi lety v těch levných knihách beru po desítkách.


Já je mám všechny, no vidíš na Epicentrum jsem zapoměla. :D Ale myslím, že jdou sehnat k nějaké knihovně, pokud si je ještě nečetl. ;)
A máš pravdu, koupila jsem se kdysi v levných knihách, byly tam thedy kupy, ale jak jsem tam šla za nějaký čas, tak už nikde nic. Mohlo by zase něco nového vyjít, i mimo mytologii, jen tak nějaký příběh :(
Uživatelský avatar
peta111
 
Příspěvky: 246
Registrován: 13 dub 2008 14:17
Bydliště: Ostrava

Re: Nesuvisiace s pribehmi zo serialu

Odeslatod mona lisa v 19 dub 2008 21:05

Luki píše:JJ kůže je úžasná... taky zbožňuju epicentrum a ty protilíky/zříceniny mne strašně zajímaj protože jsou od stejnýho autora... škode že nejsou už sehnatelné :(. Kdybych to věděl tak je řed čtyřmi lety v těch levných knihách beru po desítkách.


Skus antikvariaty. Zvyknu tam tieto knihy mavat.
mona lisa
 
Příspěvky: 237
Registrován: 13 dub 2008 12:17
Bydliště: Bratislava

Re: Nesuvisiace s pribehmi zo serialu

Odeslatod Luki v 19 dub 2008 21:42

mona lisa píše:
Luki píše:JJ kůže je úžasná... taky zbožňuju epicentrum a ty protilíky/zříceniny mne strašně zajímaj protože jsou od stejnýho autora... škode že nejsou už sehnatelné :(. Kdybych to věděl tak je řed čtyřmi lety v těch levných knihách beru po desítkách.


Skus antikvariaty. Zvyknu tam tieto knihy mavat.


Díky za radu... těch už jsem prolezl mraky ale zatím bez úspěchu :).
Uživatelský avatar
Luki
 
Příspěvky: 603
Registrován: 13 dub 2008 09:49
Bydliště: Bohumín

Re: Nesuvisiace s pribehmi zo serialu

Odeslatod terentule v 19 dub 2008 22:16

Já jsem četla Kůži, Zříceniny a Chameleona. Bohužel Kůže a Zříceniny mají jen v knihovně, ale Chameleona jsem sehnala v antikvariátu.
Nejvíc se mi líbily Zříceniny, to bych brala klidně i jako zfilmované. Kůže nebyla špatná, líbila se mi hlavně část v cizině (nějak si nemůžu vybavit, kde to byli :D), ta nemocnice a džungle. A Chameleon sice taky ušla, ale nějak jsem se v příběhu ztrácela.
Nic jiného se mi bohužel zatím nedostalo do rukou, v knihovně ani v antikvariátech jsem bohužel na víc nenarazila, ale doufám, že se ještě něco namane.
Uživatelský avatar
terentule
 
Příspěvky: 240
Registrován: 13 dub 2008 00:51
Bydliště: Praha :)

Re: Nesuvisiace s pribehmi zo serialu

Odeslatod Luki v 19 dub 2008 22:17

Tuším že to bylo Thajsko? Ale nejsem si moc jistý.
Uživatelský avatar
Luki
 
Příspěvky: 603
Registrován: 13 dub 2008 09:49
Bydliště: Bohumín

Re: Nesuvisiace s pribehmi zo serialu

Odeslatod terentule v 19 dub 2008 23:15

Luki píše:Tuším že to bylo Thajsko? Ale nejsem si moc jistý.

jojo, pravda, asi to Thajsko bylo :)
Uživatelský avatar
terentule
 
Příspěvky: 240
Registrován: 13 dub 2008 00:51
Bydliště: Praha :)

Re: Nesuvisiace s pribehmi zo serialu

Odeslatod XGirl v 20 dub 2008 09:04

Kůže a Zříceniny s exotickými exteriéry se mi líbily moc...a pak ještě Smrtící šepot, to se odehrává někde v Novém Mexiku nebo Arizoně, myslím. Nejsem si jistá, ale v českých verzích knih si všude tykají, řekla bych. Já mám ty knížky všechny, dokonce i anglické verze. Pod slibem navrácení a ručení vlastní hlavou jsem vám je ochotná půjčit, kdo byste si chtěl počíst. ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová

Re: Nesuvisiace s pribehmi zo serialu

Odeslatod G.Logan v 20 dub 2008 09:23

Hmm..... je to zajímavé , mě tyto knížky uplne minuly doufam , že se dají ještě někde sehnat :)
Každý lidský život končí stejným způsobem.Jen je detail jak žil a jak zemřel a to odlišuje jednoho člověka od druhého.-Ernest Hemingwey
Nevěř všemu, co lidé říkají. - Omnia, guae dicunt homines, tu credere noli.
Uživatelský avatar
G.Logan
 
Příspěvky: 289
Registrován: 15 dub 2008 20:35
Bydliště: Česká Třebová , ale narozen v Austrálii :-)

Re: Nesuvisiace s pribehmi zo serialu

Odeslatod XGirl v 20 dub 2008 11:41

Zrovna tobě bych je mohla půjčit bez problémů, jestli jsi ze Třebové...ale není problém ani poštou, fykt jsou leckteré ty příběhy hodně povedené - Protilátky byla inspirace pro ep. SR817
Obrázek
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová

Re: Nesuvisiace s pribehmi zo serialu

Odeslatod kimberly v 20 dub 2008 17:21

Sangre Viento, neviem či sa to u nás volalo Tornádo, alebo Smrtiaci šepot, alebo tak nejako...tak to je dokonalé. Pamätám si, že som to čítala v lete pri vode a zanechalo to vo mne len tie najlepšie dojmy. Super!
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Nesuvisiace s pribehmi zo serialu

Odeslatod KayTee v 20 dub 2008 21:06

Kůži jsem přečetla minulý týden, takže ještě v čerstvé paměti :-D Opravdu to bylo v Thajsku :-)

Dále mám Epicentrum a myslím Protilátky u rodičů na Slovensku...určitě tam je i něco jiného, ale nevím... už se těším až tam pojedu a všechny si je konečně odvezu do Práglu :-)
* * * A dream is an answer to a question we haven't learned how to ask * * *
Uživatelský avatar
KayTee
 
Příspěvky: 892
Registrován: 13 dub 2008 00:35
Bydliště: Far..far..away

Re: Nesuvisiace s pribehmi zo serialu

Odeslatod kimberly v 04 kvě 2008 10:32

Inak sa mi páčilo aj to o tej zmiznutej archeologičke Kassandre Rubiconovej, Mulder so Scullyovou sa tam k sebe správali tak oficiálne a predstava blúdenia dažďovým pralesom tiež nemá chybu.
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Nesuvisiace s pribehmi zo serialu

Odeslatod terentule v 04 kvě 2008 10:53

kimberly píše:Inak sa mi páčilo aj to o tej zmiznutej archeologičke Kassandre Rubiconovej, Mulder so Scullyovou sa tam k sebe správali tak oficiálne a predstava blúdenia dažďovým pralesom tiež nemá chybu.

To byly Zříceniny, že jo? Ty se mi líbily snad ze všech nejvíc...aspoň teda z těch, co jsem četla. Džungle bylo opravdu zajímavé místo :)
Uživatelský avatar
terentule
 
Příspěvky: 240
Registrován: 13 dub 2008 00:51
Bydliště: Praha :)

Re: Nesuvisiace s pribehmi zo serialu

Odeslatod kimberly v 04 kvě 2008 11:21

terentule píše:
kimberly píše:Inak sa mi páčilo aj to o tej zmiznutej archeologičke Kassandre Rubiconovej, Mulder so Scullyovou sa tam k sebe správali tak oficiálne a predstava blúdenia dažďovým pralesom tiež nemá chybu.

To byly Zříceniny, že jo? Ty se mi líbily snad ze všech nejvíc...aspoň teda z těch, co jsem četla. Džungle bylo opravdu zajímavé místo :)

Môže byť...v slovenskom preklade sa to volalo Stratené mesto.
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Nesuvisiace s pribehmi zo serialu

Odeslatod Baku05 v 30 čer 2008 22:58

Udělala jsem nálet na knihovnu a půjčila si Smrtící šepot a Zříceniny. Kůži měl zrovna někdo půjčenou :evil: Povedené jsou obě dvě. Smrtící šepot mi přišel takový hodně "aktovský", jako by to byl jeden díl ze seriálu. Zříceniny mi přišly oproti tomu víc originální - prostředím i dějem ;)
Uživatelský avatar
Baku05
 
Příspěvky: 268
Registrován: 13 dub 2008 20:16
Bydliště: Most

Re: Nesuvisiace s pribehmi zo serialu

Odeslatod Leblanc v 01 črc 2008 11:27

Zříceniny jsem nečetla, nepodařilo se mi je sehnat, ale ostatní knihy mám. Myslím, že je na čase, znovu si je přečíst, už si totiž nepamatuji o čem jsou ;)
Obrázek
I want to believe in the power of love ...
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Leblanc
 
Příspěvky: 133
Registrován: 28 čer 2008 21:43
Bydliště: Hustopeče

Re: Nesuvisiace s pribehmi zo serialu

Odeslatod kimberly v 04 črc 2008 08:45

Leblanc píše:Zříceniny jsem nečetla, nepodařilo se mi je sehnat, ale ostatní knihy mám. Myslím, že je na čase, znovu si je přečíst, už si totiž nepamatuji o čem jsou ;)

Zrúcaniny by som ti odporúčala, ak sa k nim dostaneš, pútavé spracovanie, archeologická tématika... ;)
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Další

Zpět na Knihy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron