Kult X

JEDNOTLIVÉ SÉRIE AKT X
1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9.

Californication si stále zaslouží šanci

Když v lednu vznikala aktualita o špatných seriálech, poněkud předčasně jsem do ní zařadil i Californica­tion, bláznivou komedii s Davidem Duchovnym v hlavní roli. Předem zdůrazňuji, že vše, co jsem do článku napsal, stále platí: Californication má to nejlepší už dávno za sebou, příběh byste zde hledali jen marně, postavy se chovají groteskně, hloupě, některé nesnesitelně a mnohé (zvláště dámské osazenstvo z Hankovy rozvrácené rodiny) jsou už dočista zbytečné. Seriál nově rovněž trpí syndromem Zamilovaného profesora, při kterém přibývá nechutností a ubývá vtipu. Přesto se situace aktuální šesté sezóny po odvysílání prvních dvou mizerných epizod rapidně zlepšila, a i když příhody Hanka Moodyho už dávno nepřinášejí nic nového, mluvit o špatném seriálu by bylo až moc přísné – už jen proto, že nejsem z těch, kteří od televizních seriálů nutně vyžadují nějaký dějový pokrok, zvláště když se jejich děj odehrává v Kalifornii a hlavní postava bezdůvodně popíjí moč.

kultx-californication-2013–001-small.png kultx-californication-2013–002-small.png kultx-californication-2013–007-small.png kultx-californication-2013–004-small.png kultx-californication-2013–005-small.png kultx-californication-2013–006-small.png

Californication má navíc v českém prostředí velké štěstí na překladatele; stačí se podívat na adresu edna.cz/califor­nication, kde naleznete přeloženy veškeré titulky i doprovodné články (kdo ji alespoň trochu zná, ten ví, že edna.cz celkově je v překladatelské branži bezkonkurenční a jména jako Hurley či iHyi jsou zárukou té nejvyšší kvality).

Tento článek byl zveřejněn 25.3.2013 v 0:00 v kategorii Seriál Californication.

Komentáře: 7

 1. Deina.K.Scully napsal(a) 28.3.2013 v 10:24

  Nechci nic říkat ale nezaslouží

 2. Moro napsal(a) 28.3.2013 v 11:43

  První 2 série Californication jsou pro mě nedostižný. Jsou super, co hláška to sranda, sprostá slova a scény tam ještě nejsou prvoplánový, zkrátka to tam skvěle sedne. Děj je zábavný, postavy originální.

  Jenže od 3. série to šlo dolů. Sprostých slov přibývalo, což není pro mě nějakej problém, jde spíš o to v jakém kontextu přibývalo. Už ty dialogy prostě nebyly tak geniální, nechutnosti a sprostá slova tam byly cpány co nejvíc, jen proto aby toho tam zkátka bylo hodně. Přitom to postrádalo tu přirozenost a vtipnost prvních sérií.

  Do toho z Hanka postupem času udělali puberťáka, kterej se sám občas chová na pěst. Což mě mrzí nejvíc. První dvě série to byl naprostej borec, kterýmu jsem žral všechno. Když něco pokazil, tak většinou za to vlastně nemohl a člověk s ním soucítil. Ale při všech těch úletech to byla charakterní postava. Ale postupem času z něho udělali docela blbce, co jen pořád musí dělat nějaký kraviny, u kterých vždycky něco podělá, ale člověk už ho nějak nechápe proč to vlastně dělá. Zkrátka to není ten samej Hank co dřív. Takže bohužel už jsem mu poslední série ani moc nefandil. Do toho i další postavy jsou čím dál tím horší (Becca často už leze na nervy svým chováním).

  Na poslední sérii se určitě někdy podívám, ale jestli mi to potrvá stejně dlouho, jako než jsem se konečně dokopal k 5. sérii, tak to bude ještě za hodně dlouho.

 3. Gstar napsal(a) 28.3.2013 v 16:45

  Dave vypadá pořád výborně.Nej je to foto v posteli.:-)

 4. Lone Gunman napsal(a) 29.3.2013 v 15:21

  Bohužel, dle mého názoru je Californication odpad, který měl být už dávno zrušen. To, co bylo napsáno v předchozím článku, je ne 100% fakt a přirovnání k Zamilovanému profesorovi dokonale, tragicky pravdivé.

 5. Deina.K.Scully napsal(a) 30.3.2013 v 9:20

  Souhlasíííííí­ííííííííííííí­ím Lone Gunman

 6. Barulie napsal(a) 30.3.2013 v 12:19

  Souhlasím s vašimi názory a troch nechápu proč Californication prodloužili a objednali další sérii. 6. sérii sleduji už od prvního dílu a musím říct, že jsem se u žádného dílu od srdce nezasmála. Kvalitě prvních dvou sérií sérií se nic nevyrovná.

 7. Lone Gunman napsal(a) 30.3.2013 v 13:36

  „Kvalita“ Californication vynikne hlavně pokud si před kteroukoliv ze současných epizod pustíte třeba „Small Potatoes.“ Pak člověka ohledně Duchovnyho humoru napadne spousta teorií, převážně souvisejících s Allzheimerem, otravou těžkými kovy nebo předčasnou senilitou.

Řekněte nám svůj názor!