Kult X

JEDNOTLIVÉ SÉRIE AKT X
1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9.

Duchovnyho Hank Moody se za měsíc naposledy vrátí

Už příští měsíc se na televizní obrazovky a displeje našich počítačů naposledy vrátí oblíbený seriál Californication. Letos třiapadesátiletý David Duchovny si Hanka Moodyho, který se agentu Mulderovi stal více než důstojným protivníkem, zopakuje už sedmým rokem. Závěrečná sedmá sezóna se bude vysílat od 13. dubna do 29. června 2014. Stejně jako všechny předešlé série, i ta poslední nabídne dvanáct epizod, z nichž každou bude kabelová stanice Showtime vysílat o premiéře v neděli. Producenti zatím úzkostlivě tají všechny detaily, venku jsou dosud pouze dva trailery a jeden plakát. Všechny materiály si můžete prohlédnout na české fandovské stránce edna.cz/califor­nication. Obrázek, který vám nabízím níže, však ze seriálu nepochází – a nejedná se ani o exkluzivní záběr z třetího celovečerního filmu na motivy seriálu Akta X. Obrázek pochází z nevšední komedie Goats, ve které Duchovny strhujícím způsobem ztvárnil roli kozího muže. Chce vůbec detaily?

david-duchovny-goats.png

Tento článek byl zveřejněn 28.3.2014 v 0:00 v kategorii David Duchovny, Seriál Californication.

Komentáře: 3

 1. Moro napsal(a) 28.3.2014 v 21:59

  Když Californication začínalo svou první sérií, tak to hned patřilo mezi moje top seriály (tehdy to taky ještě nebylo tolik populární, což je pro mě vždy plus). Druhá série svou kvalitu potvrdila. Bohužel pak to pro mě šlo dolů a nakonec až do úplného odpadu. Nové série sleduju už jen ze zvyku, ale trvá mi vždycky třeba i rok, než se k nim dokopu. Nikdy tak moc nechápu tu oblibu seriálu i při nových sériích, protože původní koncept je nenávratně pryč, dialogy už dávno nejsou tak geniálně vtipné (kdy tvůrci měli skvělý cit pro využívání sprostých slov) a co je nejhorší, úplně se změnily charaktery všech hlavních postav a tak jim těžko lze ještě fandit. Nemluvě o tom, že Lew Ashby ze druhé série byla snad poslední sympatická vedlejší postava.

  No, sice se jedná jen o můj subjekitvní pocit, ale prostě je smutný, že ze 6 (a nejspíš i 7) sérií jsou prakticky jen 2 povedené. Škoda.

 2. Mitchell napsal(a) 30.3.2014 v 21:42

  Moro: Líp bych to asi nenapsal, naprosto souhlasím, pro mě je Californication první dvě série, pak už je to jen vaření z vody…

 3. kultx napsal(a) 30.3.2014 v 22:22

  To, co napsal Moro, se v podstatě nedá vyvrátit, nejen proto, že je to jeho osobní názor, ale i proto, že je to objektivně pravda (úpadek dialogů, fekální humor apod.).

  Jedna věc je mi ale na Californication trvale sympatická. I když seriál řeší osobní i rodinné vztahy v reáliích naši komplikované současnosti, což je věc poměrně vážná pro každého z nás, nehraje si na kazatele, nepokouší se pídit po smyslu života, nerozehrává nějaké trapné existenciální otázky apod. Je to prostě (ano, mnohdy velmi stupidní) groteska plná karikatur bez jakékoliv hloubky a rozměru – v podstatě tomu seriálu už jen chybí, aby byl animovaný ;-) (Simpsonovi jsou dnes obdobně bezradní.)

  To samozřejmě neznamená, že proto je Californication lepším seriálem, za sebe k němu ale z tohoto důvodu přistupuji s podstatně větším pochopením, než ostatní diváci.

Řekněte nám svůj názor!