Kult X

JEDNOTLIVÉ SÉRIE AKT X
1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9.

Chris Carter stvořil nový seriál

Od nynějška už ne jen Akta X, Millennium a The Lone Gunmen, ale i The After patří do tvůrčího portfolia Chrise Cartera. Duchovní otec Muldera a Scullyové po dlouhých letech zdánlivé nečinnosti vymyslel, napsal a natočil pilotní epizodu zbrusu nového seriálu a dal tak našemu webu krásný dárek k jeho desátým narozeninám. The After je mysteriózní drama s prvky science fiction, které sleduje blíže nespecifikovanou katastrofu v americké Kalifornii. Hlavními hrdiny je nesourodá skupinka vyděšených lidí, kteří se snaží s nově vzniklou post-apokalyptickou realitou co nejdůstojněji poprat. Jelikož mezi ně patří právník, klaun, začínající herečka, uprchlý trestanec, luxusní společnice a stará milionářka, asi chápete, že se jim to zrovna dvakrát nedaří. Po úprku z kolabujícího města, plného rabující a zmatené populace, se celá skupina dostane do přilehlých kalifornských lesů, kde, jak brzy sami zjistí, se dějí věci ještě mnohem divnější, než v centru hroutící se civilizace.

kultx-chris-carter-the-after-2014–001-small.png kultx-chris-carter-the-after-2014–002.png kultx-chris-carter-the-after-2014–003-small.png kultx-chris-carter-the-after-2014–004-small.png kultx-chris-carter-the-after-2014–005-small.png kultx-chris-carter-the-after-2014–006-small.png kultx-chris-carter-the-after-2014–007-small.png kultx-chris-carter-the-after-2014–008-small.png kultx-chris-carter-the-after-2014–009-small.png kultx-chris-carter-the-after-2014–010-small.png

Seriál The After je malou zvláštností, protože byl uveden pouze na internetu. Seriálový producent Amazon Studios takto začátkem roku představil desítku titulů, které následně při on-line vysílání bojovaly o přízeň internetových diváků. Před pár dny bylo rozhodnuto, že The After uspělo a studio vynaloží prostředky pro natočení celé série. Je samozřejmě zcela předčasné vynášet soudy nad kvalitou celého projektu, mohu-li hodnotit dle pilotní epizody, bude asi nejobtížnější nalézt si cestu k relativně velkému počtu ne zrovna charismatických hrdinů (pokud se vám to podařilo u seriálů jako Lost či The Walking Dead, mělo by vám to jít i zde). Kde naopak Chris Carter již tradičně boduje, to je budování atmosféry, která je (zvláště ke konci) mimořádně zlověstná, připomínající mix epizod Die Hand Die Verletzt a Daemonicus. Post-apokalyptické drama samo o sobě dnes už samozřejmě nikoho nenadchne (nepřekvapí, nevyděsí), nejspíš i proto katastrofickou událost Carter nijak blíže nepopisuje a věnuje se raději bizarní zápletce, která se rozehrává okolo skupinky „vyvolených“. Jak to nakonec dopadne, na to si budeme muset počkat minimálně rok. Pokud chcete být zásobováni nejnovějšími informacemi, sledujte nejen Kult X, ale i seriálový portál edna.cz/the-after, který se stará o veškerý servis českým fanouškům.

Tento článek byl zveřejněn 31.3.2014 v 0:00 v kategorii Chris Carter, Seriálové tipy.

Komentáře: 2

  1. kultx napsal(a) 31.3.2014 v 0:00

    Jen pro úplnost: Harsh Realm, další Carterův seriál, jsem z úvodního výčtu vypustil, protože se bohužel nedočkal příliš dlouhé existence.

  2. Mishka napsal(a) 31.3.2014 v 1:35

    Pilotni dil The After jsem jiz shledla pred tydnem a musim rici za me, ze urcite se budu divat na dalsi dily. Citim z teto nove show, ze bude plna zvratu a zlovestne atmosfery.

Řekněte nám svůj názor!