Kult X

JEDNOTLIVÉ SÉRIE SERIÁLU AKTA X
1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | 10. | 11.

Nahlédnutí do budoucna potvrzuje, že Akta X se už neberou vážně

Způsob, jakým je vedena propagační kampaň právě probíhající 11. série bohužel potvrzuje to, čeho jsem se bál. Akta X, lépe řečeno jejich tvůrci, se minimálně v následujících několika epizodách nehodlají brát příliš vážně. Bohužel tak zůstává do posledního slova platný článek, který jsem v reakci na předcházející desátou řadu napsal už před dvěma lety. Škoda, převeliká škoda.

Tento článek byl zveřejněn 12.1.2018 v 17:00 v kategorii Restart seriálu Akta X.

Komentáře: 10

 1. Smith napsal(a) 12.1.2018 v 18:21

  Takze nie len ja panikarim po tych neustalych forkoch v This?

 2. kultx napsal(a) 12.1.2018 v 19:03

  Smith: Jsem na tom stejně. Premisa This je suprová, klidně na dvouhodinovej film. Ale rozebírat tam muffiny nebo hláškovat nad zastřelenou ženskou, která se jim vteřinu před smrtí snažila pomoci, to je běs. Z Muldera i Scullyové jsou drsňácký karikatury, co s postavami dvacet let zpátky nemaj nic společného :-(

 3. Mirka napsal(a) 12.1.2018 v 19:38

  kultx za tvůj příspěvek bych klidně napsala „Amen“, protože jsi to přesně vystihl. Ona už i desítka se nesla v tomhle duchu a v jedenátce bude zřejmě dílo dokonáno.

 4. Smith napsal(a) 12.1.2018 v 19:51

  Kade ale pozeram tak tento hlaskovaci styl chvalia, uz som si myslel ze som suchar. Vela z toho je Duchovneho improvizacia. Trochu to aj sedi, on to uz neberie velmi vazne.

 5. Angelitos napsal(a) 12.1.2018 v 23:20

  Kdyz uz i na kultx je pesimisticky článek, tak to je uz v pr… :(

 6. kultx napsal(a) 13.1.2018 v 1:00

  Angelitos: Nene, zas tak krvavý to není :-) Spíš mi trochu vadí, že třeba na zahraničních fanwebech se naprostá většina lidí rozplývá, tak chceme s Mirkou a panem Smithem trochu vyrovnat síly…

  Vím, že jsi vcelku optimistická bytost, tak by mě zajímalo tvé posouzení – nepřijde ti podobně bujarých upoutávek (jako je ta v tomto článku) až příliš mnoho pro seriál jako jsou Akta X?

  Uvidíme, co bude dál – následuje Carterova autorská a poté Darinova epizoda. Humoru se tedy jen tak nezbavíme :-) ale to samozřejmě neznamená, že to nemůže být výborné.

 7. Mirka napsal(a) 13.1.2018 v 7:00

  Smith: já miluju Mulderův humor (v původních sériích), jeho hlášky byly vždycky vtipné, inteligentní a nikoho neurážely, zkrátka měly úroveň. Ale tohle je podle mě úroveň „čtvrtá cenová“. :-(
  Kultx:„…následuje Carterova autorská.“ No právě! Z toho mám trochu strach, že to bude nějaká slátanina. Nebo něco ve stylu epizody Babylon, při které jsem teda já osobně skřípala zuby.

 8. Deshy napsal(a) 13.1.2018 v 8:41

  Carterova autorská?
  To ne, vždy když si myslím, že už to horší být nemůže, mě on přesvědčí, že rozhodně může.

 9. Deshy napsal(a) 13.1.2018 v 10:48

  Smith: Jen jsem se chtěla zeptat, kde jinde se ještě díváš?
  Já občas zabrousila na něco anglického, co jsem našla, ale přišlo mi to tak infantilně povrchní(ne opravdu nepotřebuji číst, jak se někdo celou stránku bez čehokoli jiného rozplývá, že spolu dva agenti sedí na pohovce), že mi nepřišlo přínosné to číst…

 10. Mirka napsal(a) 13.1.2018 v 13:03

  Deshy stačí si přečíst komentáře pod upoutávkami na youtubku a jsi hned v obraze. Já mám pocit, že fanoušky teď nejvíc zajímá, kdy už konečně nastane ta „horká“ scéna mezi M+S a skončí spolu v posteli. Nestarají se o to, jak to dopadne s kolonizací, co se stalo s černým olejem, kam zmizeli supervojáci, mimozemšťani, jestli šílený kuřák nakonec zničí svět… Mě by třeba zajímalo i to, kde skončil Dogget, Gibson Praise, co se stalo s Maritou? Ale hlavně očekávám, že M+S budou zase řešit záhadné paranormální případy jako dřív.

Řekněte nám svůj názor!