Kult X

JEDNOTLIVÉ SÉRIE AKT X
1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9.

BABYLON: Tři minutové ukázky z blížící se páté epizody

Trojice zhruba minutových ukázek z nadcházející epizody Babylon napovídá velmi zajímavou zápletku. Potěšující je rovněž zjištění, že agentka Scullyová snad definitivně hodí za hlavu truchlení a svému kolegovi taky trochu vypomůže při vyšetřování Akt X. Už nám začínala chybět… Jakkoliv se nejedná o velké spoilery, raději upozorním, že zhlédnutí těchto videí by vám mohlo zkazit jistá překvapení. Pokud nechcete riskovat, koukněte alespoň na oficiální trailer a propagační fotky.

Tento článek byl zveřejněn 13.2.2016 v 2:00 v kategorii Restart seriálu Akta X.

Komentáře: 16

 1. kultx napsal(a) 13.2.2016 v 2:08

  Hmm, za sebe mohu říct, že první video – bizarní zápletka a drobná „přestřelka“ mezi agenty – pekelně navnadilo.

 2. Dadlenka napsal(a) 13.2.2016 v 11:14

  Vypadá to dobře, i když rozum říká netěšit, stejne se tesim:-)))

 3. nabaa napsal(a) 13.2.2016 v 13:28

  Heuréka! Už asi vím, co mi na nových Aktech nesedí. Přišlo to nečekaně jako blesk z čistého nebe poté, co Scullyová pronesla větu o „FBI´s most unwanted“. Zřejmě to, co mě v nových Aktech X ruší, bude to neustálé očividné odkazování na „původní“ Akta. Působí to na mě jako když si Mulder a Scullyová hrají na Muldera a Scullyovou, místo aby byli Mulderem a Scullyovou. Něco jako Hollywood A.D. Podle mě by desátá série měla být pokračováním, navázáním na minulost a ne odkazem na ni. Možná to budou právě to násilné upozorňování na odkazy, které tomu dává pocit lehké či těžší parodie, místo důstojného pokračování. Vždyť ty odkazy, respektive upozorňování na ně, nejsou pro děj vůbec důležité. Zasvěcení si jich všimnou i bez upozornění a nováčkům stejně nic neřeknou. Proč upozorňovat na plakát v kanceláři, na tužky, na znělku (úplná blbost, ale byla to never-happened epizoda, tak budiž), na „Nobody but the FBI´s most unwanted“? Silně pochybuju, že ta hláška měla pro ty dva tak hluboký význam, že Scullyová 20 let toužila ji vyslovit. Prostě jim ty postavy tak, jak jsou zahrané, nevěřím. Omlouvám se, mrzí mě to, protože zrovna já jsem vždycky byla ten blázen, co miloval praštěnou sedmou sérii a perly jako X-Cops a Je souhaite. Netvrdím, že nová Akta jsou úplně špatně, ale z mého pohledu to už prostě nejsou Akta X. Je to jakýsi seriál, který ukazuje GA a DD v rolích, které je kdysi proslavily. Za mě zatím jedinou epizodou, která byla Akty X, je Founder´s mutation. I přes tu vsuvku s Williamem. Důstojné pokračování atmosféry 8. a 9.série.

 4. kultx napsal(a) 13.2.2016 v 13:41

  nabaa: Prostě jim ty postavy tak, jak jsou zahrané, nevěřím. Omlouvám se, mrzí mě to, protože zrovna já jsem vždycky byla ten blázen, co miloval praštěnou sedmou sérii a perly jako X-Cops a Je souhaite.

  V podstatě chápu všechno a souhlasím s většinou toho, co jsi napsala, až po tuto větu. Pokud si byla někdo, kdo „miloval praštěnou sedmou sérii“, tak nerozumím tomu, co vlastně se ti na těchto revivalových epizodách nelíbí. Tyhle epizody jsou jak přes kopírák How the Ghosts Stole Christmas či Hollywood A.D. – minimálně tedy pocitově, kvalitativně samozřejmě kulhají (minimálně ve srovnání s „blbůstkami“ šesté řady).

  Protože třeba já jim v sedmé sérii nevěřil už absolutně nic – viděl jsem jen unavenou Andersonovou a ještě mnohem víc unavenějšího Duchovnyho, jak to jen mermomocí chtějí dokopat do poslední epizody a pak si dát pořádnou pauzu (pokud možno, trvalou).

  Ale možná si neprotiřečíš, možná se jen znovu potřebuješ podívat na sedmou řadu a možná pak budeš hodně nemile překvapena :-D

 5. Smith napsal(a) 13.2.2016 v 14:31

  Odkial tu vsetci beriete, ze tretia epizoda je never happened epizoda. Nikto to nikdy nikde nepovedal.

 6. sjpetka napsal(a) 13.2.2016 v 20:59

  asi ste postrehli množstvo spoilerov k tomuto dielu, po zverejnení na Hulu, takže nie je prekvapením, že celý diel možete stahovat i tu: http://www.mediafire.com/…babylon1.mp4

 7. Smith napsal(a) 13.2.2016 v 21:19

  Tak som si teda pozrel ten psycho trip. What the fuck was that? To si Carter ide dobrovolne znicit vlastny serial alebo sa zblaznil nacisto? To je co?

 8. Alby napsal(a) 13.2.2016 v 21:22

  je to take zle?

 9. nabaa napsal(a) 13.2.2016 v 22:05

  kultx: Neprotiřečím si. Je to o dojmu. Přestože sedmá série byla ujetá, pořád pro mě ty postavy byly uvěřitelné, pořád to byli Mulder a Scullyová, ne parodie na ně. Nebylo tam to podle mě násilné odkazování na předchozí díly a série, což je věc, která mi na 10.sérii, nebo revivalu, chceš-li, tolik vadí. Je to jakoby tam místo Gill a Davida hráli Téa Leoni a Garry Shandling. A ač Hollywood A.D. miluju, celou sérii z toho mít nechci. A sedmou sérii jsem nedávno sjela celou, kromě En Ami, se kterou jsem se rozloučila po prvním shlédnutí, a můj názor zůstává stejný.

 10. mrx.friend napsal(a) 13.2.2016 v 23:05

  nabaa: Můžu se zeptat, proč jsi odepsala epizodu „En Ami“? O:)

 11. nabaa napsal(a) 13.2.2016 v 23:14

  mrx.friend: Můžeš. Z mnoha důvodů (viz moje komentáře pod recenzí té epizody). Příliš moc Kuřáka škodí zdraví.:-D

 12. kultx napsal(a) 13.2.2016 v 23:52

  nabaa: „Protiřečení“ je příliš silný výraz, to uznávám. Skutečně je to pocitu, to ostatně celý revival, a je fakt, že v sedmé sérii byli oba herci se svými postavami sehraní mnohem lépe (logicky), než teď po patnáctileté pauze. Jen škoda, že než se do toho dostanou (pokud tedy vůbec), bude minisérie u konce :/

 13. mrx.friend napsal(a) 14.2.2016 v 0:06

  kultx: Už jsem to zmiňoval v jinym komentu, ale pokud si představim, že jako herec dostanu pokaždý jinak laděnej scénář, je jasný, že si k postavě horko těžko můžu vytvořit nějakej vztah a udělat si obrázek o tom, koho vlastně hraju. Začíná mi trochu lízt na nervy, jak se David všude chvástá, že když si pustil nějakou z prvních epizod a viděl svůj tehdejší výkon, musel se sám sobě smát. Ale najednou mi přijde, že je k smíchu spíš teď – 7× Californication nový Akta nedělá :-D

 14. kultx napsal(a) 14.2.2016 v 0:19

  „pokud si představim, že jako herec dostanu pokaždý jinak laděnej scénář, je jasný, že si k postavě horko těžko můžu vytvořit nějakej vztah a udělat si obrázek o tom, koho vlastně hraju“

  Velkej souhlas… To mě ani nenapadlo, ale je fakt, že už tak nelehkou situaci tvůrci hercům tímto ještě řádně zkomplikovali.

 15. nabaa napsal(a) 14.2.2016 v 14:19

  Ale David je při line dance sexyyyyyy! Achy breaky heart to možná dopracuje až na nové vyzvánění do mého mobilu.:-D

 16. Clarissa napsal(a) 15.2.2016 v 14:15

  Nabaa: stoprocentní souhlas. Taky mám sedmou sérii ráda a nikdy mi nepřišlo, že by v ní Mulder a Scullyová nebyli Mulderem a Scullyovou, i když mě ne všechny epizody nadchly.

  Jinak Duchovnyho komentáře na téma, jak by býval hrál Muldera od první série úplně jinak, mě ještě před uvedením nových epizod dost vyděsily. To, jak ke své roli přistoupil nyní, mi ani trochu nesedí. Co zbylo z Muldera? Nadšení, zápal pro věc a odhodlání nenechat se ničím odradit? Víra, že mohu vše odhalit a zachránit svět? Suchý humor, díky kterému se mohu přenést i přes to nejhorší, čím si procházím? Láska ke Scullyové? Tohle si každý musí zodpovědět sám, ale u mě jsou to skoro samá ne.

Řekněte nám svůj názor!