Konecne recenzie

Druhý celovečerní film Akta X: Chci uvěřit (The X-Files: I Want to Believe) měl premiéru 25. července 2008. Zde můžete diskutovat vše, co se ho týká...

Moderátor: xloverin

Konecne recenzie

Odeslatod mona lisa v 24 črc 2008 19:10

Prave som sa vratila z premiery v Poluse. Bolo nas len 10 ludi v 200-miestnej kinosale - som nastvana :evil: Neviem ako je to v Au-Parku. Ale asi nic moc. Ide zaroven Batman a ten je totalne vypredany? Ja to nechapem.
Teraz moje postrehy:
Film sa mi pacil. Po mnozstve negat. recenzii som tam isla s obavami a uz vopred pripravena na fiasko, ale bola som milo prekvapena. Aj ked mojou srdcovou zalezitostou by bol skor mytologicky film ako bol prvy, z tohto druheho filmu odchadzam spokojna.
Negativa:
- chybali mi nadprirodzene javy, ta zalezitost s viziami otca Joea a hlava s novym telom boli iba omrvinky. I napriek tomu ma film bavil :!: A moja mama, ktora serial nikdy nevidela bola spokojna a vsetkemu rozumela, okrem tej veci s Williamom. Podla nej bol film vhodny aj pre "novacikov".Aj moj otec, ktory je vzdy nespokojny a velmi narocny co sa tyka filmov ho celkom "bral".
- Skinner sa mihol iba na konci. To je skandal, to si ho CC neceni??? Mal mat omoho vacsi ulohu :!:
- ta scena na lodke po titulkoch bola dost slaba, cakala som viac.
- co mi najviac vadilo bolo, ze zase hovadili rusov, cechov a vlastne ludi z vychodnej Europy. V tomto sa tento film podoba inym americkym filmom, ktory vymyslaju casto povrchni a mozno aj rasisticki ludia s predsudkami - napr. bondovky.
Nemam ziadne ine vytky.
Tu su moje postrehy:
- X-Bit hral podla mna dobre.
- Je mi luto, ze Whitneyovu nechali zomriet.
- Mulder a Scully ako vzdy skvely. Tej romantiky tam nakoniec nebolo az tak vela ako to popisovali na webe. Chvalabohu.
- vobec mi nevadi, ze tam nebolo viac specialnych efektov.
- Mulderov dom vyzeral dobre, aj zvonka. Neviem preco sa tvrdilo, ze byval v rozpadajucej sa chatrci. Podla mna si zije v pohodli.
- Mulderove vtipky boli super. Hlavne ta, ked mu povedali o otcovi Joeovi, ze bol pedofil, Mulder na to povedal, ze tak s nim nebude spat. :lol:
- vyzera to, ze Scullyova ma dobry job a urobila slusnu karieru. Aj napriek tomu, ze vsetci odsuhlasili chlapcov odchod do hospicu, ona si kludne aj s velkym timomrobi operaciu. Zrejme tam nie je iba ako radova doktorka, ale ako spickovy pracovnik. To ma hrozne tesi :)
Mam otazku na ostatnych: Zili Mulder a Scullyova spolu v tom dome 6 rokov? Urcite spolu boli v kontakte, Scullova si tvorila branu a on ju privital akoby sa vidavali casto. Ale byvali spolu? Totiz, v tej postelovej scene jej vadila Mulderova brada. A vyzera, ze ju mal cely cas. To by znamenalo, Ze spolu nespavaju pravidelne. Na mna to urobilo dojem, ze sa sice obcas stretavali ale neboli par. Az teraz sa dali dokopy a ta scena bola ich prva spolocna noc. Co myslite :?: :?: :?:
Druha vec, ktora mi nie je jesna, ako to, ze FBI nezatkla Muldera uz davno. Ked bol stihany. Kludne ho nechali 6 rokov na pokoji. A chapem to tak, ze teraz uz stiahli proti nemu vsetky obvinenia?
Bola by som hrozne stastna ak by bol/boli aj dalsie filmy. A hlavne mytologicky. Kde by sa vyriesila ta zalezitost s kolonizaciou. Inac nebudem mat klud.
Zaver: Neviem presne vysvetlit, preco sa mi ten film tak pacil. Skratka to tak citim v srdci. Ale viem jedno, som a vzdy zostanem velikansky fanusik Akt X, ja tie postavy MILUJEM. Som rada, ze som film videla a nelutujem vyhodene peniaze. Ak ked ma laka si to pozriet znova, ja si pekne pockam az na DVD a ihned si ho kupim.
Naposledy upravil mona lisa dne 25 črc 2008 07:48, celkově upraveno 3
mona lisa
 
Příspěvky: 237
Registrován: 13 dub 2008 12:17
Bydliště: Bratislava

Re: Recenzie

Odeslatod Xeninka v 24 črc 2008 19:54

Už vím kam napíšu svoje pocity :)
Jinak v Plzni v cinemacity v Plaze asi v největším sále bylo na prvním promítání taktéž jen kolem 10 lidí, na druhém promítání od 16:15 už jich bylo o něco více a na promítání od 18:15 to vypadalo že tam bude určitě tolik lidí jako dohromady na prvních dvou promítání... Bylo to podivně komorní, ale i tak při obou promítáních se lidé maličko zasmáli při pohledu na dvě věci - zarostlého Muldera a hlavně při pohledu na Bushe a Hoovera :)
Uživatelský avatar
Xeninka
 
Příspěvky: 262
Registrován: 13 dub 2008 11:06
Bydliště: Plzeň

Re: Recenzie

Odeslatod Utero v 24 črc 2008 20:04

mona lisa: No dovolim si s necim nesouhlasit. Myslim, ze jejich spolecna noc uz byla davno v all things to uz je myslim znamo. Ve filmu myslim slo celkem jasne videt, ze spolu ziji celych 6 let ;)
Obrázek
If I don't believe in Jesus, how can I believe the Pope. If I don't believe in heroin, how can I believe in dope. If there's nothing but survival, how can I believe in sin.
Uživatelský avatar
Utero
 
Příspěvky: 303
Registrován: 13 dub 2008 01:09
Bydliště:

Re: Recenzie

Odeslatod mona lisa v 24 črc 2008 20:08

Utero píše:mona lisa: No dovolim si s necim nesouhlasit. Myslim, ze jejich spolecna noc uz byla davno v all things to uz je myslim znamo. Ve filmu myslim slo celkem jasne videt, ze spolu ziji celych 6 let ;)


Mala som na mysli ich prvu spolocnu noc po 6 rokoch ;)
mona lisa
 
Příspěvky: 237
Registrován: 13 dub 2008 12:17
Bydliště: Bratislava

Re: Recenzie

Odeslatod MrSmith v 24 črc 2008 23:34

V Kosiciach bolo pomerne dost ludi co som velmi milo prekvapeny.
Naposledy upravil MrSmith dne 25 črc 2008 08:13, celkově upraveno 1
Obrázek
Uživatelský avatar
MrSmith
 
Příspěvky: 346
Registrován: 13 dub 2008 14:10
Bydliště: Košice

Toto není až tak recenze... :D

Odeslatod Angelitos v 24 črc 2008 23:44

Tak v Ostravě byl skoro celý sál zabraný. A až na nějakého týpka, co tam furt dělal radšinevím co s tou umělou krabicí od toho jídla co tam prodávají, byli všichni pěkně ticho a zahledění :))

Filmek se mi moc líbil, zamilovala jsem se do něj! :) Musím ale říct že určitě musím zajít podruhé, ne-li potřetí abych si všimla všech detailů a návazností. Byla jsem ještě tak mimo, hodně jsem se rozkoukávala, protože to bylo NĚCO vidět AKTA V KINĚ nemohla jsem proto postřehnout úplně všechno, nemohla jsem se úplně přímo soustředit na ten děj, protože to byly AKTA A JÁ JSEM NA NICH BYLA V KINĚ, NA DRUHÉM FILMU...nechápala jsem...dokonce jsem se štípla a nic jsem necítila... musím říct, že jediné, co mě naštvalo, byly ty půlhodinové reklamy...byla jsem nervozní, že to snad ani nezačne!!! Aby to nevypadalo tak, že vůbec nevím o čem to bylo, tak musím říct, že se mi moc líbil celý děj, moc hezky vymyšlené! Nejde jen o vztah Muldera a Scully, čekala jsem teda že to bude nějak extra rozpitvané, ale vůbec nebylo :) bylo to moc pěkné ani ne roztahané, a moc hezky propletené s dějem :). Musím říct, že u některých scén jsem měla otevřenou pusu, a pak jsem si to až uvědomila :D Fakt musím říct, jsem UNEŠENA!!! :D
Lepší recenzi napíšu, až nebudu tam mimo.


JÁ JSEM VIDĚLA AKTA V KINĚ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrázek
Scully: You were an Indian guide, help me out here.
Mulder: Indian guide says maybe you should run to the store and get some matches.
Scully: I would but I left my wallet in the car.
Uživatelský avatar
Angelitos
 
Příspěvky: 378
Registrován: 13 dub 2008 10:16
Bydliště: Ostrava :)

Re: Recenzie

Odeslatod petrazelva v 25 črc 2008 02:11

Utero píše:mona lisa: No dovolim si s necim nesouhlasit. Myslim, ze jejich spolecna noc uz byla davno v all things to uz je myslim znamo. Ve filmu myslim slo celkem jasne videt, ze spolu ziji celych 6 let ;)


Já si myslím, že spolu žili celou tu dobu. Dyť Scully to tak nějak naznačovala, ne? Že jsou jiní, že večer přijdou z práce "domů" a tak. A že si s Mulderem prošla těma všema věcma ty poslední roky, nebo nějak tak mi to aspoň vyznělo..

No, asi to moje shipperské srdce vnímalo tak, jak bych si to přála ;)
Don't give up!
Uživatelský avatar
petrazelva
 
Příspěvky: 450
Registrován: 14 dub 2008 11:44
Bydliště: Olšany u Prostějova/Praha

Re: Recenzie

Odeslatod mona lisa v 25 črc 2008 07:45

MrSmith píše:V Kosiciach bolo pomerne dost ludi co som velmi milko prekvapeny.


Kosicania maju zrejme (celkom urcite) lepsi vkus ako bratislavcania ;) Ale dost ma to nastvalo, napr. Batman mal vsetky hodiny vypredane. :evil:
mona lisa
 
Příspěvky: 237
Registrován: 13 dub 2008 12:17
Bydliště: Bratislava

Re: Konecne recenzie

Odeslatod MrSmith v 25 črc 2008 08:15

Zavidim vam, ze vam stacilo vidiet M a S v kine a boli ste viac menej spokojny. Bohuzial ja teraz prezivam takze sklamanie a som smutny, ze tento film dopadol tak katastrofalne. Pritom sa z toho dalo tolko zaujimaveho vytazit. Zle zle zle
Obrázek
Uživatelský avatar
MrSmith
 
Příspěvky: 346
Registrován: 13 dub 2008 14:10
Bydliště: Košice

Re: Konecne recenzie

Odeslatod xloverin v 25 črc 2008 12:24

Ja plne suhlasim s nazorom toho ceskeho kritika, ktory napisal, ze filmu by sa darilo ovela lepsie nebyt klamnej reklamnej kampane. Bol to priserny risk a nevysiel. Ono, po 6tich rokoch si malokto (kto serial este raz v priebehu tych 6tich rokoch nevidel) spomenie ze akty x boli vzdy o atmosfere. Kampan bola prezentovana tak, ze sa to tam bude hemzit helikopterami, zbranami, nahanackami, nieco v style Wanted. Ludia isli do kina s tym ocakavanim (aj ja) a vobec sa necudujem, ze boli sklamani. Ja som prirodzene nebola, lebo ako sme sa s par kamaratkami zhodli, dajte nam 2 hodiny nehybneho zaberu na M&S a sklamane nebudeme ;-))
Uživatelský avatar
xloverin
 
Příspěvky: 301
Registrován: 12 črc 2008 13:07

Re: Konecne recenzie

Odeslatod MrSmith v 25 črc 2008 13:39

Podla mna nebola len chyba v kampani. Chyba je v scenari a v jeho trapnom zatajovani kde sa zatajovalo len preto aby nevyslo najavo, ze film nema vobec pribeh.
Obrázek
Uživatelský avatar
MrSmith
 
Příspěvky: 346
Registrován: 13 dub 2008 14:10
Bydliště: Košice

Re: Konecne recenzie

Odeslatod Angelitos v 25 črc 2008 15:10

MrSmith píše:Podla mna nebola len chyba v kampani. Chyba je v scenari a v jeho trapnom zatajovani kde sa zatajovalo len preto aby nevyslo najavo, ze film nema vobec pribeh.


Jak to myslíš že nemá příběh???? Nechápu teď trochu...jdi se podívat znovu ;)
Obrázek
Scully: You were an Indian guide, help me out here.
Mulder: Indian guide says maybe you should run to the store and get some matches.
Scully: I would but I left my wallet in the car.
Uživatelský avatar
Angelitos
 
Příspěvky: 378
Registrován: 13 dub 2008 10:16
Bydliště: Ostrava :)

Re: Konecne recenzie

Odeslatod MrSmith v 25 črc 2008 15:30

Trochu som prehnal. Jasne, ze ma ale ked sa na to pozeram ocami nefanusika tak to nie je nicim zaujimavy. Ako som uz pisal, keby to bola epizoda tak by bola moja oblubena, od navratu po siestich rokoch som cakal viac.

Inac,
ospravedlnujem sa vam vsetkym za moje nechutne komentare. Neberte ma zle som len som pocitoval sklamanie a trochu som to az s kritikou prehnal. Teraz pomaly uz aj dostavam chut si to znovu pozriet :)
Obrázek
Uživatelský avatar
MrSmith
 
Příspěvky: 346
Registrován: 13 dub 2008 14:10
Bydliště: Košice

Re: Konecne recenzie

Odeslatod Angelitos v 25 črc 2008 15:40

MrSmith píše:Trochu som prehnal. Jasne, ze ma ale ked sa na to pozeram ocami nefanusika tak to nie je nicim zaujimavy. Ako som uz pisal, keby to bola epizoda tak by bola moja oblubena, od navratu po siestich rokoch som cakal viac.

Inac,
ospravedlnujem sa vam vsetkym za moje nechutne komentare. Neberte ma zle som len som pocitoval sklamanie a trochu som to az s kritikou prehnal. Teraz pomaly uz aj dostavam chut si to znovu pozriet :)


;) no vidíš, jak to jde :lol:
Obrázek
Scully: You were an Indian guide, help me out here.
Mulder: Indian guide says maybe you should run to the store and get some matches.
Scully: I would but I left my wallet in the car.
Uživatelský avatar
Angelitos
 
Příspěvky: 378
Registrován: 13 dub 2008 10:16
Bydliště: Ostrava :)

Re: Konecne recenzie

Odeslatod Luki v 25 črc 2008 15:40

MrSmith17 vůbec se nemusíš omlouvat ono je to logické a hlavně očekávání dokážou po 6ti letech vystřelit do nebeských výšin :).
Uživatelský avatar
Luki
 
Příspěvky: 603
Registrován: 13 dub 2008 09:49
Bydliště: Bohumín

Re: Konecne recenzie

Odeslatod MrSmith v 25 črc 2008 15:45

A to som sa pritom uz dlho pripravoval na na najhorsie :). Hlavne mi chybalo, ze zabudli na ostatne postavy serialu. Keby aspon sme o nich poculi a vedeli co tie roky robili. A pacil sa mi ten tragicky koniec The Truth. Teraz je Mulder opat volny a posledna epizoda stratila vyznam. Ale co uz. Uz som ticho a tesim sa na soundtrack a dufam v rozsirenu verziu na DVD :)
Obrázek
Uživatelský avatar
MrSmith
 
Příspěvky: 346
Registrován: 13 dub 2008 14:10
Bydliště: Košice

Re: Konecne recenzie

Odeslatod Luki v 25 črc 2008 15:48

Je sice volný ale oba jsou zlomení a pokoření... ten rozhovor u auta mne naprosto dojal. Kamkoliv utěčou temnota si pro ně příjde a buď je FBI zatáhne do vyšetřování se kterým nechtějí mít nic společného nebo příjde na 2012. To byl imho opravdový klimax filmu který všichni recenzenti tak postrádají :).
Uživatelský avatar
Luki
 
Příspěvky: 603
Registrován: 13 dub 2008 09:49
Bydliště: Bohumín

Re: Konecne recenzie

Odeslatod petrazelva v 26 črc 2008 03:09

Luki: tak tak!!
Don't give up!
Uživatelský avatar
petrazelva
 
Příspěvky: 450
Registrován: 14 dub 2008 11:44
Bydliště: Olšany u Prostějova/Praha

Re: Konecne recenzie

Odeslatod xloverin v 28 črc 2008 21:35

no neda mi, musim sem pastnut jednu 'recenziu' z americkeho fora. Je sice po anglicky, ale snad mi odpustite :-)

kaitco píše:My thought is that a lot of your experience about this movie may have depended on the level of hype you experienced.

I went into the theatre not expecting much. The actors had been out of their roles for a long time and the script had to be written so that anyone could watch the film and make sense of it. There was only so much Mr. Carter could bring in from miscellaneous events throughout the series. Add that all together combined with what the critics have been saying and it gives a negative connotation to the film.

That said, if you went into the theatre expecting to see something that would topple Dark Knight, you were destined to be disappointed. Throughout nine seasons of the series, there were maybe a handful of "OMG! That was the greatest thing EVER!" episodes, so the idea that we should expect Mr. Carter to come out with something like that years after the series had ended is laughable. In order to really enjoy the film, you had to go into it with an open mind. (take whatever puns from that that you want. )


I pride myself on being a long-time X-Phile, but unlike six years ago, I am now an adult and can look at the quality of film beyond whether or not it scared me or if it was funny.

The acting was exactly what it should have been. Mulder was deadpan and subtle and Scully was the little firecracker she always has been. Aside from the elements that dictated a time frame for it, you could have plopped that film somewhere between Season 6 and 7 and you would never have been able to tell the difference.

On the romance piece, it simply felt right. It was what the scrutinizing fan had been expecting for years and it was just subtle enough, NOT be have been shoved down our throats. The scenes with them in bed together were adorable and did not come out of the blue. Since the film picks up after the finale in Season 9, it shows them precisely how one would expect them to be. In love with one another, together with one another, but not staring into each other's eyes over candlelit dinners. Showing obvious attempts at romance would have been shoving it down our throats, but instead the characters are just together while still maintaining the element of tension and intrigue that made the show what it was.

Sorry to be so on the defensive and ramble for far too long, but that film was everything it was supposed to be. There was no way it was going to be Academy Award quality after six years away from the characters, but...it was made for the fans and it delivers what it should; a film about Mulder and Scully and their never-ending quest for the truth.
Uživatelský avatar
xloverin
 
Příspěvky: 301
Registrován: 12 črc 2008 13:07

Re: Konecne recenzie

Odeslatod luca v 28 črc 2008 21:58

xloverin píše:no neda mi, musim sem pastnut jednu 'recenziu' z americkeho fora. Je sice po anglicky, ale snad mi odpustite :-)

kaitco píše:My thought is that a lot of your experience about this movie may have depended on the level of hype you experienced.

I went into the theatre not expecting much. The actors had been out of their roles for a long time and the script had to be written so that anyone could watch the film and make sense of it. There was only so much Mr. Carter could bring in from miscellaneous events throughout the series. Add that all together combined with what the critics have been saying and it gives a negative connotation to the film.

That said, if you went into the theatre expecting to see something that would topple Dark Knight, you were destined to be disappointed. Throughout nine seasons of the series, there were maybe a handful of "OMG! That was the greatest thing EVER!" episodes, so the idea that we should expect Mr. Carter to come out with something like that years after the series had ended is laughable. In order to really enjoy the film, you had to go into it with an open mind. (take whatever puns from that that you want. )


I pride myself on being a long-time X-Phile, but unlike six years ago, I am now an adult and can look at the quality of film beyond whether or not it scared me or if it was funny.

The acting was exactly what it should have been. Mulder was deadpan and subtle and Scully was the little firecracker she always has been. Aside from the elements that dictated a time frame for it, you could have plopped that film somewhere between Season 6 and 7 and you would never have been able to tell the difference.

On the romance piece, it simply felt right. It was what the scrutinizing fan had been expecting for years and it was just subtle enough, NOT be have been shoved down our throats. The scenes with them in bed together were adorable and did not come out of the blue. Since the film picks up after the finale in Season 9, it shows them precisely how one would expect them to be. In love with one another, together with one another, but not staring into each other's eyes over candlelit dinners. Showing obvious attempts at romance would have been shoving it down our throats, but instead the characters are just together while still maintaining the element of tension and intrigue that made the show what it was.

Sorry to be so on the defensive and ramble for far too long, but that film was everything it was supposed to be. There was no way it was going to be Academy Award quality after six years away from the characters, but...it was made for the fans and it delivers what it should; a film about Mulder and Scully and their never-ending quest for the truth.



Hezky řečeno.
Uživatelský avatar
luca
 
Příspěvky: 563
Registrován: 10 kvě 2008 00:20
Bydliště: Lišov

Další

Zpět na Akta X film 2 (2008)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron