Kult X

JEDNOTLIVÉ SÉRIE AKT X
1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9.

Akta X 2: Kladná recenze v srpnovém vydání Premiere

xfiles2_recenze_premiere_srpen_2008.jpgV nejnovějším vydání českého filmového magazínu Premiere (které se na stáncích objevilo teprve před několika dny a na jehož obálce je tvář Harryho Pottera) se objevila recenze druhého celovečerního filmu Akta X: Chci Uvěřit. Redaktor Radim Bartík ohodnotil film skvělými čtyřmi hvězdičkami z pěti, čímž se zařadil do stejné kategorie jako například jeho kolega Roger Ebert… ;) Doporučuji také sehnat si červencové číslo, v němž se objevil jeden tématický článek o Aktech X. Máte-li zájem, můžete si Premiere předobjednat. Recenzi filmu z aktuálního vydání časopisu si můžete přečíst po kliknutí na náhled vlevo nahoře. Scan mi poslala nabaa, které za jeho poskytnutí velmi děkuji.

Tento článek byl zveřejněn 2.8.2008 v 20:00 v kategorii Akta X film 2.

Komentáře: 8

 1. peta111 napsal(a) 2.8.2008 v 20:13

  Hodně mě potěšilo, že někdo si dokáže udělat vlastní názor a otevřeně napsat, že se mu film líbil. Protože v poslední době mám dojem, že někteří recenzenti spíš kopírují názory druhých – „když to zkritizoval ten, zkritizuju to i já“.
  A kromě toho mě Cinema zklamala s 40%, takže abych nepřesídlila ke konkurenci!

 2. kultx napsal(a) 2.8.2008 v 20:16

  Říkal jsem si, jestli mám Cinemě věnovat taky článek a pěkně si paní Prokopovou podat – lahůdky jako třeba „mrtvý William“ za menší pozastavení jistě stojí… :)

 3. peta111 napsal(a) 2.8.2008 v 20:28

  Kultx: Divím se, jak takový prestižní filmový časopis může otisknout článek s takovými bláboly. To, že autorka nic neví Williamovi, beru, třeba nesledovala celý seriál, ale když píšu článek tak se kouknu aspoň na poslední díl!
  No a američtí prezidenti – tak to je kapitola sama pro sebe…

 4. nabaa napsal(a) 2.8.2008 v 21:22

  Já jsem ke konkurenci, tedy k Premiere, přesedlala už před 5ti lety. Recenze v Cinemě mi často připadaly a pořád připadají dost out there. Z většiny mám pocit, že jde jen o prvoplánovou a usilovnou kritiku bez znalosti podrobností. A teď nemyslím jen aktuální recenzi na Akta. I když ta mě vytočila opravdu až do nebe. Mrtvý William a prezident J. Edgar Hoover. Co na to říct?:oS

 5. KayTee napsal(a) 3.8.2008 v 10:34

  Mám chuť zlíbat Radimovi ruce. Konečně něco, co mě potěšilo. Zítra si Premiere určitě koupím!

 6. Milius napsal(a) 3.8.2008 v 14:44

  Premiere mám doma a zase je mi jasný,jak moc osobně zabarvené recenze jsou.Jedna redaktorka tam nesmyslně sepsula film Bathory jako rozvláčnou detektivku,která se podle ní má točit jen kolem toho,jestli se hraběnka koupala v krvi nebo ne,přitom to absolutně není pravda .Ten film je úžasný a stojí na něčem úplně jiném.Jinač aktovská recenze je parádní!Ve filmu byl ještě odkaz na Bellflower!

 7. nabaa napsal(a) 3.8.2008 v 15:25

  Milius: Každá recenze je subjektivní, někdy více, někdy méně. Podle mě se ani ten nejlepší recenzent/kritik nedokáže úplně oprostit od pocitů, které v něm film vyvolá. Mě Bathory taky nijak extrémně nenadchlo. Líbilo se mi to, to ano, ale už byly i filmy, které mě zaujaly víc. Je to věc názoru.:o) V Cinemě jde spíš o ty „faktické“ mezery, které paní Prokopová ukázala.

 8. P3tr napsal(a) 3.8.2008 v 20:41

  Já vím proč jsem premiere věrný ;)

Řekněte nám svůj názor!