Kult X

JEDNOTLIVÉ SÉRIE AKT X
1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9.

Epizodu 10×02 Founder’s Muta­tion sledovalo 9,67 milionů diváků

Druhou epizodu desáté série Founder's Muta­tion sledovalo 9,67 milionů diváků. V porovnání se sledovaností první epizody (která byla vysílána hned po pohárovém zápase americké fotbalové ligy) se samozřejmě jedná o ztrátu, ale rozhodně ne takovou, jakou jsme očekávali v našich nejčernějších představách. Ještě důležitější je, že ve věkové kategorii 18 až 49 let se nová epizoda (s ratingem 3,2 a podílem 10) stala nejúspěšnějším pořadem, který byl v pondělí odvysílán, a to napříč všemi televizními stanicemi. Půjde-li to takto i u ostatních čtyř dílů, je obnovení Akt X pro jedenáctou řadu prakticky samozřejmostí.

founders.png

Tento článek byl zveřejněn 27.1.2016 v 21:00 v kategorii Restart seriálu Akta X.

Komentáře: 13

 1. yscully napsal(a) 27.1.2016 v 21:31

  Kdyže to mají GA a DD volno v diáři na natáčení jedenácté řady? V roce 2023? :)

 2. XGirl napsal(a) 27.1.2016 v 21:42

  Myslim, ze tady pujde o penize – pokud za to oba dostanou tucny honorar (jakoze pokud bude desata serie uspech, tak nic jineho nepredpokladam – ale jeste nejsme ani v polovine, tak at to nezakriknem), tak si ten cas najdou, o to bych vubec nemela obavu :-) :-) :-)

 3. sjpetka napsal(a) 27.1.2016 v 21:47

  no keď má DD ten svoj serial s pravidelným režimom natačania, tak je možné, že im to vyjde opat na leto, čo je trochu na škodu ponurej atmosfére kanadských lesov, ktoré stvorili tolko úžasných outdoorových dielov povodného serialu.

 4. mrx.friend napsal(a) 27.1.2016 v 21:54

  Skvělý čísla, doufám ve stabilitu a s finální epizodou zase v mírný navýšení 8-)

 5. spockedscully napsal(a) 27.1.2016 v 22:06

  XGirl – v tom případě doufám, že zas Gill nenabídnou půlku platu DDho, protože mám pocit, že by se jim na to už vykašlala :D

 6. XGirl napsal(a) 27.1.2016 v 22:49

  spockedscully:
  To se ale delo nekdy v 90. letech, ted uz snad ne, nebo o tom mas nejake zpravy? Ja myslela, ze za revival dostali oba stejne…

 7. kultx napsal(a) 28.1.2016 v 6:24

  XGirl: Já se právě obávám, že jí nabídli polovinu Duchovnyho platu i tentokrát… taky jsem na to koukal jak jojo.

  O víkendu bych o tom rád napsal, někde v noťasu mám odkaz na Hollywood Reporter, který o tom psal, pokud má spockedscully nějaké další zdroje, budu za ně rád.

 8. spockedscully napsal(a) 28.1.2016 v 6:26

  XGirl: No právěže jí tolik nabídli i tentokrát…mluví o tom tady: http://www.thedailybeast.com/…revival.html nebo ve zkratce http://www.edna.cz/…-o-sve-roli/ Každopádně si asi vynutila rovnocenný plat, jinak by do toho asi nešla, ale stejně si dokážu představit, že potřetí by už ji asi nebavilo je ukecávat.

 9. Dennied napsal(a) 28.1.2016 v 7:03

  O nabídce polovičního platu Scully oproti Mulderovi psali na více místech, takže bych tomu věřil.
  Odkazy:
  http://variety.com/…-1201686438/
  https://www.yahoo.com/…0100343.html
  http://www.independent.co.uk/…6827946.html

 10. Tereza napsal(a) 28.1.2016 v 10:06

  Tak si to tu čtu a přišla SMS, samozřejmě mám nastavenou X Files znělku.
  To snad nemyslíte vážně, že jí nabídli i teď půlku. To je strašný.
  Jinak, nesledujete někdo denní tisk? Kdyby tam bylo něco o X Files? Předpokládám, že kult X by o tom informoval, nicméně nevím, jestli i toto je v jeho silách. Já se s kočárkem do trafiky nedostanu, takže jsem totálně mimo.

 11. Tereza napsal(a) 28.1.2016 v 10:10

  Myslela jsem, že asi není v Michalových silách ještě běhat po trafikách, když má plné ruce práce s webem. Za což mu moc děkuji a za titulky také. Moc pomohly.

 12. Ivet napsal(a) 28.1.2016 v 10:15

  Něco kolem toho proběhlo, ale mělo to být nakonec dementováno. Čert ví jak to bylo doopravdy.

  Hlavně si myslím, že si Gillian asi ani tolik říct nemůže (dle mého není v daném oboru tak úspěšná jako DD, on má za sebou přece jen Californication a Aquarius je taky dost úspěšný a maká se na druhé serii, takže si myslím, že více žádaný a ceněný je DD (dostal další zlatý globus, byl an něj ještě nominován a před třemi dny dostal hvězhu nachodníku slávy). Možná je to jen můj pocit, ale příjde mi, že on dokázal ve své práci pokračovat dál a má více projektů, které ho dělají „dražším“ (ikdyž je fakt, že filmy mu hold nějak nejdou, zato na seriálech si to kompemzuje dostatečně). No a pak tu je další věc a tou je to kolik si řeknou – čím se spokojí. Pokud by jsme předpokládali, že DD neví kolik nabízejí Gillian a naopak, tak si prostě DD řekne nějakou sumu a je buď odsouhlasena nebo se dojde ke kompromisu a pokud si Giilain řekne polovinu jeho představy, tak by byli ve Foxu blbí, aby jí řekli "No to Duchovny chtěl dvakrát tolik, chcete taky? " Takže se stím spokojej a ještě naní vydělaj.

  Dále jen podotýkám, že nechci nijak naštvat fanoušky Gillian. To jen aby bylo jasno. Todle je čistě můj subjektivní názor.

 13. mrx.friend napsal(a) 28.1.2016 v 18:17

  Co se týče toho platu, mně to tu strašně smrdí bulvárem. Jako by si najednou všichni řekli: „Ty jo, o revivalu už asi víme všechno, na co se v tuhle chvíli šlo zeptat a čtenáře o tom informovat, tak co v rámci propagace teď? Hmm, pojďme si vymyslet nějakej šokující drb!“ Neříkám, že to tak nikdy nebylo, ale při tom, jaký mezi sebou ti dva mají přátelství, by mě docela překvapilo, kdyby se o tom mezi sebou nikdy nebavili a ty cifry si neříkali. David na mě spíš působí, že by naopak za Gill stál a v tomhle směru jí podpořil, třeba by byl i tím, kterej na producenty zatlačí, aby se ty částky vyrovnaly. Něco jako bejvalo v Přátelích. Tam si postupně hlavní šestka říkala každou sezónu o vyšší plat (až to ke konci seriálu dotáhli k jednomu milionu dolarů za jednu epizodu pro každýho) a vždycky toho dosáhli proto, že všichni drželi pospolu ve smyslu „Nezaplatíte takhle byť jednomu, odcházim.“ To, že o polovičním platu Gillian píše víc zdrojů… nemůže to bejt tak, že jeden server tenhle nonsense vyplodí a ostatní to s radostí šíří dál?

Řekněte nám svůj názor!