Kult X

JEDNOTLIVÉ SÉRIE SERIÁLU AKTA X
1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | 10. | 11.

Na nové knize o Aktech X se již pracuje, vyjde 3. května 2017

Svět Akt X se po dlouhých letech znovu vrací na český knižní trh. Nakladatelství Baronet již letos uvede dvě nové příběhové knihy s agenty Mulderem a Scullyovou v hlavní roli. Vydání první knihy Trust No One je předběžně stanoveno na středu 3. května 2017, druhá na podzim 2017, abychom si mohli udělat radost pod vánočním stromečkem. Oba tituly dohromady obsahují třicet nových případů z Akt X, jejichž autory jsou spisovatelé typu Maxe Allana Collinse, kteří na knižní podobě fenoménu Akta X pracovali již v devadesátých letech. Každá z knih je koncipována jako jedna televizní sezóna, každý příběh má formát podobný typické televizní epizodě. Ve vedlejších rolích příběhů, které se odehrávají jak v minulosti, tak v současnosti, vystupují Osamělí střelci, Alex Krycek či John Doggett. Hlavní postavou jednoho z případů je Walter Skinner, některé příběhy jsou pak vyprávěny pouze z pohledu agentky Scullyové, jiné z pohledu Muldera. Zástup monster, kterým se naši agenti postaví, je zcela obligátní – mimozemšťané, upíři, vlkodlaci, aligátoři…

knihy2016.png

Nakladatelství Baronet nabízí tituly rozličných žánrů – horory, thrillery, sci-fi a fantasy, severské krimi, stále oblíbenější young adult série, ale i válečné a historické romány, romány pro ženy a romány erotické. Mnohé knihy vycházejí na motivy známých filmových, televizních či herních předloh (Alien, The Walking Dead), případně se jedná o původní díla jako třeba Duna Franka Herberta či Psycho Roberta Blocha. Aby vám neunikla skutečně žádná nová informace, doporučuji vedle našeho webu sledovat facebookový profil nakladatelství, který nabízí neúnavný denní servis ze světa literatury.

Tento článek byl zveřejněn 19.2.2017 v 23:48 v kategorii Knihy o Aktech X, Knižní tipy.

Komentáře: 3

 1. Alby napsal(a) 12.11.2016 v 22:37

  Tesim sa velmi, rodit mam 9 maja, tak dufam,ze dovtedy stihnem kupit a mat co citat v porodnici.

 2. Mirka napsal(a) 7.12.2016 v 19:49

  Ahoj,
  můj příspěvek se sice týká hudby, ale píšu ho sem. Věřím, že mnozí z vás už zaznamenali, že vyšel třetí svazek se čtyřmi CD s hudbou k seriálu. Zjistila jsem to nedávno. Mimo jiné je tam Deep Throat (moje srdcovka) Detour, Genderbender, Small Potatoes nebo Bad Blood.
  Navíc nějaká dobrá duše dala na Youtube veškerou dosud vydanou hudbu pěkně chronologicky seřazenou podle jednotlivých sérií a dílů, takže si to pouštím doma, v práci a tetelím se blahem. :)
  Mark Snow je prostě třída a The X-Files jsou the best ! ;)

 3. ZuzkaMuf napsal(a) 9.4.2017 v 20:18

  tak na Baronetu už se dá předobjednat : https://baronet.cz/…nikomu-never?…

Řekněte nám svůj názor!