Kult X

JEDNOTLIVÉ SÉRIE AKT X
1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9.

Čtvrtou epizodu napsal Chris Carter o Daně Scullyové

Revival seriálu Akta X bude mít premiéru v neděli 24. ledna 2016. Jedná se o neoficiální desátou sérii původního seriálu, která je právě natáčena v kanadském Vancouveru a jeho okolí. Nová série bude uvedena v omezeném množství šesti epizod, z nichž zhruba polovina bude pokračovat v seriálové mytologii a polovina odvypráví samostatné hororové příběhy. Tato aktualita přehledně shrnuje základní informace o každé epizodě. Článek bude průběžně aktualizován, později pak pro každou epizodu vznikne samostatná informační karta, která obsáhne základní produkční a příběhové informace, stejně jako spekulace a spoilery.

revtxt-002.png revtxt-001.png

Kód a název epizody Režie Scénář Premiéra
10×01 My Struggle Chris Carter Chris Carter 24.01.2016
10×02 Home Again Glen Morgan Glen Morgan 25.01.2016
10×03 Mulder and Scully Meet the Were-Monster Darin Morgan Darin Morgan 01.02.2016
10×04 Babylon Chris Carter Chris Carter 08.02.2016
10×05 název neznámý James Wong James Wong 15.02.2016
10×06 název neznámý Chris Carter Chris Carter 22.02.2016

Z nejnovějšího vydání Entertainment Weekly jsme se dozvěděli, že čtvrtou epizodu revivalu napíše a zrežíruje Chris Carter. Ten prozradil, že tato (zatím ještě oficiálně nepojmenovaná) epizoda se bude věnovat Daně Scullyové, konkrétně pak ** otázkám víry, které vzdor všemu skepticismu v agentčině životě vždy sehrávaly zásadní roli. Otázkám tohoto typu byly zcela nebo zčásti zasvěceny vynikající epizody jako jsou Gethsemane, Redux II či All Souls. V této souvislosti se Scullyová dostane do konfliktu s Mulderem, což jen potvrzuje Carterova dřívější slova o poměrně bouřlivém vztahu obou bývalých parťáků v nových epizodách. ** Bylo rovněž potvrzeno, že Carter napíše a zrežíruje celkem tři epizody, tedy rovnou půlku revivalu. Krom zmíněné čtvrté epizody to bude premiéra i finále série, z nichž obě budou pravověrnými mytologickými epizodami. Do jaké míry se v těchto dílech objeví Walter Skinner a Muž s cigaretou, to zatím nevíme, stejně jako nevíme, zda Skinnera potkáme i v některých samostatných příbězích. Téměř najisto však víme, že druhá, třetí a pátá epizoda, o něž se postarají bratři Morganové a James Wong, budou zcela nebo z větší části samostatně stojícími příběhy. Tak například v epizodě Mulder and Scully Meet the Were-Monster, kterou napsal a zrežíruje Darin Morgan, se naši (ex)agenti střetnou s mužem, který se mění v monstrum. Carter nicméně dodává, že všech šest epizod bude tvořit kompaktní celek a divák bude mít jasný pocit, že příběhy, vyprávěné v jednotlivých epizodách, na sebe časově a dějově navazují. Další informace i zajímavé spekulace budou brzy doplněny.

Tento článek byl zveřejněn 29.6.2015 v 20:00 v kategorii Restart seriálu Akta X.

Komentáře: 3

  1. mrx.friend napsal(a) 30.6.2015 v 0:48

    Tak z té čtvrté epizody jsem docela rozpačitý. Po druhém filmu mám trochu obavy, aby se do toho Carter nezamotal – té víry a filozofie už tam bylo přece jenom trochu moc :-/ pokud bychom se dočkali něco ve stylu „all things“, asi bych problém neměl…

  2. Angelitos napsal(a) 1.7.2015 v 9:46

    No super dík moc za novinky, moc ráda si něco nového přečtu, ty názvy zní dost dobře :)

  3. Clarissa napsal(a) 7.7.2015 v 9:15

    Vzhledem k tomu, že „all things“ napsala a režírovala Gill (byť s podporou Cartera), tak něco podobného neočekávám. Jen bych se radši věnovala mimozemšťanům než víře. No, uvidíme.

Řekněte nám svůj názor!