Kult X

JEDNOTLIVÉ SÉRIE AKT X
1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9.

Clint Eastwood připravuje film o J. Edgaru Hooverovi

Uznávaný filmař Clint Eastwood (Million Dollar Baby, Gran Torino) si ve svém nejnovějším projektu vezme na mušku FBI, která v Aktech X mimo jiné zaměstnávala i Muldera se Scullyovou. Film se však nebude zaobírat řadovými agenty, ale zamíří rovnou na nejvyšší místa. Eastwood chystá ke zfilmování životní příběh J. Edgara Hoovera, legendárního ředitele tohoto federálního vyšetřovacího úřadu. Hoover, který nastoupil do čela agentury v roce 1924, tedy v pouhých devětadvaceti letech (viz foto níže), vydržel na ředitelské židli až do své smrti v roce 1972, téměř padesát let. Jeho život je pro zfilmování velmi vděčným tématem, protože za dobu jeho působení v čele Úřadu se FBI zabývala např. gangsterskými válkami ve třicátých a čtyřicátých letech, nacistickými špionážemi během války, následnou sovětskou hrozbou po válce či vyšetřováním atentátu na Johna Fitzgeralda Kennedyho.

j_edgar_hoover_1924_small.jpg

Zatímco dopadení gangsterů jako byl Al Capone, John Dilinger nebo Bonnie a Clyde se setkalo s všeobecně kladným přijetím, jiné případy pověst FBI silně pošramotily. Byl to totiž opět Hoover, kdo nechal pronásledovat lidi podezřelé z neamerické činnosti či monitorovat skupiny bojující za zrovnoprávnění černochů či proti válce ve Vietnamu. Nic není černobílé, což je koneckonců nejlepší reklamou chystaného filmu, který by se pod názvem Hoover a s Leonardem DiCapriem v hlavní roli měl do kin dostat v roce 2012.

Tento článek byl zveřejněn 23.7.2010 v 18:00 v kategorii Filmové tipy, Zajímavosti, Záhady a fenomény.

Komentáře: 2

  1. kultx napsal(a) 23.7.2010 v 17:03

    Věřím, že tento článek už bude konečně politicky korektní, alespoň podle většiny čtenářů… ;-)

    Jinak, postava J. Edgara Hoovera, nebo alespoň zmínka o něm, se v Aktech X objevila hned několikrát, viz x-files.wikia.com

  2. luca napsal(a) 24.7.2010 v 19:17

    Hmm… to zní rozhodně zajímavě! :-))

Řekněte nám svůj názor!