Kult X

JEDNOTLIVÉ SÉRIE AKT X
1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9.

Area 51 (mimozemské hry)

Pokud jste někdy toužili navštívit interiéry legendami opředené a americkou armádou úzkostlivě utajované Oblasti 51, máte jedinečnou možnost. Řeč je konkrétně o videohře Area 51, kterou v roce 2005 vydalo studio Midway Studios Austin. Žánrově by šlo tuto hru zařadit mezi tzv. first person shooters, tedy akční hry viděné z pohledu první osoby. Příběh bude nejspíš to poslední, co vás bude zajímat, každopádně se ve hře vžijete do role amerického vojáka Ethana Colea, který společně s dalšími specialisty z biologického týmu HazMat musí zjistit, odkud se po celé Oblasti 51 šíří tajemný virus, pravděpodobně mimozemského původu. Zápletka vskutku není nejoriginálnější, nicméně hezky vypadající a detailně vyvedená Area 51 by vás nepochybně mohla zaujmout.

Za zmínku stojí především technické detaily. Co nás bude zajímat nejvíce, to je dabing hlavní postavy. O ten se totiž postaral David Duchovny, jehož možná až příliš suchý a nevýrazný hlas si užijí především jedinci, kteří Akta X znají převážně z originálního znění. Jak můžete vidět na obrázcích, grafické zpracování se ani po třech letech nemá za co stydět. Engine hry navíc šlape na jedničku, takže Area 51 nebyla příliš náročná na hardware ani v době vydání, natož pak dnes. Shrnutí recenzí najdete na serveru gamerankings.com (kde hra obdržela výborných 72%), české texty si můžete přečíst na herních webech Games.Tiscali a Bonusweb. Objednávku je možné provést v e-shopu JRC. Na serveru youtube.com se ještě před tím podívejte na některé záběry z hraní jako je příchod na základnu či jedna z akčních scén. O pár řádků výše najdete stylovou upoutávku.

area51_game_d_small1.jpg

area51_game_a_small.jpg

area51_game_b_small.jpg

Tento článek byl zveřejněn 2.1.2009 v 12:10 v kategorii Videoherní tipy.

Komentáře: 3

  1. Elmoro napsal(a) 2.1.2009 v 12:14

    před par lety jsem tuhle hru dohral na kompu,je to docela kratky,zabralo mi to asi dva nebo tri dny…ze zacatku je to fakt super,dost me to bavilo a Duchovny to daboval podle me skvele…ale pozdeji ta hra byla az moc stereotypni a uz to nebylo tak zabavny jako na zacatku.Ale kdo chce sejmout stovky ufounu,tak urcite doporucuju :)

  2. sauron77 napsal(a) 2.1.2009 v 13:49

    ja som tuto hru tiez hral ale celu som ju nepresiel lebo ma to prestalo bavit. ale na odreagovanie je to celkom dobre

  3. luca napsal(a) 2.1.2009 v 21:32

    Jó, tak počítačové hry, to není nic pro mě. I když jako puberťačka jsem jednu dobu dost hrála DOOM. Dodnes nechápu, co se mi na tom tak líbilo. :-))

Řekněte nám svůj názor!