Kult X

JEDNOTLIVÉ SÉRIE SERIÁLU AKTA X
1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | 10. | 11.

Restart seriálu Akta X? Už i David Duchovny potvrdil zájem

Zábavní internetové servery Entertainment Weekly, ComingSoon a IGN informovaly, že se stále více uvažuje o návratu seriálu Akta X na televizní obrazovky. Nutno podotknout, že obsahově se citované zprávy takřka neliší od informace, kterou jsme přinesli už loni v létě – jediným rozdílem je, že prohlášení tentokrát neuvedl Chris Carter, ale vedení společnosti 20th Century Fox Television, na které se Carter loni odkazoval. Připomeňme, že obdobným způsobem se v loňském roce vrátil seriál 24 hodin s (evidentně) nesmrtelným Jackem Bauerem v hlavní roli, takže comeback Muldera a Scullyové, ať už s tváří Davida Duchovnyho a Gillian Andersonové, nebo kohokoliv jiného, zas tak mimo mísu není. Co myslíte, mají Akta X ve světě, kde trend udávají série typu Twilight a Hunger Games, stále svoje místo?

Aktualizace (středa 21. leden 2015): Tak blízko novým epizodám seriálu Akta X jako dnes jsme ještě nebyli. Už ne jen ředitelé společnosti FOX Dana Waldenová a Gary Newman a duchovní otec seriálu Akta X Chris Carter, ale i David Duchovny dnes oznámil svůj zájem „vklouznout do kůže agenta Muldera“ a zopakovat si tak svoji nejslavnější roli v televizním pokračování seriálu Akta X. Herec se pro deník USA Today rovněž vyjádřil k otázce formátu nové série s tím, že by se jednalo o sezónu zkráceného rozsahu. „Všichni jsme už staří, nemáme dostatek energie pro celou sezónu,“ uzavřel s úsměvem.

xfiles-first-season-promo-shoot-001-small.jpg xfiles-i-want-to-believe-promoshoot-small.jpg

Tento článek byl zveřejněn 21.1.2015 v 0:00 v kategorii Restart seriálu Akta X.

Komentáře: 26

 1. Moro napsal(a) 18.1.2015 v 18:07

  Super, že si zmínil právě 24 hodin. Po Aktech X asi můj nejoblíbenější seriál. K tomu musim dodat, že návrat Jacka Bauera podle mě vyšel skvěle. Samozřejmě to nepřekonalo série za zlatého období seriálu (především 2. – 5. série). Dalo by se tomu také vytknout, že některé situace jsme mohli v určitých modifikacích vidět v předchozích sériích. Jenže ten comeback přinesl přesně to, co od toho fanoušci žádali – Jacka Bauera tak jak ho známe, navázání na předchozí události, pár dalších postav z předchozích sérií a celkově příběh a postavy vypadali jak kdyby ani nikdy k žádnému přerušení nedošlo, za což zasloužejí herci uznání, že se dokázali do svých rolí znovu vcítit. Za to ale patří dík i tvůrcům, kteří celý děj a charaktery postav vykreslili tak, jak si je pamatujeme. Takže s tímhle velká spokojenost.

  Ale proč o tom všem píšu. Kdyby se někdy měl konat comeback Akta X, představoval bych si to nějak podobně. Odpustil bych tomu i občasnou neoriginalitu a třeba i nižší rozpočet. Důležitý by bylo, kdyby to přineslo Akta X v podobě v jaké to mají fanoušci nejraději. Tedy typického Muldera a Scullyovou jak řeší tajemné, mysteriózní až hororové případy. To se myslim třeba ve druhém filmu moc nepovedlo, vykreslit zase charaktery a příběh obou postav tak jak si je pamatujeme a jak bychom chtěli. I když tomu může dost nahrávat fakt, že ty charaktery se docela měnili i v posledních sériích a to nemyslim v souvislosti s vývojem postav. Druhý film zkrátka mohl naznačit, že už by se takový comeback vůbec nemusel podařit. Protože je potřeba si uvědomit, že kromě X-Files už Chris Carter moc dobrých počinů na svém kontě nemá, hlavně tedy v období po X-Files a druhý film jakoby to podtrhával. Takže nevim nevim. Hlavně moc ani nevěřim, že by se návrat ještě konal :)

 2. Bleky napsal(a) 18.1.2015 v 21:36

  No, kdyby seriál vrátili bylo by to fakt super, ale moc se mi tomu věřit nechce. Přece, jenom už to plánují dlouho a furt nic.
  I Want To Belive!!

 3. Angelitos napsal(a) 19.1.2015 v 5:37

  Prý se v nejlepším má přestat, přestalo se po nejlepším…myslím, že stačilo :) Ráda si dám rewatch ale nic víc :)) Možná tak film bych ještě ráda viděla ale seriál už mi příjde moc :))

 4. mirka napsal(a) 19.1.2015 v 7:22

  No, já bych nový seriál brala ale moc nevěřím,že bude.Přece jenom už se o tom mluví moc dlouho a nic.Navíc Gillian i David natáčí svoje nové seriály, ikdyž na druhou stranu oba dva prohlásili,že by do natáčení nových Akt x šli.Tak za mě určitě nový seriál jo ale jenom s Davidem a Gillian. Ta super přestava vidět je zase v akci, jak vyšetřují nové případy!!!

 5. Bleky napsal(a) 19.1.2015 v 13:58

  Teď hlásili na Evropě 2, že prý asi bude, ale že se čeká na souhlas Duchovnyho, tomu se do toho nechce.

 6. mrx.friend napsal(a) 19.1.2015 v 20:46

  Ošemetná otázka – sám mám po Aktech a Přátelích nejvíc v oblibě 24ku a je fakt, že její návrat loni v létě se nemohl vydařit lépe. Ale po druhém X filmu mám taky dojem, že by bylo lepší do téže řeky nevstupovat dvakrát. Dneska by podle mě Akta X v době moderních seriálů neobstála – patří do devadesátých let, kde mají to svoje až lehce naivní kouzlo. Nechci vidět Muldera se Scullyovou, jak se honí za konspiracema se smartphonama, GPS lokátorama a všema těma dnešníma vymoženostma. I kdyby byl reboot, zůstává pro mě hlavní otázkou, zda by se dosáhlo takových kvalit jako v prvních sériích a potom v té osmé, které stavěly na hutných atmosférách a dobře napsaných mysteriózních příbězích :-O

 7. mrx.friend napsal(a) 19.1.2015 v 21:03

  btw, sleduju teď s kamarádkou seriál od začátku a zase jednou jsem tímhle kultem polapenej, navíc mi přijde, že web v posledních dnech zažívá zase jednou výraznější boom, jenom v tuhle chvíli ho dneska navštívilo 320 lidí, tak co se konečně dohodnout na najěkém srazu? Některý z vás bych už léta rád poznal osobně. Navrhoval bych např. symbolickýho 1. dubna, kdy tenhle web oslaví 11. výročí od svýho vzniku, a to bez aprílu, co vy/ty na to, Michale? :-)

 8. Dadlenka napsal(a) 21.1.2015 v 7:47

  Tak jestli do toho fakt půjdou, tak se začínám modlit ať to nepo…a doufám, že to pro Cartera není jenom chytání šance jak se znovu dostat na špici, dle uvažování – nic mýho se moc nechytá, tak zkusím ještě AktaX, ty měly úspěch:-D

 9. Bleky napsal(a) 21.1.2015 v 16:09

  Tyjo!!!! Jestli bude pokračování, tak jsem nejšťastnější člověk na světě!! Snad to Carter nepokoní, jako jeho poslední seriál.

 10. Sharon napsal(a) 21.1.2015 v 21:58

  Nejdřív Twin Peaks a teď dokonce X-files? Paráda !!! Doufám, že to vyjde :-)

 11. Mitchell napsal(a) 23.1.2015 v 12:07

  Přesně jak bylo řečeno v dřívějších příspěvcích. Pokud se Akta X vrátí ve formátu pro které je mam tolik rád tzn. Skvělá úvodní sekvence „záhady“, ranní brífink s promítačkou, zvraty ve vyšetřování a otevřený konec tak už se nemůžu dočkat…a pokud to dopadne jako propadák, tak první tři řady Akt už nám stejně nikdo nevezme, takže vlastně proč ne ? :-)

 12. milius napsal(a) 25.1.2015 v 18:50

  Jestli je to vážná myšlenka, tak se obávám, že tvůrci ztratili soudnost. Každá věc má svůj čas, kdy má smysl. Akta měly smysl v devadesátých letech. Nový seriál by nemohl mít stejný námět, protože už by nikoho nezaujal. Úplně jiné to taky být nemůže, protože by to nebyly Akta X a výsledek by mohl byt nejlépe průměrný. Fungovat by to snad mohlo jen tehdy, kdyby to natočil někdo úplně jiný než původní tvůrci, kdo by se nemusel ve své hlavě neustále vracet a vyrovnávat se s předlohou. Takhle může být výsledek přinejlepším rozpačitý, jako druhý film. To nemůže dopadnout dobře.

 13. simona napsal(a) 26.1.2015 v 15:59

  Jsem tu trochu mimo, jen chci poděkovat za vystavení citace pastora Niemöllera. Jak nadčasové.

 14. kultx napsal(a) 27.1.2015 v 3:16

  simona: Já jsem zase moc rád, že jsi to tu postřehla, a rádo se stalo.

 15. kultx napsal(a) 27.1.2015 v 3:19

  mrx.friend: Omlouvám se, až teď jsem si všiml, že jsi reagoval konkrétně na mě. Já se ničemu nebráním, jen by to asi muselo být v létě, protože jindy se mi do Prahy (a vlastně kamkoliv) nechce ;-)

 16. mrx.friend napsal(a) 27.1.2015 v 4:17

  kultx: Už jsem si říkal, že to zůstane bez odezvy :-D
  Mohla by se založit nějaká doodle anketa, kde by se udělaly nějaký místní a časový návrhy a podle toho se to zorganizovalo. Každopádně, v Brně by se ti soukromě sejít nechtělo (tedy, pokud tu ještě nějak funguješ)?
  Dodělávam páťák na Fildě, hned v prváku jsem tě kontaktoval přes IS a nic :-D

 17. kulmus napsal(a) 28.1.2015 v 9:57

  No bylo by to super, ale možná bych radši bral třetí film s pořádným rozpočtem a kolonizací naší planety retikulínama :)

 18. sjpetka napsal(a) 29.1.2015 v 21:54

  mrx.friend: ja to mám sice trochu naročnejšie organizačne (1,5 ročne dvojičky) ale ako 20 rokov verny fanušik by som sa tiež zučastnila pripadneho stretnutia. lokalne može byt i brno..

 19. mc emil napsal(a) 30.1.2015 v 14:51

  kulmus: Souhlasím. Já očekávám hlavně završení mytologie (kolonizace) a na to by třetí film stačil. Seriál už nebude mít takovej půvab jako kdysi… Ale zas pořád lepší další řada seriálu než vůbec nic, takhle se na to dívám.

 20. scratchy napsal(a) 30.1.2015 v 14:55

  Já bych náhodou byla moc ráda, kdyby natočili další řadu. I kdyby teda byla zkrácená, ale aspoň něco :) Aspoň bych zažila to, jak by se kolem Akt X ,kecalo' v televizi, protože já se narodila když se natáčela 5. série :DD A začala jsem je sledovat před 3 lety, když se o tom mluvilo pouze na Prima Cool :D A zamilovala jsem si je tak, že bych byla snad nejšťastnější člověk (a nebyla bych asi jediná) na světě, kdyby znovu vysílali Akta X jako premiéru :)

 21. Bleky napsal(a) 31.1.2015 v 18:04

  Tak to já se narodila, když Akta X natáčela 8 řadu :D, takže kdyby natočili další řadu byla bych vážně hrozně šťastná!!! :3 Sice na seriál koukám necelý rok, ale hrozně jsem si ho zamilovala.

 22. scratchy napsal(a) 1.2.2015 v 0:41

  Výborně, už jsem si myslela, že jsem nejmladší fanoušek :D

 23. Lautitia napsal(a) 1.2.2015 v 17:11

  nápodobně, taky jsem si myslela že jsem ve 20 letech na akta moc mladá :D

 24. Bleky napsal(a) 1.2.2015 v 20:24

  No vidíte :D co mám říkat já ve 14 letech :D :'D

 25. Lautitia napsal(a) 2.2.2015 v 9:31

  že jseš borec a že jsi přišel na tento super seriál a parádní web o něm dřív než já? :D ikdyž je pravda že sem tam nějakej díl jsem u mamky zahlídla když mi taky bylo tak kolem těch 15 či tak, ale to jsem to tolik nežrala :D

 26. Gstar napsal(a) 26.2.2015 v 17:27

  Myslím že, seriál by už nebylo to pravé ořechové.Přeci jen představitelé už nám všichni zestárli.I když zase kdyby natočily poutavé příběhy.Spíše bych se přikláněla k filmu dát tam od každé série a epizody něco-:)

Řekněte nám svůj názor!