Kult X

JEDNOTLIVÉ SÉRIE AKT X
1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9.

Třetí celovečerní film Akta X (shrnutí)

Zatím vznikly dva celovečerní filmy, třetí se teprve plánuje: FILM 1 | FILM 2 | FILM 3

xfiles-syndicate-john-neville-small.png

Ačkoliv druhý film neměl příliš přesvědčivé výsledky v kinech a nedočkal se ani nadšených recenzí, společnost 20th Century Fox oznámila, že s třetím filmem počítá. Ještě před premiérou druhého filmu se Chris Carter, duchovní otec celého televizního fenoménu, vyjádřil, že věří v další pokračování. Krátce po premiéře dvojky se dokonce objevila zpráva, že Carter třetí film už připravuje. I podzim 2008 byl ve znamení pozitivních zpráv: nejprve společnost Fox oznámila, že vznik třetího filmu závisí už jen na Caterterovi a jeho týmu, což producent Frank Spotnitz spokojeně kvitoval. V závěru roku se k pokračování vyjádřil dokonce William B. Davis, dlouholetý představitel Muže s cigaretou, který se nechal slyšet, že ve třetím filmu nesmí chybět. Chris Carter, který bude stoprocentně stát za scénářem filmu, totiž třetí celovečerní Akta X plánuje jako mytologická. Zároveň by se mělo jednat o definitivní završení celého fenoménu Akta X. O novém filmu padla řeč i v roce 2009, kdy se producent Spotnitz vyjádřil, že film vznikne do roku 2012. Ničeho víc, než jen dalších slov, jsme se ale zatím bohužel nedočkali, a tak osud třetího filmu je stále ve hvězdách. A upřímně, už nás to přestává bavit.

xfiles-syndicate-small.png

Jak sami můžete vidět níže (i výše), mnoho potvrzených zpráv bohužel nemáme. Dnes, na začátku roku 2012, vlastně ani nevíme, kdy přesně bude film vznikat, natož pak, kdy bude jeho premiéra. Jelikož byla potvrzena mytologická povaha celého snímku, můžeme se po stránce žánru těšit na politický thriller, který známe právě z tolik populárních mytologických epizod seriálu. Pokud jde o herce, pak vedle Davida Duchovnyho a Gillian Andersonové nebyl potvrzen vlastně nikdo další. Tvůrce seriálu Carter se však v minulosti v jednom z interview nechal slyšet, že by ve filmu rád viděl Roberta Patricka a Annabeth Gishovou, kteří vystupovali v osmé a deváté sérii a stali se neoddělitelnými mytologickými postavami.

Smutnou jistotou pak už jen zůstává, že film určitě nebude režírován Kimem Mannersem. Tento vynikající režisér, který natočil jedny z nejlepších mytologických dílů (jmenujme např. Requiem, Within, Without, Per Manum, Essence, Existence či závěrečné epizody seriálu The Truth) už bohužel není mezi námi.

Tento článek byl zveřejněn 1.1.2012 v 0:00 v kategorii Akta X film 3.

Komentáře: 4

 1. Truth napsal(a) 16.10.2009 v 18:54

  „Zároveň by se mělo jednat o definitivní završení celého fenoménu Akta X“ To snad ne! To my zkazilo vzrušení z 3. filmu" :-(

 2. zzz napsal(a) 31.7.2011 v 12:28

  upoutávka na 3.film z května
  http://www.youtube.com/watch?…

 3. simona napsal(a) 18.9.2011 v 18:19

  “Doufám, že to vyjde, hodně se o tom mluví," řekla herečka v australské televizi a dodala: „Vždycky jsem chtěla udělat film, který by si z Akt X dělal srandu… o tom jsme mluvili velmi dlouho. Možná že po třech filmech bychom se mohli dostat k parodii.“

  Server Cinemablend už loni psal, že herec David Duchovny alias agent Mulder potvrdil třetí díl. O novém filmu se ale mnoho neví. Příběh půjde podle herce ke kořenům seriálu, což znamená, že opět odhaluje vládní spiknutí (a určitě to nebude daleko od tématiky UFO).

  Producentům jde ale o peníze a problém představují statistiky druhého celovečerního filmu, který podle stránek mezinárodní filmové databáze přinesl celosvětově hrubý zisk kolem 70 miliónů dolarů, což není vzhledem k nákladům na film příliš ohromující.

  Režisér Chris Carter se již dříve zmínil, že chce třetí Akta X točit a v kinech by mohla být v prosinci 2012. Ještě v roce 2008 tvrdil i manažer Foxu Tom Rothman, že pokračování záleží na hercích a režisérovi, ale od té doby už žádné prohlášení nevydal.
  P.S.Tohle článek, který jsem teď objevila a nevím, jestli nenosím dříví do lesa, ale pro mne je to první zpráva, kterou jsem četla a která natáčení třetího filmu přímo potvrzuje. Je to z Novinek.cz, z úterý 6.9. Jestli to je jen blaf, tak se omlouvám za šíření paniky.

 4. devotee napsal(a) 23.12.2011 v 2:50

  Podle mě by si vydělal hodně vzhledem k tomu, že by to bylo v prosinci 2012 a mnoho lidí věří v konec světa a UFO a vše, co známe z Akt X=)

Řekněte nám svůj názor!