Přístup do archivu povídek

Povídky, týkající se Akt X, vztahu Muldera a Scullyové či čehokoliv, co se nějak dotýká tématu seriálu. Napsali jste něco? Pochlubte se!

Moderátor: luca

Přístup do archivu povídek

Odeslatod nabaa v 04 zář 2008 15:19

Vzhledem k nepříjemnostem, se kterými jsme se museli potýkat díky zveřejněnému heslu pro přístup do archivu, jsme byli nuceni omezit tento přístup jen pro "ověřené" povídkáře. Pokud bude chtít někdo nový přidat svou povídku, může ji poslat na e-mail talitha.cumi@centrum.cz a já ji do archivu nahraju. Bohužel očividně jiná možnost neexistuje. Snad to případné další povídkáře neodradí. ;) Ke čtení samozřejmě zůstává archiv otevřen neomezeně.

Pozn.: Nestyďte se pod povídku podepsat a nezapomeňte napsat původního autora, rating a kategorii povídky.
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Nový způsob nahrávání povídek

Odeslatod nabaa v 03 pro 2008 18:23

Nová adresa, přes kterou se budou nahrávat povídky do archivu, je [url]ftp.volny.cz[/url]. Následně se zobrazí okno, kam stačí zadat přihlašovací údaje (zůstávají stejné). Do archivu se nahrává tak, že povídku normálním způsobem zkopírujete ze svého disku. :) Třikrát hurá, nemusíme celý archiv stěhovat! :mrgreen:
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Přístup do archivu povídek

Odeslatod petrazelva v 03 pro 2008 18:37

A jak se my běžní smrtelníci dostanem k tomu, abysme si je mohli stáhnout? Je to furt stejný (http://www.volny.cz/fanfiction/) nebo někde jinde?
Don't give up!
Uživatelský avatar
petrazelva
 
Příspěvky: 450
Registrován: 14 dub 2008 11:44
Bydliště: Olšany u Prostějova/Praha

Re: Přístup do archivu povídek

Odeslatod luca v 03 pro 2008 19:05

petrazelva píše:A jak se my běžní smrtelníci dostanem k tomu, abysme si je mohli stáhnout? Je to furt stejný (http://www.volny.cz/fanfiction/) nebo někde jinde?


Ano, pro obyčejné smrtelníky je to stejné. :lol:

Jen bych ještě dodala k Nabaa, že pro to kopírování je třeba tento protokol otevřít v tom Průzkumníkovi, jak je uvedeno hned nahoře na té stránce, co se vám zobrazí po zadání přihlašovacích údajů. ;)

Hurá! Hurá! Hurá!
Uživatelský avatar
luca
 
Příspěvky: 563
Registrován: 10 kvě 2008 00:20
Bydliště: Lišov

Re: Přístup do archivu povídek

Odeslatod yscully v 04 led 2009 15:57

Když se dívám na prostor na Volném, napadlo mě, že kdyby se povídky převedly do formátu rtf, který zabírá mnohem méně místa než doc, ještě by se jich tam spousta vešlo. Jsem ochotná to udělat, ale nejspíš by to zrušilo datum vložení povídek na server. Bylo by možné před názvy povídek vložit datum původního vložení (jak se mi povede zjistit) ve formátu RRMMDD (např. 071224) nebo aspoď RMM (712). Problém je, že by pak nešlo řadit povídky podle názvu :/ Jak z toho ven, jsou nějaké nápady?
Uživatelský avatar
yscully
 
Příspěvky: 282
Registrován: 01 kvě 2008 10:17
Bydliště: Brno

Re: Přístup do archivu povídek

Odeslatod Baku05 v 04 led 2009 23:17

A co třeba vymazat povídky, které již jsou zveřejněny u Kryceka na webu a postor na Volným využívat jako dočasné "překladiště" nových povídek.
Uživatelský avatar
Baku05
 
Příspěvky: 268
Registrován: 13 dub 2008 20:16
Bydliště: Most

Re: Přístup do archivu povídek

Odeslatod yscully v 05 led 2009 00:46

Baku05 píše:A co třeba vymazat povídky, které již jsou zveřejněny u Kryceka na webu a postor na Volným využívat jako dočasné "překladiště" nových povídek.


Kdybych měla mluvit za sebe, tak se mně to moc nelíbí, protože čtu povídky hlavně na Volném a na kultu si je jenom připomínám ("jo, ta byla dobrá"). Taky když budou rozházené na dvou místech, nevěřím tomu, že to zůstane jakž-takž přehledné.

Teď mě ještě napadlo kompromisní řešení: že by se povídky, které jsou u Kryceka na webu, mohly ukládat do zip archivu, který by byl na Volném. Když jsem teď zkusila zabalit všechny povídky, co jsou na webu (nelekejte se, mám je zkopírované u sebe v počítači), zabraly cca o 80 % místa mín - s tím by se dalo nějakou dobu vydržet. Nebo čas od času takhle balit povídky třeba starší než půl roku (tím by se "sbalily" i ty, které jsou pro web z nějakého důvodu nevhodné).
Uživatelský avatar
yscully
 
Příspěvky: 282
Registrován: 01 kvě 2008 10:17
Bydliště: Brno

Re: Přístup do archivu povídek

Odeslatod Baku05 v 05 led 2009 01:15

yscully píše:Kdybych měla mluvit za sebe, tak se mně to moc nelíbí, protože čtu povídky hlavně na Volném a na kultu si je jenom připomínám ("jo, ta byla dobrá"). Taky když budou rozházené na dvou místech, nevěřím tomu, že to zůstane jakž-takž přehledné.

Teď mě ještě napadlo kompromisní řešení: že by se povídky, které jsou u Kryceka na webu, mohly ukládat do zip archivu, který by byl na Volném. Když jsem teď zkusila zabalit všechny povídky, co jsou na webu (nelekejte se, mám je zkopírované u sebe v počítači), zabraly cca o 80 % místa mín - s tím by se dalo nějakou dobu vydržet. Nebo čas od času takhle balit povídky třeba starší než půl roku (tím by se "sbalily" i ty, které jsou pro web z nějakého důvodu nevhodné).

Aha, to mě nenapadlo. Já si na Volným totiž vyhledávám jen ty nové povídky a ty které se mi líbí a u kterých tuším, že se k nim budu chtět vrátit, si stáhnu do počítače. Pokud tedy mají být na Volném zachovány všechny povídky, tak jiná šance, než je zmenšit, asi není a kompromisní řešení zní velmi dobře ;)
Uživatelský avatar
Baku05
 
Příspěvky: 268
Registrován: 13 dub 2008 20:16
Bydliště: Most

Re: Přístup do archivu povídek

Odeslatod nabaa v 05 led 2009 09:00

Rozhodně jsem proti jakémukoliv mazání v archivu. Z důvodu, o kterém psala yscully. ;) Ještě mě napadlo přestěhovat archiv třeba na MyLivePage. Je tam 1GB místa, což by určitě na nějakou dobu stačilo. :)
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Přístup do archivu povídek

Odeslatod yscully v 05 led 2009 09:47

nabaa píše:Rozhodně jsem proti jakémukoliv mazání v archivu. Z důvodu, o kterém psala yscully. ;) Ještě mě napadlo přestěhovat archiv třeba na MyLivePage. Je tam 1GB místa, což by určitě na nějakou dobu stačilo. :)


Koukala jsem na MyLivePage a nedokážu říct proč, ale není mně to tak sympatické jako Volný. Myslím, že zabalením části archivu do ZIPu získáme na Volném prostor, který by ještě rok-dva mohl stačit a pak už bude možností přesunu zase mnohem víc.
Uživatelský avatar
yscully
 
Příspěvky: 282
Registrován: 01 kvě 2008 10:17
Bydliště: Brno

Re: Přístup do archivu povídek

Odeslatod yscully v 05 led 2009 10:06

Něco jsem zkusila :) Napsala jsem mail z fanfiction@volny.cz na Volný, jestli by nám zvětšili prostor na webu na úkor mailové schránky, kterou nikdo nepoužívá. Jsu zvědavá, co napíšou. Je to naivní, ale líná huba... znáte to.
Uživatelský avatar
yscully
 
Příspěvky: 282
Registrován: 01 kvě 2008 10:17
Bydliště: Brno

Re: Přístup do archivu povídek

Odeslatod yscully v 06 led 2009 13:08

hm no nic, bylo to naivní :D Nabaa, co si myslíš o tom zipu? Když se tady neobjeví prudký nesouhlas, tak bych to udělala... Už to mám připravené v počítači, jenom to nahrát na web. Mám sbalené povídky, které jsou současně na Volném a na kultu (ale některé na Volném chybí, možná je do toho archivu ještě doplním). Je to asi polovina ze všech.
Uživatelský avatar
yscully
 
Příspěvky: 282
Registrován: 01 kvě 2008 10:17
Bydliště: Brno

Re: Přístup do archivu povídek

Odeslatod petrazelva v 06 led 2009 16:13

Sice nejsem nabaa, ale s tím zipem to není špatný nápad. Aspoň si pak člověk bude moct stáhnout do kompu všechny (nebo víc) najednou a nebude muset klikat postupně jednu po druhé. Teda já si je ukládám do kompu všecky, když nemám stabilní přípoj na net a mám chuť si něco přečíst.. a zas tolik místa v kompu to nezabírá..
Don't give up!
Uživatelský avatar
petrazelva
 
Příspěvky: 450
Registrován: 14 dub 2008 11:44
Bydliště: Olšany u Prostějova/Praha

Re: Přístup do archivu povídek

Odeslatod nabaa v 06 led 2009 19:19

Já nevím, to zipování se mi moc nelíbí, nebude to tak přehledné. Ale je fakt, že je to nejspíš nejjednodušší řešení.
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Změna organizace archivu

Odeslatod yscully v 06 led 2009 20:46

Tak už je po změně: povídky, které jsou i na kultx, jsou sbalené do archivu "na kultx.zip". Na Volném nám tak přibylo cca 4 MB místa.
Naposledy upravil yscully dne 06 led 2009 20:56, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
yscully
 
Příspěvky: 282
Registrován: 01 kvě 2008 10:17
Bydliště: Brno

Re: Přístup do archivu povídek

Odeslatod luca v 06 led 2009 20:49

Formát .rtf je podle mě úplně děsnej, ale když nebude zbytí... :(

A řekla bych, že tam ještě pár povídek, co už byly na Kultu, zbylo, např. Můj život jako cibule, Vánoční případ, Žárlivost, Jediná žena pro tebe... ale to už je detail. :D Každopádně bude aspoň na čas vystaráno. Možná by se mohly už zazipovat všechny povídky z roku 2008, a tím pádem budeme tenhle rok v pohodě.
Naposledy upravil luca dne 06 led 2009 20:55, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
luca
 
Příspěvky: 563
Registrován: 10 kvě 2008 00:20
Bydliště: Lišov

Re: Přístup do archivu povídek

Odeslatod yscully v 06 led 2009 20:57

luca píše:A řekla bych, že tam ještě pár povídek, co už byly na Kultu, zbylo, např. Můj život jako cibule, Vánoční případ, Žárlivost, Jediná žena pro tebe... ale to už je detail. :D Každopádně bude aspoň na čas vystaráno. Možná by se mohly už zazipovat všechny povídky z roku 2008, a tím pádem budeme tenhle rok v pohodě.


heh, tak ty mně unikly, doladím to ;)
Uživatelský avatar
yscully
 
Příspěvky: 282
Registrován: 01 kvě 2008 10:17
Bydliště: Brno

Re: Přístup do archivu povídek

Odeslatod yscully v 06 led 2009 21:02

yscully píše:heh, tak ty mně unikly, doladím to ;)

Tak na to koukám, a na kultx/povídky je nevidím, tak jsem je nechala mimo. Jinak víc archivů bych tam zatím netvořila, až to bude nezbytně nutné: čím míň bude ten seznam rozsekaný, tím líp.
Uživatelský avatar
yscully
 
Příspěvky: 282
Registrován: 01 kvě 2008 10:17
Bydliště: Brno

Re: Přístup do archivu povídek

Odeslatod luca v 06 led 2009 21:05

yscully píše:
yscully píše:heh, tak ty mně unikly, doladím to ;)

Tak na to koukám, a na kultx/povídky je nevidím, tak jsem je nechala mimo. Jinak víc archivů bych tam zatím netvořila, až to bude nezbytně nutné: čím míň bude ten seznam rozsekaný, tím líp.


Sakriš, že by je Krycek vymazal, potvora? :lol: To Vánoční přání tam bylo stopro na Štědrý den. A ty ostatní už snad někdy na jaře. Ale to máš fuk. ;)
Uživatelský avatar
luca
 
Příspěvky: 563
Registrován: 10 kvě 2008 00:20
Bydliště: Lišov

Re: Přístup do archivu povídek

Odeslatod nabaa v 06 led 2009 21:20

luca píše:Sakriš, že by je Krycek vymazal, potvora? :lol: To Vánoční přání tam bylo stopro na Štědrý den. A ty ostatní už snad někdy na jaře. Ale to máš fuk. ;)


Nesmazal nic, jen nejsou v seznamu. Všechny jsou ale v sekci Povídky v pravém sloupci. Akorát je potřeba se proklikat těma stránkama. :)
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Další

Zpět na Povídky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron