Oubliette

24 klasických epizod z let 1995-1996

Moderátor: Luki

Oubliette

Odeslatod kimberly v 03 čer 2008 10:18

Hladomorňa. Milujem príbehy, ktoré sa MUldera nejakým spôsobom citovo dotýkajú, vtedy jedná tak bez rozmyslu a impulzívne...a toto je jeden z nich. Únos mladého dievčaťa ho nemohol nechať chladným a je preňho vecou osobnej satisfakcie aby ju našiel živú a zdravú, to sa mi veľmi páčilo. Fantastický nápad od tvorcov vytvoriť prepojenie medzi kedysi unesenou Lucy a v súčasnosti unesenou Amy. A ak si pamätáte...Amy sa nakoniec podarilo zachrániť a Lucy umrela...pre ňu. napriek tomu že sa topila Amy, v Luciinom tele sa našlo 5 litrov vody.
ObrázekObrázekObrázek
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Oubliette

Odeslatod Utero v 03 čer 2008 15:53

No tak podle me to bylo taky skvely. Jako stoprocentni to urcite nebylo, ale je to povedena epizoda. ;) DD zde predvedl myslim si pekny vykon.
Obrázek
If I don't believe in Jesus, how can I believe the Pope. If I don't believe in heroin, how can I believe in dope. If there's nothing but survival, how can I believe in sin.
Uživatelský avatar
Utero
 
Příspěvky: 303
Registrován: 13 dub 2008 01:09
Bydliště:

Re: Oubliette

Odeslatod kimberly v 04 čer 2008 20:47

Utero píše:No tak podle me to bylo taky skvely. Jako stoprocentni to urcite nebylo, ale je to povedena epizoda. ;) DD zde predvedl myslim si pekny vykon.

Podľa mňa sa celkovo dobre herecky zhostil tej traumy, ktorú v ňom zanechalo zmiznutie Samanthy, to dokáže vždy výborne predviesť.
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Oubliette

Odeslatod Utero v 04 čer 2008 21:34

kimberly píše:
Utero píše:No tak podle me to bylo taky skvely. Jako stoprocentni to urcite nebylo, ale je to povedena epizoda. ;) DD zde predvedl myslim si pekny vykon.

Podľa mňa sa celkovo dobre herecky zhostil tej traumy, ktorú v ňom zanechalo zmiznutie Samanthy, to dokáže vždy výborne predviesť.


Ano presne tak. Jeho vyraz pri pohledu na jeji mrtve telo byl prociteni.
Obrázek
If I don't believe in Jesus, how can I believe the Pope. If I don't believe in heroin, how can I believe in dope. If there's nothing but survival, how can I believe in sin.
Uživatelský avatar
Utero
 
Příspěvky: 303
Registrován: 13 dub 2008 01:09
Bydliště:

Re: Oubliette

Odeslatod KayTee v 13 čer 2008 13:12

Včera jsem si tuto epizodu připomněla a jo..lepší průměr. Jediné, co mi tam chvílemi až vadilo, bylo to Scullyové zaryté odmítání toho, že Lucy může cítit to samé co Amy. Opravdu to bylo někdy už přehnané..
* * * A dream is an answer to a question we haven't learned how to ask * * *
Uživatelský avatar
KayTee
 
Příspěvky: 892
Registrován: 13 dub 2008 00:35
Bydliště: Far..far..away

Re: Oubliette

Odeslatod kimberly v 16 čer 2008 18:59

KayTee píše:Včera jsem si tuto epizodu připomněla a jo..lepší průměr. Jediné, co mi tam chvílemi až vadilo, bylo to Scullyové zaryté odmítání toho, že Lucy může cítit to samé co Amy. Opravdu to bylo někdy už přehnané..

Niekedy je to prehnané s tým jej skepticizmom, ale hold je raz taká...alebo skôr bola, kedysi dávno.
kimberly
 
Příspěvky: 672
Registrován: 19 dub 2008 20:56
Bydliště: Slovakia

Re: Oubliette

Odeslatod k212 v 19 čer 2008 22:18

KayTee píše:Včera jsem si tuto epizodu připomněla a jo..lepší průměr. Jediné, co mi tam chvílemi až vadilo, bylo to Scullyové zaryté odmítání toho, že Lucy může cítit to samé co Amy. Opravdu to bylo někdy už přehnané..


JJ v tomhle dílu to Scully dává všem pěkně sežrat, srší z ní cynismus na entou, více než drsný protipól k impulsivnímu a emotivnímu Mulderovi, kterého případ pohltí ze zcela osobních důvodů. Každopádně Hladomorna patří k těm povedenějším úchylák/únos dílům.
--- resistance was futile, i'm assimilated shipper ---
Uživatelský avatar
k212
 
Příspěvky: 80
Registrován: 14 dub 2008 10:16
Bydliště: Náchod reál, jinak Delta Kvadrant Unimatrice X

Re: Oubliette

Odeslatod xloverin v 24 srp 2008 21:51

Zaujimavy preklad..Hladomorna :-) Nepoznam ceske alebo slovenske preklady epizod, takze mi chvilu trvalo kym som zistila, o com je rec. No, mne sa tato epizoda dejovo velmi pacila, suhlasim, Scullyova bola az prilis skepticka. Ale vsimla som si jednu vec. Nemyslim si, ze v tom case uz Mulder mal Scullyovu radsej ako len partnerku. (hoci sa v roznych poviedkach odvolavaju na unos ako na dobu,kedy si Mulder uvedomil,ze ju ma rad). Takmer celu epizodu sa totiz hadaju a hlavny moment, co ma takmer uplne sokoval, je ked Mulder ozivuje Amy a Scullyova sa ho snazi zastavit. Ked sa jej to podari, Mulder ju dost surovo odsoti. Je to rozhodne zaujimavy diel :-)
Uživatelský avatar
xloverin
 
Příspěvky: 301
Registrován: 12 črc 2008 13:07

Re: Oubliette

Odeslatod Luki v 24 srp 2008 23:13

"Oubliette" mne moc nezaujala. Na jednu stranu má povedenou atmosféru a 50/50 dojemný konec, na stranu druhou je tu přehrávající Duchovny kterému to jeho přehánění vyjímečně vůbec neprochází. Rovněž scéna ke konci, kde se skoro zhroutí, mi přišla velice vynucená... podobně jako Mulderovo brečení v rvní sérii v epizodě "Conduit".
Uživatelský avatar
Luki
 
Příspěvky: 603
Registrován: 13 dub 2008 09:49
Bydliště: Bohumín

Re: Oubliette

Odeslatod XGirl v 10 zář 2008 08:00

Tak v Conduitu se mi ten uplakaný konec líbil, tady uznávám, že je to trochu křečovité...
Obrázek
Uživatelský avatar
XGirl
 
Příspěvky: 616
Registrován: 13 dub 2008 18:23
Bydliště: Česká Třebová

Re: Oubliette

Odeslatod luca v 10 zář 2008 19:38

XGirl píše:Tak v Conduitu se mi ten uplakaný konec líbil, tady uznávám, že je to trochu křečovité...



Když on tak rád pláče... :lol:
Uživatelský avatar
luca
 
Příspěvky: 563
Registrován: 10 kvě 2008 00:20
Bydliště: Lišov

Re: Oubliette

Odeslatod xloverin v 10 zář 2008 20:57

luca píše:
XGirl píše:Tak v Conduitu se mi ten uplakaný konec líbil, tady uznávám, že je to trochu křečovité...



Když on tak rád pláče... :lol:



JJ, strasne rad...ale place strasne. Sa pamatam ako moja mama prvy krat videla The Field Where I Died a pri Mulderovej hypnoze vybuchla smiechom :-D
Uživatelský avatar
xloverin
 
Příspěvky: 301
Registrován: 12 črc 2008 13:07

Re: Oubliette

Odeslatod MrSmith v 10 zář 2008 23:00

xloverin píše:
luca píše:
XGirl píše:Tak v Conduitu se mi ten uplakaný konec líbil, tady uznávám, že je to trochu křečovité...



Když on tak rád pláče... :lol:



JJ, strasne rad...ale place strasne. Sa pamatam ako moja mama prvy krat videla The Field Where I Died a pri Mulderovej hypnoze vybuchla smiechom :-D

Veru. Podobne sceny Duchovnymu velmi nesedia podla mna :)
Obrázek
Uživatelský avatar
MrSmith
 
Příspěvky: 346
Registrován: 13 dub 2008 14:10
Bydliště: Košice

Re: Oubliette

Odeslatod nabaa v 06 říj 2008 18:58

Dneska jsem se na tuhle epku podívala v rámci Krycekovy rozsáhlé recenze a všimla jsem si, že se v ní hodně opakuje hudební motiv ze závěrečné scény Essence. :) A mladý agent, který na konci zůstane u chaty s Lucy se jmenuje stejně jako detektiv z Christmas Carol a Emily - Kresge. ;)
But what if we could stop,pause to take stock of each precious moment before it passes? Might we then see the endless forks in the road that have shaped a life? And,seeing those choices,choose another path?
Uživatelský avatar
nabaa
 
Příspěvky: 831
Registrován: 13 dub 2008 10:08
Bydliště: Prostějov

Re: Oubliette

Odeslatod derena v 02 srp 2009 20:07

Mne osobne sa táto časť nepáčila. Neviem ani čím to bolo,nejak mi nesadla.
derena
 
Příspěvky: 56
Registrován: 27 črc 2009 09:58

Re: Oubliette

Odeslatod 16mino28 v 12 bře 2011 22:08

DD nie je zlý herec, emotívne scény zvláda. V tomto prípade je kameňom úrazu dabing :) Inak epka zaujímavá, predstaviteľ psychopata skutočne vydarený, miestami až moc protivná Scully a ďalšia veľmi nesympatická herečka pri Mulderovi ( po angličanke z prvej série )
Uživatelský avatar
16mino28
 
Příspěvky: 46
Registrován: 18 úno 2011 11:18
Bydliště: Liptovský Mikuláš - Slovakia


Zpět na 3. série

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron