Kult X

JEDNOTLIVÉ SÉRIE AKT X
1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9.

35 věcí, které jsem se naučila z Akta X fanficů

Tento článek přeložila z angličtiny Lyta, autorka fanwebu House M.D. 

povidka_116.jpg

1. Neexistuje situace nebo epizoda, po které by Mulder a Scullyová nemohli souložit. Například rakovina nebo smrt blízké osoby je báječné afrodiziakum.

2. Mulder a Scullyová často vedou dlouhé, hlubokomyslné a otevřené rozhovory o svých pocitech, které se však odehrávají mimo obraz. A také samozřejmě, a bez výjimek, vedou k souloži.

3. Co vídáme na obrazovce ukáže sotva zlomek toho, jak moc šílený Mulder ve skutečnosti je. Je neuvěřitelné, že dokáže fungovat na každodenní úrovni, natož jako agent FBI, vzhledem k tomu, kolik koleček má navíc.

4. Většina jeho šílenosti pramení z jeho schopnosti vytvářet psychologické profily, která není jen strašidelná, ale přímo nadpřirozená. Často se úplně ztratí ve vrahově mysli a jen Scullyová ho dokáže strhnout zpět od okraje pomyslné propasti. (A Potom Samozřejmě Souloží – APSS)

5. Mulder i Scullyová mají neustále noční můry. Ty vyžadují vzájemné utěšování, což znamená soulož.

6. Mulder a Scullyová přitahují autonehody. Jen málokterá výprava autem neskončí nehodou, hospitalizací a zotavováním se doma – což znamená APSS.

7. Vlastně, Mulder nebo Scullyová jsou neustále postřelení, pobodaní nebo jinak vážně zranění, mnohem častěji než co jsme viděli na obrazovce. Což opět znamená, že se jedon musí o druhého starat APSS.

8. Mulder i Scullyová mají hodně bývalých, kteří čekají na to, aby se mohli vrátit v ten nejmíň vhodný okamžik. Což mezi hrdiny vede k hádkám, úzkosti, vzteku, APSS.

9. Je možné, že i když se na konci seriálu Mulder a Scullyová vášnivě líbali, hovořili o svém synovi a nakonec se spolu tulili v posteli, přesto nikdy nesouložili (což ale odporuje veškerým fanficovým důkazům o tom, že souložili každou minutu času mimo obrazovku po celých devět sérií).

10. Jakákoli postava může souložit s jakoukoli jinou postavou, neexistuje nic, co by to dělalo nepravděpodobným či nemožným (což platí pro jakýkoli fandom).

11. Žádná z postav, které jsme viděli zemřít, je skutečně mrtvá. (Platí ve všech fandomech a vlastně to říkal i Chris Carter)

12. Mulder a Scullyová tráví dlouhé hodiny posloucháním písniček a přemýšlením o jejich pravdivosti pro jejich životy (což může vést k vyznáním lásky APSS)

13. Mulder neustále žárlí na každého muže, který na Scullyovou jen promluví, přesto, že se to většinou děje mimo obraz. totéž platí i pro Scullyovou o Mulderovi – například to s Dr. Bambi Berenbaumovou jí hluboce ranilo.

14. Na rozdíl od Never Again, Mulder i Scullyová jsou náchylní k známostem na jednu noc s náhodnými osobami, jen aby ten druhý žárlil. Obzvláště když mají pocit, že je ten druhý bere jako součást inventáře. Je jen přirozené, že to vede k velké hádce, omluvám, APSS – ne nutně v tomto pořadí.

15. FBI často pořádá plesy, na které musí přijít všichni agenti. Scullyová se na ně ve skutečnosti těší, i když nikdy Mulderovi neřekne, jak moc touží se kvůli němu nastorji a jít tam po jeho boku. Mulder má obdobné touhy, ale ví, že není Scullyové hoden. To často vede k vyznání lásky APSS.

16. Jezdit do suterénní kanceláře výtah je nebezpečné, vlastně jakýmkoli výtahem, neboť se často rozbijí a naši neohrožení agenti zůstanou uvěznění uvnitř. Samozřejmě toho můžou využít, například k APSS.

17. Bill Scully je jedno z nejzlejších, nejnerozumnějších stvoření na planetě. Je neuvěřitelně sexistický a neschopen přijmout, že jeho sestra je dobrá agentka a má ráda svou práci. A nikdy, nikdy neakceptuje Scullyové city k Mulderovi a naopak a je zázrakem, že s ním Scullyová vůbec mluví.

18. Mulder a Diana Fowley byli manželé – ten nechvalně proslulý prsten určitě neznamenal, že si David Duchovny dělá legraci/je hnusnej na diváky. To vede ke vzteku a úzkosti na straně Scullyové, když to zjistí, a Mulder jí musí přesvědčit o tom, že to byla jen chyba APSS.

19. Mulder i Scullyová dřív kouřili a vrací se k tomu pokaždé, když jsou ve stresu nebo prožívají partnerské problémy.

20. Krom toho, čím si Scullyová prošla v seriálu byla také nesčetněkrát unesena, odvlečena, okradena, zneužita a znásilněna. To vede k tomu, že ji Mulder utěšuje, což znamená APSS.

21. Pokud se Mulder a/nebo Scullyová necítí na to, aby vedli dlouhý, upřímný a dojemný rozhovor, při kterém konečně vyjádří své potlačované city, potom jeden z nich nebo oba o nich napíší dopis či email. Což jim dovolí je formulovat stejně květnatě a básnicky jako by to byl úvodní monolog od Chrise Cartera. Ačkoli Mulder ani Scullyová nechtějí, aby ten druhý onen dokument objevil, stane se to APSS.

22. Mulder a Scullyová jsou často okolnostmi přinuceni sdílet společné lože, nebo, v případě, že zrovna spadli s letadlem nebo jinak skončili v divočině, se musí k sobě celou noc tulit, aby se zahřáli. Mnohem, mnohem častěji než kdy jindy APSS. Zvlášť pokud zrovna celý den museli bojovat se svými primitivními sexuálními pudy.

23. Když si Scullyová začne vzpomínat na svůj únos, jediný možný důsledek je, že bude mít neustále paralyzující vzpomínky a bude katatonická. To se samozřejmě děje mimo obraz a Mulder ji samozřejmě utěší APSS.

24. Během těch tří měsíců mezi This Is Not Happening a DeadAlive, když si Scullyová myslela, že je Mulder mrtvý, byla stále na pokraji šílenství/sebe­vraždy, anebo se učila milovat Doggetta, Skinnera, či oba dva. Přestože se nezamilovala ani do jednoho z nich, jeden z nich nebo oba dva se do ní šíleně zamilovali, ale oba vědí, že se nikdy nic nestane kvůli její věčné lásce k Mulderovi a celé je to velmi jímavé a emocionální.

25. Každý, kdo vidí Muldera a Scullyovou společně, si okamžitě uvědomí jak jsou si blízcí. Vlastně dokonce i toho, že je mezi nimi zvláštní dosud nevídané spojení, které je neopakovatelné. Pro jakéhokoli vnějšího pozorovatele je to naprosto zjevné a nemůže pochopit, jak je možné, že to Mulder a Scullyová nevidí.

26. Scullyová nestále dumá nad Mulderovýma krásnýma, výmluvnýma zelenavýma/ze­lenkavýma/sma­ragdově zelenýma/barvy listový/barvy lesu/oříškovýma očima. Také o něm přemýšlí v přirovnáních ke zvířeti, s kterým sdílí jméno. Na druhou stranu, Mulder se soustředí na Scullyové krásné ohnivé/tiziáno­vé/jahodové/zrza­vé vlasy (i přes to, že je barvoslepý na červenou) a na její safírové/hlubo­ké/děsivé/pro­nikavé/nebesky modré/modré jako oceán/modré oči. Také ho sužuje svůdná vůně jejího květinového/o­vocného šampónu.

27. Mulder a Scully se buď setkali ještě před začátkem seriálu nebo byli na stejném místě a nevěděli o tom, ale cítili zvláštní spojení, nebo alespoň jejich rodiny jsou nějak propojené. Musí tomu tak být, protože jejich láska překračuje hranice času a prostoru

28. Mulder a Scully se rychle naučili říkat si křestními jmény, i když se to stalo mimo obraz. Často to bylo doprovázeno vyznáními lásky (APSS).

29. Mulder stále přemýšlí o tom, jak malá/drobná/křeh­ká/mrňavá/trpas­ličí mu Scullyová připadá, obzvlášť v porovnání s jeho nemotornou/mo­hutnou/těžkopád­nou postavou. Přesto oba neustále poukazují na to jak perfektně do sebe zapadají, obzvláště samozřejmě, když souloží.

30. Mulder o své sestře vždy mluví jako o Sam, děje se to však jen mimo obraz.

31. Pokud mají Mulder a Scullyová jiné dítě než Williama (což určitě mají nebo mít budou), pojmenují ho nebo ji Sam.

32. Emily je ve skutečnosti Muldera, stejně jako jakékoli jiné dítě stvořené podobným způsobem.

33. Mulder a Scullyová nikdy nejí domácí stravu, jenom čínu nebo pizzu. Pokud se jeden z nich pokusí vařit, obzvlášť Mulder, výsledek je katastrofální, ale celé to končí vesele.

34. Osamělí Střelci můžou pro Muldera a Scullyovou udělat cokoli potřebují, aby se zápletka pohnula, a to bez ohledu na cenu.

35. Vánoce Scullyové vždy připomenou Emily a je deprimovaná. Mulder na druhou stranu vždy zapomene a nerozumí její melancholii, dokud ho něco netrkne a potom se cítí hrozně provinile. Snaží se tedy Scullyovou rozveselit, APSS. To vše se děje mimo obraz.

Tento článek byl zveřejněn 29.4.2009 v 4:00 v kategorii Humor a bloopers, Povídky.

Komentáře: 31

 1. Mathesar napsal(a) 29.6.2008 v 19:27

  mám dost:D:D:D

 2. nabaa napsal(a) 29.6.2008 v 19:33

  kultx: A jak jsem psala na fóru, existuje ještě pravidlo č.36 – Když jdou Mulder se Scullyovou na večeři/do kina/na ples/na pláž/jinam mezi lidi, má Scullyová vždycky modré šaty/blůzu/svet­řík/plavky, to ještě zvýrazňuje barvu jejích očí, což Muldera neskutečně vzrušuje APSS.:D To jsem se z fanficů naučila zase já.:D

 3. pitrysek napsal(a) 29.6.2008 v 20:53

  Nejvíc se mi líbí číslo 3.:)

 4. Martina napsal(a) 29.6.2008 v 21:03

  Ježiši.To je úúúžasné!!! Fakt nádhera. Mnohem lepší, než „Co jsem se naučil ze Star Treku“ :-) To si budu číst často !!! :-)

 5. Nettiex napsal(a) 29.6.2008 v 21:18

  Skvělý! vážně skvělý… a řekla bych, že to autor/autorka fakt trefili… to si ještě párkrát přečtu xDD

 6. terentule napsal(a) 29.6.2008 v 21:24

  jojo, trefné :D

 7. terentule napsal(a) 29.6.2008 v 21:29

  Mně se líbí hlavně 25 a 26 :D

 8. Schadow napsal(a) 29.6.2008 v 22:01

  tak to je fakt hustý,ta trojká je trefná,autor to velice dobře a úžasně zachytil …

 9. Angelitos napsal(a) 29.6.2008 v 22:28

  Vynikající!! Hlavně 26 a 29:D Ja myslím že to sedí i když jsem četla stěží tak 3 povídky :D

 10. nabaa napsal(a) 29.6.2008 v 23:04

  Angelitos: Můžeš si být jistá, že to sedí jak zadek na hrnec. Já jsem povídek přečetla hodně a můžu říct, že v málokteré se minimálně dvě tři z těhle pravidel nenajdou. A v mnohých se najdou všechna.:oD

 11. Misulka napsal(a) 30.6.2008 v 8:03

  Ještě bych dodala :hlavní hrdinové si hluboce hledí do očí.
  Tak by tak zajímalo, co to je si hledět hluboce do očí.
  Táhne se všemi fanfic napříč.

 12. xgirl napsal(a) 30.6.2008 v 15:53

  Tohle je vážně bomba, u toho jsem se hodně nasmála (a směju se kdykoli si to přečtu znova). Prostě to přesně sedí!!!

 13. P3tr napsal(a) 30.6.2008 v 17:46

  Mazec, z toho se budu gibit ještě zítra. Jenom tam je nějak moc APSS :D

 14. nabaa napsal(a) 30.6.2008 v 18:23

  P3tr: To je účel, je to tak v povídkách.:oD

 15. K.H. napsal(a) 30.6.2008 v 18:31

  je to fakt dobrý, já přečetla povídky zatim všechny :)

 16. Lormac napsal(a) 30.6.2008 v 20:29

  Ty vadooo to je mazec :oD :oD :oD

 17. loki napsal(a) 29.4.2009 v 14:30
  :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
 18. Petraela napsal(a) 29.4.2009 v 14:42

  Nas tomto som sa dlho kosila a ešte sa aj budem :D :D :D

 19. Mia009 napsal(a) 29.4.2009 v 18:07

  NC-17 FOREVER:-D:-D:-D

 20. Calwen napsal(a) 29.4.2009 v 19:52

  Nechápu proč musí ve všech povídkách být sex. Občas to sice není na škodu, ale mám dojem že většina povídek je napsaná bez jakéhokoliv děje jen proto aby se dostala k tomuhle „vrcholnému“ závěru.
  to mi ještě připomíná citát z časopisu Pevnost „Při porotcování loňské Ceny Karla Čapka jsem nabyl dojmu, že od sebe mladí autoři opisují. Zhruba v pěti povídkách se vyskytovala věta, zřejmě obsahující extrakt vrcholných erotických představ. Ona věta zněla: A BYLA ÚPLNĚ NAHÁ!“ů
  Já osobně radši povídky, které mají nějaký originální nápad a těch je sakra málo. a většinou neobsahují ani jedno z těhle super pravidel :D

 21. luca napsal(a) 29.4.2009 v 20:09

  Přečetla jsem jich už tuny a ve všech určitě není, některé se mu ani vzdáleně neblíží. :-)) Ale je pravda, že ty sexové jsou nejspíš populárnější.

 22. dana napsal(a) 29.4.2009 v 20:34

  Tak cislo 26 a 29 vazne vede! :D :D :D ..kdyz ono se to v tech povidkach fakt pekne cte – kdo by si cas od casu rad nedopral x-files cervenou knihovnu? ;) …navic je vazne umeni to dobre prelozit :)

 23. Petraela napsal(a) 30.4.2009 v 14:23

  Mohlo by byť zaujímavé zostaviť poviedku zo všetkých tých bodov :D

 24. lormac napsal(a) 1.5.2009 v 15:07

  To Petraela: Sestavit povídku z těch všech bodů by snad ani nešlo… měla by milion stránek a už u páté kapitoly by se nám hlavní hrdinové usouložili k smrti…:D

 25. nabaa napsal(a) 1.5.2009 v 20:55

  Já mám dojem, že někde jsem na pokus o sloučení všech bodů do jedné povídky narazila. A překvapivě to bylo úplně kraťoučký. Ale bohužel už si nepamatuju adresu a nemůžu to najít. :-(

 26. derena napsal(a) 7.8.2009 v 14:45

  tak toto bolo super som sa nasmiala.. :) inač ta 25 sedí :)

 27. Channach napsal(a) 18.2.2010 v 20:46

  Tak to jsem se parádně zasmála :-D Zajímavé je, že to sedí i na hafo Stargate povídek, kde se orientuju mnohem víc než tady :-D

 28. Raynee napsal(a) 1.12.2011 v 17:30

  Bože, já tu brečím smíchy :D APSS mně rozsekalo :D

 29. Kateline napsal(a) 2.1.2012 v 21:49

  APSS je ve všech fanficích téměř naprosto nevyhnutelné! :D

 30. FonaMully napsal(a) 6.9.2012 v 23:07

  Dochází vám někomu, že ten článek vlastně zesměšňuje vaše milované erotické povídky?

 31. Cezetka napsal(a) 31.12.2012 v 12:23

  FonaMully: alee,dit je to sranda :D
  ..Jinak u tohodle jsem se taky dosti pobavila :D

Řekněte nám svůj názor!